Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hova érdemes elmenni 16 nap...

Hova érdemes elmenni 16 nap alatt Amerikában, ha Miami az első uticél?

Figyelt kérdés
Szívem szerint mindent megnéznék,de kevés ez az idö. Miamiba készülünk először,ott leszünk pár napot aztán talán New York... Aki otthon van Amerikában,az segíthetne megtervezni az útunkat!
2011. jún. 27. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Attol fugg; terveztek kocsi berlest? Vagy csak repulni ide-oda es tomegkozlekedni?
2011. jún. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez az idő Floridára elég pont, hogy normálisan (nem kapkodva) bejárjátok az egészet.

Tudom, mivel én is tervezek jövőre kb. 10-14 napos körutat az USA-ba (Kalifornia vagy Florida van versenyben nálam, még nem tudom, melyik győz), így vannak összeállított körút terveim Google maps-sal, mindennel mindkét részről (készültem szépen előre:D). A Florida körút érintve a legfontosabb állomásokat 1500 km (bérautó kötelező természetesen). Hatalmasak a távolságok az USA-ban, hidd el. Én a helyedben ennyi nap alatt inkább csak Flo-t nézném meg alaposan inkább, vagy úgy csinálnám, hogy monjuk 10 nap Florida (tempósan beleférhet úgyis minden) és 4 nap NYC (oda is kell a 4 nap, nekem anno 2 nagyon kevés volt).

2011. jún. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, még annyit, hogy ha érdekel, szívesen leírom, hogy mit, mennyi idő alatt érdemes megnézni Floridában szerintem
2011. jún. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Persze,hogy érdekel!!! És bár nem írtam,de egyértelmű az autó bérlés,ez nem is kérdés,máshogy nem is lehetne.

Az úgy jól hangzik,hogy 10 nap Florida,aztán 4 nap NYC.

Írj le légyszi mindent ami fontos és amit érdemes megnézni! Ha tudsz árakat az is jól jönne(persze csak körülberülit),autóbérlés, motelszoba, repjegy ára Miamiból-NYC-be,stb...

2011. jún. 28. 14:43
 5/8 anonim válasza:

kedves utolsó!

leírnád tényleg az útitervedet amit összeállítottál mert énis megyek jövőhét csütörtökön NYC-be 4 napra, aztán 11 nap Florida. Leírnád hogy te miket néznél meg mert énis próbálom összeállítani az én útitervemet, eddig sikertelenül. Előre is nagyon szépen köszönöm:)

2011. jún. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ok, tehát az útvonaltervem. Kb 11 napra számoltam.


Orlando – Cape Canaveral – Orlando – Tampa – St. Petersburg – Sarasota - Cape Coral – Sanibel Island – Naples – Everglades – Palm Beach – Fort Lauderdale – Miami – Key West – Miami


Ezt így sorban írjátok be a Google Maps útvonaltervezőjébe, majd Útvonaltervezés - és így jobban fogjátok látni. Azért ilyen (viszonylag) sok helyre kiterjedő, mert ki tudja, eljut-e még valaha oda az ember, jobb sok mindent látni, sőt, amit csak lehet.


Részletezve:

Orlandora kell 2 nap, itt van a Universal Studio, a Disney és a Sea World. Cape canaveral az a Kennedy Űrközpont, ide is kell 1 nap. Tampa, St. Petersburg, Sarasota: gyönyörű óceánparti városok, 1 napot számoltam a 3 városra, ami lehet, hogy kevés (útba esnek), ha így lesz, kihagynám az egyiket. Cape Coral mellett van a Sanibel Island, ami egy gyönyörű trópusi sziget (itt lehet látni a világ legtöbb kagylóját, ide is kell 1 nap.

[link]

Naples - Everglades 1 nap szintén. Palm Beach, Fort Lau ismét 1-1 nap, majd Miami 2, Key West ismét 1, majd vissza Miamiba. Miamiból az út gyönyörű Key West-ig ( [link] ) , útközben van Key Largo is, érdemes megnézni.


Ez abszolút szubjektív terv, kit mi érdekel :), összeállítottam egyrészt a saját érdeklődésem szerint, másrészt a Florida körutak ajánlatait is megnéztem, hogy u. irodák szerint hova érdemes menni.


Az ilyen körutaknál gazdaságosság miatt van úgy, hogy mondjuk Orlandoban száll le a repcsi (itt kell felvenni a bérautót), haza viszont Miamiból repülnék (itt adnám le a kocsit), így nincs felesleges út. Megszállni nem 1 helyen kell, hanem a körútnak megfelelően az adott városban, és akkor minimalizálódik a fölösleges vezetés pont a nagy távok miatt. De lehet, hogy nektek ez már le van szervezve, akkor tárgytalan.

Ez a táv így 1541 km (persze szakaszosan lesz levezetve), tehát nem kicsik a távok.


Árakról:

Van, amit saccoltam, van, aminek konkrétan utánaérdeklődtem. Forintban írok mindent, úgyis csak körülbelüli árak.


Repülőjegy: időben foglalva 120 e körül már lehet találni

Szállás: érdeklődtem irodáknál, 8-10 e körül/éj már bármelyik városban lehet találni. Persze a nyár a főszezon, akkor lehet, hogy húzósabb, én őszre kértem ajánlatot. A reggelik az olcsóbb hotelekben általában nincsenek benne.

Bérautó: erre konkrétan kaptam árat, 10 napra biztosítással olyan 80 e körül van. GPS-t mindenképp vigyetek itthonról, kint annak a bérlése igencsak megdobja az árat.

Benzin, útdíjak: ez csak sacc, szerintem maximum 150 e (de ez nagyon max., kint sokkal olcsóbb a benzin).

Kaja, szuvenír, shopping: amennyit gondoltok.:)

Belépők: Ha Orlandoban mindhárom helyre be akartok menni, az 160 e. A netem mindhárom parknak fent vannak az árai.

Én egyéb belépőkre stb. vinnék még kb. 70-80 ezret (elég az, az Orlando a leghúzósabb, olyan sok belépős hely nincs azon kívül).


Floridáról ennyit, hogy tetszik Nektek?

2011. jún. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szuper,köszönöm,nagyon sokat segítettél!!! Ha van ötleted NYC-re,akkor az is érdekel,hogy a 4 napba mi férne bele. Mi Miamiból repülnénk át NYC-be és onnan haza. Azt hol tudom megérdeklődni,hogy Amerikán belül mennyi kb. a repjegy?

Az árak nem vészesek,kivéve az Orlando belépő (160e egy kicsit sok,pláne úgy hogy a férjemmel megyek és a kisfiammal), ezért azt valószínű kihagyjuk.

2011. jún. 29. 16:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Usa-n beluli repuleshez a jegyeket az alabbi oldalakon nezd:

www.expedia.com vagy www.cheapoair.com


New Yorkban nem fog kelleni kocsi, ugyhogy tomegkozlekedessel szamoljatok: www.mta.info

2011. jún. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!