Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen hely az Egyesült Államok?

Milyen hely az Egyesült Államok?

Figyelt kérdés

néha-néha eljátszok a gondolattal, hogy milyen lenne abban az országban élni, a világ vezetője, a világ legfontosabb városában, New Yorkban, és annyira menő és szép helynek tűnik, bár még sosem voltam...

igazából szeretem Európát, és inkább itt szeretném leélni az életemet (Berlin, Madrid, Budapest, stb.), de mégis néha rámjön az az érzés, hogy ki lehetne próbálni az USA-t is...

de annyira messze van és drága is, és ez a túlzott autómánia is eléggé taszító.. szóval annyira ellentétes bennem :D


2011. júl. 28. 13:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Jó hely, ezerszer jobb, mint bármelyik nyugat-európai ország.
2011. júl. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%

Olyan, mint a volt NDK (Kelet-Németország).


Mindenki a rendőrségtől és az FBI-tól retteg, nameg a szomszédjaiktól, ismerőseiktől, hogy miért fogják beárulni őket. Amerikában abból is bajod lehet, ha pl. ateista vagy, vagy nem tiszteled eléggé a bibliát szó szerint értelmező fanatikus keresztényeket.


Lehet náci zászlókkal és horogkeresztekkel felvonulni, de ha azt akarnád, hogy mondjuk Texas váljon ki az Államokból, vagy a Polgárháború alatti Dél-t élteted akkor akár börtönbe is zárhatnak.


Ha boltot vezetsz és nem akarsz adni a vásárlóknak műanyag zacskókat környezetvédelemre hivatkozva, akkor börtönbe zárhatnak Amerika-ellenességért.


Ha poénból csinálsz a sufniban egy házi petárdát akkor börtönbe zárhatnak "hazai-terrorizmus"-ért.


Ha az interneten katonai repülőgépekről és fegyverekről keresel információt, akkor megcsörrenhet a telefon az FBI-tól.


Ha a boltokban, közterületen valami Kelet-Európai nyelven szólalsz meg, akkor lehet, hogy követni fognak a rendőrök és bevihetnek az őrsre egy "beszélgetésre".


Nincsen szinte semmilyen tömegközlekedés, hacsak nem vagy hajlandó nap-mint-nap 10 sávos autópályákon dugóban vezetni, ott maradsz ahol vagy.


Ha véletlenül olyan területre lépsz, ami valakinek a magánterülete, szó nélkül lelőhetnek.

2011. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"Jó hely, ezerszer jobb, mint bármelyik nyugat-európai ország."

Ezt légyszíves fejtsd ki ,hogy pontosan miben jobb!

Amúgy nekem is tetszik az USA ,de szerintem most nem érdemes kimenni mivel ott is elég nagyok a problémák. Majd talán pár év múlva jobb lesz a helyzet.

Amúgy NYC-ben például nincs autómánia. Ott a legtöbb embernek nincs autója. Egyrész mert nem engedheti meg magának ,másrész mert igazából nincs rá szükség mert jók a metróvonalak. (szinte mindenki azt használja, ott Subway-nek hívják) ,valamint az utak minősége is híresen rossz és nagy a forgalom. Van egy híres mondás miszerint "If you can drive in NYC, you can drive anywhere in the world"

MIndenesetre szerintem próbáld meg a zöldkártyalottót ,úgyis ingyenes és nincs vesztenivalód. Más lehetőséged sajnos jelenleg nincsen. (Ha fiatal vagy mehetsz egyetemre és utána nagy eséllyel kapnál ott munkát legálisan ,vagy ha hiányszakmád van akkor az is egy lehetőség).

Sok szerencsét!


PS: Fizetős zöldkártyalottó: mind átverés! Az igazi teljesen ingyenes!

2011. júl. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

Az USA ezerarcu orszag. Attol fugg, hogy hol elsz, milyen hatterrel rendelkezel, milyen anyagi szinten allsz es milyen cellal jossz. Van, akinek tetszik, van, akinek nem. Van, aki imadja NY-ot, van, aki nem tudna ott elni (en pl. a kisvarosi eletet preferalom). Mas valahol elni meg mas valahova elmenni par napra turistakent.


Nem tudom, hogy egyebkent mit ertesz automania alatt, hisz auto nelkul sehova sem tudnal itt eljutni. Itt az auto egy mindennapi szukseglet, nem pedig mania.


Nem feltetlenul kell arrol dontened meg, hogy hol akarsz elni. Gyere ki turistakent par hetre es akkor mar jobban fogod latni, hogy ezt akarod-e. De erdemes tobb varost megnezni, mert mindenhol mas.

2011. júl. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az Egysult Allamok egy nagy orszag, es minden allam mas.

A valaszolok csak a sajat tapasztalataik alapjan tudnak valaszt adni arrol az allamrol ahol elnek. Az olyan valaszolok akik egy skatulyaba probaljak behuzni az egesz orszagot, azok valoszinu meg sosem jartak itt es tul sok filmet neznek :)


Ahol en lakom ott nem felunk a rendorsegtol es nem tartok attol, hogy a szomszed spicliskedik. A vallasi hovatartozasom sem tartozik senkire, mint ahogy az o istenhituk sem tartozik ram. Az emberek kedvesek es kozvetlenek egymassal. Ha az utcan rammosolyog valaki akkor visszamosolygok es nem gondolom azt, hogy dilis, vagy ismerkedni akar.

A kasszanal sorbanallva vadidegenek siman leallnak egymassal beszelgetni, sot elofordul h en is megszolitok valakit, h megdicserjem a kocsijat, vagy a ruhajat, vagy megkerdezzem milyen parfumot hasznal, mert erzem a jo illatat. Ez itt szinte termeszetesnek tunik es az ember nem kezd alapbol gyanakodni, hogy "na vajon ez mit akar?".


A maganteruleten valo levoves pedig megint valami h*lyeseg, amit a sok filmnezes szul. Kormany (government) teruletre lepni tilos es igen, ott lelohetnek, de az ki is van tablazva. Tehat aki ongyi akar lenni, az kezdheti ott, hogy atmaszik egy ilyen keritesen, ahol 2x2meteres tablan hirdetik, hogy fegyveres orseg...


Maganember akkor hasznalhat fegyvert illetektelen betolakodo ellen, ha a masiknal is van fegyver illetve mas eszkozzel (kes) az eletere tor. Ebben az esetben le lehet loni onvedelem cimen, de ha valaki besetal az udvarra, jobban jarsz ha elobb megkerdezed mit akar, mint hogy huzod a ravaszt, mert nem egy ember kerult mar gyilkossagert bortonbe.

2011. júl. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%-os egyertelmuen csak a mediabol tajekozodik...
2011. júl. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
43%
Az első, és az utolsó előtti válaszolónak van igaza 100 %-ig!!! Négy évet éltem kint nagyon jól tudom hogy milyen! A második és harmadik válaszoló a médiába nézett hülye filmekből tájékozódik csk, és ebből kifolyólag a legnagyobb baromságot írta!!! Amerika egy szabad ország, és a lehetőségek országa! Ez így is volt, és így is lesz! I LOVE NYC!! i LOVE USA!!!!
2011. júl. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
És mégis mi az a nagy baromság?
2011. júl. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Olvass és értelmezz!! Vagy nem megy egyik sem???

Még egy kérdés: Voltál már kint egyáltalán az USA-ban??? Szerintem nem, csak a tv-ből meg a tőlük megvett legocskább filmekből tájékozódsz! Egyébként a kinti tv csatornákon egyáltalán nem adnak ilyen ócska agyalágyult filmeket, mint amit a magyar média megvesz tőlük!!!! Ennyi!!!

2011. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Látom nem tudsz a kérdésemre válaszolni..

Mind egy nem izgat ,hogy egy 14 éves tinikislánynak mi a véleménye amerikáról. Ne haragudj de szerintem pont te vagy az aki sok filmet néz. Nem voltam még kint ,de majd szeretnék ott élni. Van kint ismerősöm NYC-ben és elég sokat szokott mesélni. Mindenesetre nem olyan mint a tv-ben és nem egy álomhely az sem. Ha pedig a pénz miatt mennél kérdező ,akkor ne NYC-be menj!

2011. júl. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!