Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen élelmiszert és italt...

Milyen élelmiszert és italt lehet bevinni az USÁ-ba, ha repülővel megyek?

Figyelt kérdés
Konzervet, italport, kolbászt, pálinkát például és fejenként milyen mennyiségben?
2011. szept. 23. 17:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem élelmiszert nem nagyon lehet.
2011. szept. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Én csak egyet tudok: Kinder tojást ne vigyél, mert az be van tiltva az USÁ-ban, és volt, hogy valakit komoly összegre megbüntettek miatta.
2011. szept. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt a hivatalos lista, hogy mit nem lehet.

www.cbp.gov/xp/cgov/travel/vacation/kbyg/prohibited_restricted.xml


Anyuek most jottek es kerdeztek toluk, hogy "hus"? igen, igy magyarul, hogy hus. Meg azt, hogy szalami?

A turo rudit, gesztenye puret es a hazi keszitesu lekvart is megneztek, de azt siman beengedtek. Husokat, zoldsegeket, gyumolcsoket viszont tilos.


Persze egy honappal elotte ismiek gyulai kolbaszt is siman behoztak. De nekik szerencsejuk volt. En nem kockaztatnam, mert ha megtalaljak elveszik es kidobjak.


Legutobb az elottem levo gyerekes csaladtol vettek el banant, almat, narancsot. Mondtak nekik vagy itt helyben megeszik, vagy kuka. Nem voltak ehesek, igy kuka lett a vege.


Konzervet lehet. Palinkat egy uveggel fejenkent.

2011. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Minek vinnél, van ott kaja. Az Antarktisz más dolog lenne.
2011. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Túró rudit lehet fagyasztva! :-)
2011. szept. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nincs humorérzékem
2011. szept. 24. 10:15
 7/15 anonim ***** válasza:
én nem a kézipoggyászban vittem egy üveg pálinkát meg lekvárt.
2011. szept. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%
Ugyan minek vinnél az USA-ba élelmiszert, mikor ott pontom pénzért megveszed!!!!! Nehogy éhen haljál már a 10 órás repülőút alatt. Ha turistaként mégy egy-két hétre, nem birod ki gyulai kolbász, meg túrórudi nélkül???? Nagyon hülye kérdés!!! Nem akartalak megbántani, de ha ezen megsértődsz, meg is érdemled!
2011. szept. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%
Még most látom! Konzervet, meg italport! az USA-ba??? Háát! komolyan elgondolkodik az ember, hogy milyen hibbantak vannak itt az országba!!!!
2011. szept. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

nem biztos!

szlovéniába mentem egyszer síelni, és a "hülye" társaim még a kávétejszínt, zsemlét is innen vitték... aztán rájöttem: 2-3 x annyiba került kinnt...


Amerika:

volt szerencsém kint lenni 1 hónapig. A tapasztalatom az, hogy tényleg meg lehet DUGIG tömni egy bevásárlókosarat kajával 100 dollálért...

DE AZOKAT A KAJÁKAT EURÓPAI EMBERNEK NEM VESZI BE A GYOMRA!!! Komolyan mondom, hogy mit meg nem adtam volna egy kolbászért, hurkáért, palacsintéert, pörköltért, NORMÁLIS kenyérért!

Aztán elmentünk egy HUNGARY SHOP-ba, ahol mindezeket megkaptuk arany áron...

hja, náluk a KFC-nél nincs pl longer szendvics, de van "hamburger"...

első ránézésre csak húsdarabok voltak benne...

aztán beleharaptam...

képzelj el egy pörköltet mézes szósszal édes zsemlében...

van gagyi virsli, tojás, kenyér occsóba, de amit mi szoktunk meg, az 2-3 x annyiba kerül!

ha valakit érdekel, tudok küldeni fényképeket, amiket az ottani boltban csináltam...

2011. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!