Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Melyik és miért? (USA, Canada)

Melyik és miért? (USA, Canada)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A történet egyszerű. USA és Canada az a két ország ami engem nagyon érdekel. El szeretném hagyni magyarországot és megpróbálom előre eldönteni hogy hova költözzek ki. Nyelv pénz van.

Szóval e téren tapasztaltak véleményét szeretném kérni hogy a 2 ország melyik városában a legjobb élni.

Kérlek választokban konkrétan azt irjátok le hogy a két ország közül melyikben a jobb élni és azon az országon belül a legélhetőbb város nelyik és miért.

Tehát ha lenne lehetőséged canadába vagy usaba kiutazni akkor melyikbe mennél és azon belül melyik városba.

Fontos ez azért is kérem véleményeteket mert akkor most kiderül melyik városba is fogok kiköltözni.

A kérdés lehetne ez is : USA És Canada legélhetőbb városa?

Pár év mulva szeretnék kiköltözni USA-ba vagy Canada-ba és azért jó lenne ha lenne konkrét elképzelésem hogy hova is menjek.

Melyik városba költözzek és miért?

Válaszaitokat előre is köszönöm :)


2011. okt. 1. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is szerintem Kanadába könnyebb kijutni, mert pontrendszer alapú a bevándorlás, azaz ha van megfelelő végzettséged, és nyelvtudásod, akkor pályázhatsz! Az elbírálás olyan 2 év körül van. Az USA-ba gyakorlatilag csak rokon, házastárs vagy zöldkártyalottó által lehet kijutni. Munkavállalási engedéllyel kijutni szinte lehetetlen.


Kanada előnye a széles szociális háló, nagyobb közbiztonság, nyugis, befogadó emberek.


Kanada hátránya: Az amerikainál magasabb adók, magasabbak a fogyasztási típusú adók. Kevesebb munkalehetőség.(A lakosság számához viszonyítva.)


Gyakorlatilag bármelyik kanadai város ideális egy új élet kezdetére, mert a kezdeti nehézségek ellenére, ha belerázódsz az életbe nagyságrendekkel jobban élhetsz, mint otthon.

2011. okt. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen,

Igen kanada nekem is nagyon tetszik.

ottawa calgary és toronto ami nagyon jó.

Szerinted melyik a legjobb a 3 közül?

USAbol is tudnál mondani olyan várost ami szép, biztonságos és olcsó?

Aztmondják a kertvárosok ilyenek.

Tudnál ilyet mondani?

Köszönöm.

2011. okt. 1. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Toronto: Nagy város, pörgős, rengeteg a bevándorló, ezáltal nagyon színes város. Egy újonnan érkezett ember itt talál legkönnyebben munkát.


Calgary: Nagyon jó, szép, kultúrált város, sok a munkalehetőség, főleg az informatikával és IT-vel foglalkozóknak.


Ottawa: Személy szerint nem nagyon ismerem, csak átutazóban voltam, így nem tudok véleményt alkotni.


Az USA-ban mivel rengeteg az óriási metropolisz, ezért mint ahogy Európában is , ott is aránylag nagyobb a bűnözés és magasabbak az árak(mint pl. európában párizs vagy london esetében is.)


Van egy két amerikai ismerősöm, ők azt mondják hogy aránylag biztonságos városok:


- San Diego, CA

- Phoenix, AZ

- Jacksonville, FL

- Seattle, WA

2011. okt. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönom szépen.

Te usaban vagy canadaban laksz?

És melyik országban?

Elmondanád hogy milyen ott élni stb.?

És a négy amerikai város közül amit felsoroltál melyikben nagyon ritka vagy egyáltalán nincs természeti katasztrófák?Melyiket ajánlod?

Amugy San Diego nekem nagyon tetszik .

Kösz hogy segitesz.

Ha nem baj szivesen beszélnék veled emailben.

Köszönöm.

2011. okt. 2. 12:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kanadában élek, Torontoban. Szeretek itt élni, megvan mindenem ami kell. Egy évben kétszer megyek nyaralni.(Nem megyek messze, csak Mexikóba.) A másik "nyaralásom" alkalmával pedig hazamegyek meglátogatni a szüleimet.


Régebben én is az USA-ba szerettem volna élni, de megismerkedtem a feleségemmel, aki kanadai és így kerültem ide.

2011. okt. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
oké köszönöm.
2011. okt. 9. 14:48
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Vancouver-re nem gondoltál? Rengeteg park van benne, talán a kontinensen a legtöbb, nagyon közel vannak a hegyek (látótávolságban, a városban szinte), tiszta a levegő és jó az éghajlat. Gyönyörű kertvárosok, bár kezdésként biztos nem egy magánházban fogsz élni, de idővel és kitartással belerázódsz az ottani életbe, és akkor már sosem akarsz hazajönni. Ismerőseim tapasztalatait ecseteltem, akik ott élnek.
2015. dec. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!