Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » 8-9 órás repülőúton hányszor...

8-9 órás repülőúton hányszor és milyen kaját adnak?

Figyelt kérdés
2011. nov. 12. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Évekkel ezelőtt utaztam ilyen hosszan.


Akkor úgy volt, hogy az utazó magasság elérése után elkezdték kiosztani az első főétkezést.


Hús-köret-párolt zöldség. (2 féléből lehetett választani) Majd juice, csoki és valami ropogtatni való.


Ezután kávé/tea, kis műanyag ásványvíz/dobozos szénsavas italok.


Valamikor félúton banán és forrócsoki habcukorkával.


Megérkezés előtt 1-2 órával újra főétkezés hasonló paraméterekkel, majd kávé/tea.


Ez Qantas légitársaságnál történt.

Hazaúton British Airways. Az szegényesebb volt. Félúton nem volt semmi, csak a két főérkezés.


Arra figyelj, hogy sokat igyál menet közben. Többet mint amit alapból kapsz. Egyes gépeken a konyhák környékén van a falban "vízcsapoló". Vagy a konyháknál az utaskísérők töltenek ki műanyag poharakban

2011. nov. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Attol fugg milyen idopontban utazol. Ha reggel, akkor reggelit, majd kesobb ebedet.

Ha delben indulsz akkor ebed/vacsi.

Kozben neha csoki, mogyoro, stb.

Kavet, vizet, teat, uccsit barmikor kerhetsz, nemcsak akkor mikor etkeztetes van.


Jol irta elso, fogyassz sok folyadekot, lehetoleg vizet.

En eleve ugy kerem, hogy egy pohar almale, egy pohar viz.

Kesobb pedig akarmikor a wc fele jarok (es a konyha altalaban utba esik) kerni szoktam toluk valamit inni. Volt olyan, hogy csak rabokott a nagy dobozra ami tele volt dobozos uccsikkel es mondta hogy szolgaljam ki magam. Vettem egy bambit meg az utastarsamnak is vittem egy juicet.


Legtobbszor ketfele kajabol valaszthatsz, pasta vagy chicken, chicken vagy beef, reggelibol sandwich vagy muzli stb. .


En a kovetkezo trukkot hasznalom minden utazasnal: repjegy foglalasakor mindig extra etelt valasztok, eppen mihez van kedvem: vegetarianus, koser, laktoz mentes, stb.

A repulon mikor eljon a zaba ideje, nekem mindig elobb kihozzak a kajat mint a tobbieknek. Igy nem kell varni es en mar jollakok mire a tobbiek megkapjak a kajat :)


Guglizd kepkeresoben, hogy airline food es latni fogod mit adnak.

2011. nov. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Keveset és kevésszer és az is vacak. Szerelkezz fel jól indulás előtt. Komolyan.
2011. nov. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. nov. 15. 08:52
 5/8 A kérdező kommentje:
És miért kell sokat inni?
2011. nov. 15. 08:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Air France Párizs-Mexico, végig nappal.

Felszállunk, szokásos kaja. innivaló..

Aztán felállok, előre vagy hátramegyek, innivaló kirakva tálcán, töltesz-iszol, szendvicsek kirakva, veszel - eszel kedved szerint.

Nekik nem kell ugrálni, te meg jól érzed magad adott körülmények között. 12 óra azért húzós...

2011. nov. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt azért kell inni, mert száraz a levegő a gépben és sokat párologtatsz, másrészt mert ha csökken a folyadék mennyisége a testedben, akkor növekszik a trombózis veszélye.

Ezért is ajánlott rendszeresen sétálni, guggolgatni, megmozgatni a testedet.

Ne félj, nem fognak idiótának nézni, sokan csinálják ezt.

2011. nov. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. nov. 15. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!