Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Alkalmazott művészettel...

Alkalmazott művészettel foglalkozom. Így nagyobb esélyem van a letelepedésre az USA-ban?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a kérdések-válaszok közt, és sok helyen láttam, hogy egy egyedi szakma előnyt jelent.

Huszonéves vagyok, diplomám jövőre lesz. Előre is köszi a válaszokat.


2011. dec. 4. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:

magyar diplomád lesz?

addig ne menj ki szerintem,bár ha magyar azt nagy valószínüséggel semmibe se veszik kinn...de mégis,lezáratlan dolgokat ne hagyj,ha hosszútávon akarsz kinnelenni...


ismerősöm kiment,itthagyott csapot-papot,2 évig sínylődött csóró hajléktalan csavargóként kinn,aztán mire hazajött(stoppal,mert fuvarra nem volt egy petákja se),arra kirugták az egyetemről s most diploma és minden nélkül itthon tengeti a napját csóró mihasznaként

2011. dec. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jelenlegi helyzetben gyakorlatilag egy "átlagos" azaz BSC diploma semmit sem ér, sőt még az MSC sem nagyon, mert itt is rengeteg a munkanélküli állampolgár és zöldkártyás, így valami nagy gurunak kell lenned, ahhoz hogy külföldről felvegyenek. Alja munkára szintén nem vesznek fel, mert azokat mexikóiakkal csináltatják meg. Egyébként azt vettem észre, hogy itt az USA-ban nem feltétlen a papírra mennek, hanem a valódi tudásra. Bár ha van egy amerikai papírod, az sosem hátrány. Én az IT területen dolgozom, jelenleg is suliba járok, de csak azért mert fizeti a cég, de egyébként nem lenne rá szükségem, mert az én szakterületemen különösen a tudás számít. Egyébként én a feleségem révén kerültem ki, ő amerikai.
2011. dec. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nem az egyedi szakma jelent elonyt, hanem a keresett/igenyelt szakma. Gondolod hianyszamba mennek az alkalmazott muveszettel foglalkozok??


Ha orvos, kutato, tudos vagy, azzal nagyobb eselyed van (foleg ha van PhD-d). Muveszbol es muveszettel foglalkozokbol Dunat lehet itt rekeszteni.

2011. dec. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!