Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ismer valaki olyan embert,...

Ismer valaki olyan embert, aki ESTA-val utazott be az USA-ba, túltartózkodott és utána belföldön (USA) utazgatott repülővel, ID-ként bordó útlevelet használva? Mekkora esély van a lebukásra repülőtéren, belföldi járatra felszállva illegálisként?

Figyelt kérdés
Csak a kérdéshez kapcsolódó válaszokat várok. Illegálisokat elítélő okoskodók kérem mellőzzenek!
2011. dec. 27. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Ha illegálisként belföldi repülőjárattal utazgatsz és az útleveledet mutatod be igazolványként, akkor azonnal lebuksz! A lebukás 100%. Aki itt az USA-ban illegális, az nem utazik repülővel.
2011. dec. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ESTA, mint a neveben rejlik, electronic, vagyis minden a rendszerben van. Amikor a repteri alkalmazott bescanneli az utleveled, vagy beuti az utlevelszamod a gepbe, felugrik a kis piros ablak, hogy lejart az ESTAd, ergo illegalis vagy. Valoszinuleg odahivja a bevandorlasi tisztbacsit, aki majd elbeszelget veled...

Nem eri meg a kockazatot! Inkabb menj Greyhound-dal vagy vonattal, ha van ra penz (vagy kolcson auto).

2011. dec. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amúgy rengeteg lejárt vízumost ismerek, akik repcsivel utazgatnak. Viszont azt nem tudom, ha lejár a régi (kék) útlevelük, akkor most már bordót fognak kapni, azzal ők is buknak?
2011. dec. 28. 02:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugy lehet (talan) utazgatni lejart ESTA-val, ha elotte mas vizummal (pl. J1) mar tartozkodott az allamokban es kapott SSN-t, mert azzal lehet jogsit szerezni, majd a jogsit hasznalni IDkent. Ezt el tudom kepzelni. Az utleveles dolog tuti lebukas.


"Amúgy rengeteg lejárt vízumost ismerek, akik repcsivel utazgatnak."

De, ha egy csomo ilyen embert ismersz, akkor miert kerdezed tolunk?

2012. jan. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Lejárt ssn-re, szerintem, nem adnak jogsit.

ESTA-st kérdeztem, akikről beszéltem, ők vízumosok, az más tészta.

2012. jan. 3. 03:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ssn nem jar le.
2012. jan. 3. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!