Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadában milyen az élet?

Kanadában milyen az élet?

Figyelt kérdés
Leírnátok,hogy Kanadában milyen az élet?Milyen szakmákkal lehet kijutni?Melyik városban érdemes élni?Milyen esély van ott egy új élet kezdetéhez? Minden érdekel róla. Lehetőleg olyanok írjanak akik ott élnek! Köszönöm.
2012. jan. 2. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó! Feltéve ha piacképes tudásod van és jól beszéled az angol és/vagy a francia nyelvet. A kijutás, mivel pontrendszer alapú, jó esetben 2-2,5 év alatt lezajlik, utána lehet kiköltözni. 2011. júniusában lett meg szigorítva a rendszer, így gyakorlatilag csak diplomásként, nemzetközi nyelvvizsgával igazolt magas fokú nyelvtudással és minimum 3 év igazolt szakmai tapasztalattal lehet kijutni. A másik módja a kijutásnak a munkáltatói szponzorálás, de erre van a legkisebb esély, mert nem éri meg külföldit foglalkoztatni. Ki lehet még jutni házasság útján és úgynevezett tartományi szponzorálással is. A megélhetés szempontjából mindenképpen nagyvárosba érdemes menni. Kezdésnek szerintem Toronto az ideális, mert itt a legnagyobb bevándorló közösség(a lakosság 47%-a nem Kanadában született), így munkát találni is talán könnyebb, másrészt Toronto olcsóbb, mint mondjuk Vancouver.
2012. jan. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egy pszichológus diplomával el lehet helyezkedni?
2012. jan. 2. 21:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus állásokról nincsen információm sajnos, de nekem van egy brit egyetemen szerzett informatikus diplomám és még evvel sem kaptam sokáig állást a szakmámban, mert nem volt kanadai végzettségem, így el kellett mennem egy kanadai "okj" tanfolyamra, így kaptam munkát. Nagyon rá vannak cuppanva a kanadai végzettségekre, egy idő után mindenképpen kell szerezni, mert avval könnyebb. (Sok indiai, akinek PHD végzettsége van, az taxizik, mert nem kap a szakmájában állást, mert nem ismerik el a diplomáját.)
2012. jan. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Az élet jobb sokkal ott mint itt.Ég és föld a különbség.Magyarország Kanadához képes pöcegödör.
2012. jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Az előttem szólóak mindent leírtak, amit én is szerettem volna...:)


Igen, pszichológus diplomával el lehet helyezkedni, méghozzá igen jól. Olvastam egy kanadai oldalon, hogy milyen munkákra/foglalkozásokra van igény, és köztük az egészségügy, a pszichológus eléggé igényelt szakma!

2012. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egészségügyi dolgozóra minden országban van igény.
2012. jan. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2012. jan. 3. 20:46
 8/8 anonim válasza:

en voltam emigrans Kanadaban meg "klasszikus idoben" amikor a helybeliek az emigransikat "dp" [ejtsd dipi] hivtak[ displaced person = mashonnan kidobott...] es ugy is kezeltek, akkor meg az RCMP [royal[C?] mounted police [=lovas renddorseg ugy is viselkedett mint akik folott nincs torveny, harom es fel eveleg volt megtanulni, hogy hogyan lehet Torontobol-az vot az utolso kanadai allomas- Kaliforniaba landolni, persze ahhoz kellet egy kis europai szakmai gyakorlat-elotte 10 evNemetorszagban - es egy jo-akkor nagyon jo hiru --muegyetemi diploma is, regen volt, majdnem negyven eve. Igen a fu nem zoldebb Kalifoniaban mint Kanadaban --ahogy a kanadaiak aki borzalmasan chovinisztak-- mondjak, de sokkal tovab zold Kaliforniaban, mert a klima Kanadaban nem valami jo a keleti oldalon nedves esos huvos nyar hosszu hideg tel, British Columbaban--a legnyugatibb artomany --vannak jobb microclimaju hehyek, de az , hogy az egyez orszag a 49-ik szelessegi kortol eszakra van es eszakrol nyitott az nagyon ranyomjaa belyeget. Gazdasagilag nagyon ossze van kotve az USA val ha baj van az USA ban akkor van Canadaban is, es a javulas mindig lassab Canadaban, a belso piac nagyon kicsi 30 milio lakos az USA 300millioja mellett, es rendszerint rosszab megelhetesi korulmenyek -- minden dragabb -- meg a benzin is holott Canadanak van sok olaja, az USA-nak meg importalni kell. Amit Europaban korrupcionak hivank az Kanadaban-na megaz USA ban is bevett szokas. Az eletszinvonal alatta van a nyugat de meg egyes kelet europai orszagenak is, Tapasztalat: 3,5 ev Kanadaban, 28 ev USA, 10 ev Bayor-orszag, 5 ev Sveic.

Ahova menni erdemes lenne az Brazilia -- habar a portugal az nehezebb dio, sokat jarok arra uzleti uton, vannak barataim akik Taiwanba koltoztek es szeretik, jartam arra meg is tudom erteni, spanyolt megtanulni konnnyeb mint angolt es Del-America sokkal kellemesebb, Uruguay egy del amerikai Sveic.

2013. júl. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!