Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikába milyen élelmiszereke...

Amerikába milyen élelmiszereket lehet bevinni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az Egyesült Államok területére élelmiszert bevinni nem lehet! (Múltkor mikor ott voltam, egy férfit 300 USD-ra büntettek, mert egy szendvicset be akart vinni az országba.)
2012. jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az durva :) Én itt olyanra gondolok amit a bőröndbe teszek.pl kenyeret (mert kint iszonyat a kenyér),mert múltkor csak édességet és alkoholt vittem.
2012. jan. 16. 10:14
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

kenyeret nem lehet.

se gabonát,se húsárut

süss kint kenyeret, vagy menj francia pékségbe, az ehető

2012. jan. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 16. 10:30
 5/13 anonim ***** válasza:

Elvileg semmit.

Se növényi se állati eredetü élemiszert nem lehet. (amúgy az euba sem vissza felé).


gyakorlatilag meg amit becsempészel. elvileg szerintem olyan termékekre nem szolnak amik zárt csomagolásban vannak rajta van ki készítette, és mikor van a lejárata.


De tényleg kenyeret minke viszel. én is éltem kint és marha rossz volt a kenyér (míg angliában vagy németországban lehet kapni friss kenyeret), de kb meddigre kiérsz már meg is szárad.

2012. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy semmit, az ugy nem igaz!

Gyumolcsot, zoldseget es allati termeket (szalami) TILOS behozni. Viszont csomagolt edesseget, csokit stb. be lehet.

Tudom, mert megkerdeztem.

A sorban elottem a csaladot kiszedtek es a naluk levo fel kilo narancsot meg az 5 darab banant felajanlottak nekik, hogy most eszik meg, vagy kuka.


Nalam turo rudi volt, gesztenye pure, pilota keksz. Megneztek azt is es beengedtek.


A lenyeg, hogy elo, friss gyumit/zoldseget nem lehet, mert azok feluleten lehetnek micro meretu korokozok, bakteriumok, virusok. Hazi keszitesu szendvicset sem lehet (kizart, hogy buntessenek erte, egyszeruen elveszik es kidobjak) viszont becsomagolt dolgokat, mint ropi, perec, azt lehet!

2012. jan. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon szépen köszönöm a választ! És igen a túró rudi is tervben van a listán.Csak hogy miből mennyit lehet az már más kérdés..Ha esetleg több infód van szívesen veszem! (még csomagolt kenyér lett volna az óhaj de ez akkor kimarad)
2012. jan. 16. 19:49
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne törd magad semmilyen élelmiszer bevitelével, mert százszor különbeket kapsz kint, mint itt. A kenyér sok féle oda kint, de a lengyel boltokban pl. tökéletes európai kenyeret lehet kapni, mi mindig ott vettük. Édesség meg finomabbnál finobbak vannak, ami a túrórudi nyomába s em érhet. Én ezt tapasztaltam 4 évig, / de kinek a pap, kinek a papné/
2012. jan. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ott nincs rudi ,és a kenyér az egyenesen egyenlő a kaláccsal..csak nem akarom ,hogy gond legyen.Olyat vinnék ami ott nincs de csak keveset.
2012. jan. 16. 20:48
 10/13 anonim ***** válasza:

8 eve elek itt es a Turo Rudihoz hasonloval meg nem talalkoztam es a rudirol nem vagyok hajlando lemondani! :D


A legnagyobb mennyiseg, amit anyuek hoztak 60 darab volt. 30at nekem, 30at a batyamnak.

Volt olyan, hogy egyszerre hoztam 6 darab gesztenye puret es 2 doboz pilota kekszet, es kb. 20db rudit. A gesztenye puret nezegettek, mondtam, hogy chestnut puree. Visszacsomagolta es tovabb engedett. Ezek gyari csomagolt dolgok, azert engedik behozni, a mennyiseg pedig nem szamit, mert nem tudsz annyit hozni, hogy kereskedj vele. Persze ha van 2 borondod es nincs benne mas csak rudi, az azert gyanus lesz:)


A rudit anyu utazas elott par nappal veszi meg es berakja a fagyoba. Utazas elott, mielott indulnak a repterre, a fagyott rudit becsomagolja papirba, utana nylon zacsiba teszi es be a borondbe. Mikor megerkezik (Budapest Los Angeles szoval legalabb 15-20 ora) utana en rogton berakom a fagyasztoba es onnan esszuk. Olyan is volt mar, hogy majusban meg volt a fagyoban a karacsonyi rudi-keszletbol. A fagyoban elall nagyon sokaig. (ugyanez a purere is igaz).


(a vicces csak az, mire kiersz a repterre a muanyag borond oldala be fog parasodni es hideg lesz, mert a rudi ereszti a huvoset:)


Legutobb a repteren nem a turo rudis borondhoz jott oda a kutya szimatolni, hanem a zacskohoz, amiben elotte volt egy banan csak azt a geprol leszallva megettem. A kutya a banant erezte, es az or jott kerdezoskodni. A rudi hidegen hagyta oket.

2012. jan. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!