Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » NewYorkba szeretnék költözni...

NewYorkba szeretnék költözni és ott szeretnék élni. Hogy fogjak hozzá?

Figyelt kérdés
Környezetvédelmi méréstechnikus szakmám van (olyan mint a vegyész) és 2 év múlva diplomázok környezetmérnökként. Van jogosítványom, meg egy alapfokú angolom, amire természetesen gyúrok, felsőfokúig meg sem akarok állni. Ennyi előnyöm van csak. Diploma után Amerikába akarok költözni, lehetőleg New Yorkba. Mennyi kezdőtöke kell ehhez, milyen papírok szükségesek? Semmiképp nem akarok amerikai állampolgár lenni, sőt, az egész életemet sem akarom ott leélni, Magyarországon akarok majd élni, Amerikában 3-4-5 évet szeretnék tölteni. Mik a lehetőségek, egyáltalán hogy kezdjek neki? 22L
2009. máj. 29. 13:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
A helyedben a szakmámon belül keresnék valamilyen ösztöndíjlehetőséget, azzal mennék ki. Ha már ott vagy, sokkal egyszerűbb lesz minden.
2009. máj. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is inkább ösztöndíj lehetőséget válassz. Vannak mester illetve posztgraduális képzések. Munkavállalói engedélyre lesz szükséged a munkához. Ezt vagy úgy szerzed meg, hogy egy magyarországi cég alkalmazottjaként kiküldenek vagy pedig Magyarországról találsz munkát és úgy szponzorálnak, amire jóval kevesebb esély van. EU-ban nem akarsz dolgozni? Csak azért mondom, mert jóval könnyebb dolgod lenne. Kezdőtőke attól függ, hogy milyen munkát kapsz és hol. A jogosítványodat nem fogod tudni itt az USA-ban használni. Le kell majd újra tenned. Attól függően, hogy melyik államba mész vagy csak a kreszt vagy a gyakorlati részt is.
2009. máj. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

www.usembassy.hu

Itt nézd meg a munkavállaló és a tanulóvizumokat. Próbálj keresni olyan céget, aki amerikában alkalmazna téged. És ne a nyelvvizsgára gyúrj, hanem a nyelvtudásra.

Kezdőtőke sok kell.

Először is, legalább 200 ezer a repülőjegy és amig nem lesz munkád, addig is kell élni, lakni és enni. Ehhez meg sok pénz kell N.Y.-ban. Én egy egy szobás lakást bérelek havi 1200 dollárért nem a legjobb részen.

Szerintem úgy lenne neked érdemes elnidulni, hogy a munkahely adna lakást és intézné a munkavállaló vizumodat.

Ja. És a magyar jogsival itt nem vezethetsz. Ha autót akarsz vezetni, le kell itt is vizsgáznod. Az elméletet az internetről le lehet szedni és az simán elég a tesztre. Utánna meg kell venned minimum 5 órát egy iskolában. Tudom, nekem is igy volt.

(Bár azt nem tudom, hogy lehet-e jogositványt szerezni csak vizummal és nem kell-e a zöldkártya.) Hátha valaki ezt is tudja.

2009. máj. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Előttem válaszoló! Mióta élsz kinnt, pontosan hol, egyedül vagy? Mi a munkád? Mennyit keresel vele 1 hónapban? Hogy kerültél ki?
2009. máj. 29. 15:43
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Második vagyok: én házasság révén kerültem ki. Nagyon változó, hogy ki mennyit keres, de megélni meg lehet ha már kapsz egy normális munkát. Évi 20 ezer dollártól a határ a csillagos ég attól függően, hogy milyen munkakörben dolgozol és hogy milyen szintű diplomád van. Mindenki lent kezd, főleg nulla tapasztalattal. Ezt el kell fogadni és nem kell rajta felháborodni. Ha ügyes vagy, jól meg fogsz tudni élni.
2009. máj. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%

Szia! 22 éve élek Amerikában. Ebből 16 éve New Yorkban. Előtte Detroitan éltem, de nem szerettem.

Egy nagy buildingben vagyok recepciós, portás. De igy van, ahogy az előző irja, hogy végig kell járni a fokozatokat. Én voltam szemétszedő, majd hordár, utánna dolgoztam a levelezőben, utánna doormen és most portás.

Én menekültként jöttem. De úgy már nem lehet. Akkor még egy évet menekülttáborban kellett lennem Ausztriában és Németországban és onnan jöhettem ide.

A fizetésem 850 dollár.

2009. máj. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Ha 20ezer dollár 1 évi fizetéssel számolok, akkor 1 hónapban kb 1600 dollár, és ha 1200 dollár egy 1szobás lakás, akkor megmarad 400 dollár 1 hónapban, ami magyar viszonyltban durván 80ezer forint, és mire a rezsiket is kifizetem, meg eszek is, üres zsebbel maradok.

Hát 850 dolláros havi fizetéssel meg főleg hogy elmehetek a piski hídra.... Ti hogy éltek meg, férjed mennyit kap? Milyen lakásban éltek, mennyiért?

2009. máj. 29. 18:37
 8/27 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudok neked sokat segíteni az árakkal, mert teljesen más részen lakom, Dél-Kaliforniában, ami nagyon drága hely. Ráadásul nekünk nem kell sem rezsit, sem lakbért fizetni, sem pedig biztosítást, mert a férjemnek olyan a munkája (évi 35 ezer körül keres egyébként). Egészségügyi biztosítást is kell majd fizetned, ha nem akarod, hogy egy akármilyen kis probléma miatt is százezreket kelljen fizetned. A kaja is drága, de igen is marad meg pénzed és nem is kevés, ha jól csinálod. Azt csinálják az emberek, hogy keresnek lakótársat, így neked közel sem kellene a lakbér meg a rezsi teljes összegét fizetni és így nem 5-10 ezer Ft maradna a zsebedben a hónap végére. Ha nem egyedül jössz vagy pedig ismersz valakit, aki megosztaná veled a bérelt lakást, nyert ügyed van vagy pedig kereshetsz lakótársat, mikor New Yorkba érsz. Rengeteget meg tudnál spórolni. Nem tudom, hogy mennyit keresnél a szakmádban, de azért nem ott tartanál, hogy azt kell számolgatni, melyik a legolcsóbb termék az áruházban.
2009. máj. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Teljesen egyedül mennék, önállósodni szeretnék, nem akarok magammal magyart kivinni! Arra gondoltam kimennék aupairnek, 1 évre, van is kinnt ismerősöm aki nyár végén jön haza NY-ből, és akkor széttudnék nézni ott helyben, lenne 1 évem rá hogy nyugiban megismerjem a lehetőségeket, szerintetek ez jó ötlet?
2009. máj. 29. 20:04
 10/27 anonim ***** válasza:
95%
Igen, jó ötlet, mert akkor meg lesz a szállásod, nem kell aggódnod amiatt, hogy nem tudsz megélni és a munkába sem fogsz beleszakadni. Voltak nekem is ismerőseim, akik au-pairnek kijöttek egy évre vagy pár hónapra. Jól körbe tudtak járni minden nevezetességet. Megértem, hogy önállóbb akarsz lenni, de attól, hogy más is veled van, nem leszel kevésbé önálló. A segítséget tanácsos elfogadni. Még egy dolog, de ezt nem szekálásképp írom, hanem mert valószínűleg ezt nem tudod: az USA-ban soha ne kérdezz meg senkit arról, hogy mennyit keres, mert az a legnagyobb udvariatlanság.
2009. máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!