Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha Kaliforniába (legszívesebbe...

Ha Kaliforniába (legszívesebben Los Angeles-be) szeretnék utazni nyáron pár hétre, mit kell tennem? Lent.

Figyelt kérdés

Nagy álmom teljesülne, ha idén nyáron (vagy jövőre, vagy azután) el tudnék menni Los Angelesbe. Illetve nem csak az enyém, hanem családomé is. Nos gondolom, először is kell egy útlevél, de ez a legkevesebb. Vízum kell? Ha kell, mivel jár? A szállás, repülőjegy, étel- ital, esetleg belépők stb. olyanok, amik szükségesek... Én legszívesebben egész nap a parton lógnék, de ahhoz elég lenne Horvátország is... Szóval Hollywood is fontos, ha már ott vagyok! HA MINDENT A LEGOLCSÓBBRA SZÁMOLOK? MENNYIBŐL JÖNNE KI EGY 4 FŐS CSALÁD NYARALÁSA 2 HÉTRE? (8 ÉVES HÚGI, ANYA, APA ÉS ÉN /13/)

Tudom, hogy ez így irtó nehéz, de tapasztalatokat is szívesen látok:) Puszi!!


2012. márc. 10. 20:54
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
Útlevél természetesen kell, vízum nem. Szerintem a családodnak és neked összesen kb 1,5 millióból kijönne ha mindenből a legolcsóbbat veszitek. Javaslom nézz szét a neten, hogy menyi mondjuk a legolcsóbb repülőjegy meg hotel. Egy ilyen út sajnos nem magyar pénztárcának lett kitalálva. Persze ha gazdagok vagytok, akkor belefér.
2012. márc. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
A magyaroknak nem kell az USA-ba vízum hogyha 90 napnál rövidebb időre mennek.És igen szedj össze sok pénzt mivel az USA drága különösen LA.
2012. márc. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Már kezdtem örülni, hogy nem kell vízum, erre 1,5 millió?! Hú... Nem vagyunk kimondottan gazdagok, de azért beleférne..talán.. vagy otthon hagyom őket! :D

Gondolom, azt nem lehet,de akkor is valóra fogom váltani az álmomat :) :P

2012. márc. 10. 21:55
 4/33 A kérdező kommentje:
Hát, igen! oda születni kell...:D kizárt hogy 90 napnál többet lennénk, mert azért nem kempingezni szeretnénk. valami színvonal kell! Köszönöm :))
2012. márc. 10. 21:57
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz hogy oda csak születni kell.Az USA-t európai emberek leszármazottai lakják.Bárki lehet amerikai.
2012. márc. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem! Arra gondoltam, hogy nekik sokkal könnyebb, nem kell az utazásáért milliókat fizetniük, stb. ez olyan mint az, hogy nekünk (ahhoz hogy ott élhessünk) meg kell tanulnunk angolul (+ az anyanyelv) DE NEKIK EZ IS ADOTT, mert elég ez és érvényesülhetnek ennyivel :)))
2012. márc. 10. 22:07
 7/33 anonim válasza:
10%

Hihetelen hogy neketek milyen jó életetek van!Nekem 800ft-os vonat jegyre nem telik :(

Mit kel tenni hogy énis eljussak nyaralni?

Ja dolgozok!

2012. márc. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Épp benne vagyok egy amerikai út szervezésében, úgyhogy megnézegettem az árakat.

A repülőről nem tudok nyilatkozni, mert az annyira változó, és olyan széles skálán mozog, hogy lehetetlen mondani bármit is. Csak a példa kedvéért számoljuk fejenként 200.000,- Ft-ra az oda-vissza jegyet (tényleg még csak azt sem tudom, reális-e...), az akkor négy embernek 800.000,- Ft.

A szállás is változó: vannak hostelek, ezek a legolcsóbb szállások, viszont inkább fiataloknak, diákoknak való, közös hálószobában. Vannak motelek, ez inkább utazóknak (autópálya mentén, stb.), és ami nálatok szóba jöhetne, azok szerintem az inn-ek és hotelek. Ajánlatos valami központi helyen szállást nézni, mondjuk Hollywood-ban. Onnan metróval szinte bármi könnyen megközelíthető.

Amerikában szobaárat kell fizetni, nem pedig személyre. Ti gondolom két kétágyas szobát vennétek ki, ez szobánként olyan 100 dollár/éj áron talán már kihozható. Ez két hétre akkor ugye 3000 dollár, azaz 660.000,- Ft körül lenne (nagyon csak megközelítő összegek, és sajnos szerintem eléggé alsó hangon számolva...)

Mivel a hotelben van reggeli, a kaját mondjuk (hasraütés-szerűen) napi 30 dollárral számolom. Az 14 napra 4 embernek 1680 dollár, kb. 370.000,- Ft.

Helyi utazásra vagy autót béreltek (ennek nem tudom az árát), vagy vesztek bérletet, ami jó a metróra és buszokra. Ez egy személynek egy hétre 20 dollár, négy személynek két hétre tehát 160 dollár, azaz 35.200,- Ft.

Mondjuk el akartok menni Disneylandbe. Az egy napra két parkra: gyerekeknek 99 dollár, felnőtteknek 105. Összesen tehát 480 dollár, azaz 90.000,- Ft. Oda persze valahogy el is kell jutni, szerintem ez a bérletben már nincs benne, de ezt nem tudom sajnos.


Eddig ez (utazás, szállás, kaja, helyi utazgatás és Disneyland): 800.000,- + 660.000,- + 370.000,- + 35.200,- + 90.000,- = 1.955.200,-

Tehát durván 2 millió forint. De ebben még nincs benne olyasmi, hogy pl. bemenni a Madame Tussauds-ba, a Kodak Theatre-be, a Universal Studios-ba... Szóval szerintem olyan 2,5 millióban benne lenne nektek így családosan ez az egész. Főleg, hogy a szállást is nagyon olcsón néztem 100 dollár/éj-re...

Sajnos nagyon drága dolog ez. :((((


Ha türelmes vagy és elkezdesz pénzt gyűjteni, akkor sokkal nagyobb eséllyel fogsz majd fiatal felnőttként mondjuk barátokkal kijutni, és mondjuk hostelben megszállni. Ezt persze most még nem teheted meg, de ami késik, nem múlik. :)

2012. márc. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

Ja, és akkor még nem számoltam reptéri transzfert, ami egy útra egy személynek olyan 20 dollár, négy embernek két útra tehát 160 dollár, 35.200,- Ft.

Azt sem mondtam, hogy Disneylandben csak 9 éves korig számít gyereknek valaki, tehát neked már felnőtt jegy kéne.

És hát biztosítást is kell kötni persze utazáskor...

Költőpénzről nem is beszélve.

2012. márc. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim válasza:
100%

Én valószínűleg szeptemberben megyek 2 hétre Los Angelesbe, ezért néhány költséggel tisztában vagyok. A repjegy 180 ezer forint/fő. Szállás a külvárosban két hétre kihozható négy főre, olyan 300-350 ezer forintból. (Ezek nem putris szállodák. Kifejezetten magas színvonalúakat lehet találni olcsón, csak jó helyen kell keresni.) Kajára nem tudom mennyi kell, reggeli a szállodaárban benne van. Autót nagyon érdemes bérelni, mert brutális távolságok vannak, tulajdonképpen autó nélkül nem érdemes ott lenni. Egy 5 személyes kocsi két hétre 80 ezer forint. A benzin nagyon olcsó 200-250 forint körül van egy liter. Ami Los Angeles hátránya, hogy a legtöbb látnivaló belépős, így pl. filmstúdiók, Disneyland. A jegy ezen helyeken simán 12-18 ezer forint /fő.

Szóval mindent összeadva alsó hangon másfél millió forintra szükség lesz.

2012. márc. 11. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!