Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha tegyük fel nyerek a zöldkár...

Ha tegyük fel nyerek a zöldkártya lottón, akkor kb mennyi ideig tart, hogy mindent leellenőrizzenek, és a papírjaim elkészüljenek? Ha jól tudom elég komolyan lecsekkolják az embert ilyenkor! Szóval a sorsolás és az utazás között mennyi idő telik el?

Figyelt kérdés
2012. márc. 24. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
2 hónap biztos mire megkapsz minden papírt. Először is orvosi vizsgálat hogy minden rendben van-e utána vizsgálják az előéletedet hogy hányszor volt bírságod bírságoltak már meg volt e rendőrségi ügyed és így tovább. Sajnos ez elég hosszadalmas, pontosan nem tudok mindent, csak azt amit az ismerősöm mondott amikor őt ellenőrizték. Szóval ha meg is nyered akkor még nyugodtan várj 2 hónapot.
2012. márc. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. márc. 24. 12:44
 3/8 anonim ***** válasza:
A sorsolás az mindig a jelentkezés évét követő év júniusában van, és a főszabály az, hogy 1,5 évük van a hatóságoknak megvizsgálni téged, azaz, ha tavaly jelentkeztél, akkor idén lesz a sorsolás és ha nyertél, akkor 2013. szeptember 30-ig kell kiutaznod. Egyébként mindent ugyanolyan szigorúan néznek, mint bármelyik másik bevándorlónál, azaz nézik az előéleted, orvosilag egészséges vagy-e, illetve van-e elég pénzed arra, hogy az USA-ban élj, ugyanis nem akarnak eltartani. Azt, hogy nem leszel az USA terhére, igazolhatod bankszámlán lévő pénzzel, vagy amerikában élő szponzorral.(házastárs, rokon vagy munkaadó. )
2012. márc. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt tudjátok, hogy kb mennyi pénzemnek kellene lennie, hogy "rábólintsanak"? Az előéletemmel, meg az egészségemmel nincs gond, a pénz az, ami rizikós!
2012. márc. 24. 15:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyi pénzednek kell lennie, amennyi az adott évre számított szegénységi küszöb 125%-a, azaz a jelenlegi évre ez az összeg: 18912 USD. (Kivétel Alaszka és Hawaii, mert ott ez az összeg: 23650 USD és 21762 USD)
2012. márc. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Azt is elfogadják, ha valakitől ezt a pénzt ajándékba kapom mondjuk a családomtól? Én is jelentkeztem, de ennyi pénzem nem lesz, viszont a családunk gazdag, el tudnának tartani ott kint is. Szóval ez így megfelelne?


Viszont kint él egy távoli rokon, ha ő ír valamit, hogy segít anyagilag ha megszorulok, az is elég nekik?


Vagy az ha megpróbálok itthonról jelentkezni ottani állásra, és megígérem, hogy minél hamarabb munkába állok?

2012. márc. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Azt is elfogadják, ha valakitől ezt a pénzt ajándékba kapom mondjuk a családomtól?"


Legújabb információim szerint, a terrorizmustól való félelem miatt, a pénz eredetét is igazolni kell.


"Én is jelentkeztem, de ennyi pénzem nem lesz, viszont a családunk gazdag, el tudnának tartani ott kint is. Szóval ez így megfelelne?"



"Viszont kint él egy távoli rokon, ha ő ír valamit, hogy segít anyagilag ha megszorulok, az is elég nekik?"


Igen, nyilatkozatban kell vállalniuk azt, hogy 3 éven keresztül vállalnak érted pénzügyi kezességet, azaz ez idő alatt semmilyen támogatást, segélyt nem vehetsz igénybe.


"Vagy az ha megpróbálok itthonról jelentkezni ottani állásra, és megígérem, hogy minél hamarabb munkába állok?"


Ez nem így működik, hogy ígérgetsz! Mielőtt beengednének az országba, azelőtt kell bizonyítanod, hogy nem leszel az ország terhére.

2012. márc. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm ezt a választ, megoldódott a problémám. A pénz eredetét tudjuk igazolni adóhivatali dokumentumokkal, vagy kezességet vállalnak értem. Nagyon szépen köszönöm!!!
2012. márc. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!