Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyi esélyem lesz ha egyszer...

Mennyi esélyem lesz ha egyszer eljutok oda? (Kanadába kijutni)

Figyelt kérdés

Most jelenleg 18 éves vagyok, 1 évem van még a középsuliban... Régóta tudatosult bennem, hogy mi szeretnék lenni, ami lefoglal, amihez értek, és szeretek, ez pedig a főzés... Miután meg van az érettségi, szeretnék jelentkezni Budapestre a vendéglátói és gazdasági főiskolára, és utána egy magán szakma képzés során megtanulni hivatalosan is a szakács szakmát. Itt Magyarországon, vagy az EU belül munkát találni ebben a szakmában, és legalább 4-5 év szakmai tapasztalatot szerezni. Az angol nyelvi szintem, nem magamat akarom fényezni, és nem akarom egoistának feltüntetni magamat, de azt kell hogy mondjam, elég jól beszélem... egy emelt szintű érettségit is szeretnék majd tenni. Már lassan 2 éve tervezem hogy hova fogok letelepedni. Sokat olvastam, tanulmányoztam Ausztráliát, de sajnos végül rájöttem hogy nem fog menni. Ott tartok most hogy Kanada.

Szóval, ahogyan én elkezdeném az ottani életem megteremtését ez ebből állna:

-megvan egy szakmám, és diplomám is

-jó nyelvvizsga

-4-5 éve szakmai tapasztalat

-3-4 millió forint tőke


és HA mindent jól összeszámoltam kb 26-27 éves koromban

fogom mindent elkezdeni... Szerintetek az már túl késő?


Vagy milyen feltételekkel nagyobbíthatom az esélyeimet?

Leginkább azoknak a véleményét, segítségét kérem akik ebben jártasak, tapasztalatban gazdagok..


Visszatérve... még nem nagyon tudok sokat Kanada bevándorlási ügyeiről? Mennyire durva nálunk a pontrendszer, stb stb?


Válaszotokat előre is köszönöm!



2012. márc. 31. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Asszem az origón volt nemrég egy kanadai bevándorlós cikk.

A lényeg az, hogy amikor elkezd drasztikusan megemelkedni a bevándorlók száma egy országból, akkor drasztikusan lecsökkentik a letelepedési engedélyek számát.

2012. ápr. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Snapette ***** válasza:

Ha diplomás szakember vagy, és pénzed is van, a nyelvet is beszéled, egyiket legalábbis, akkor az esélyeid jók. Ez esetben inkább angol nyelvterületre kérvényezz majd, hacsak nem beszélsz franciául is. Az életkor nagyon jó, a favorit csoport a 25-35 korcsoport, ugyanis szeretik, ha diplomás, vagy szakmát tanult, de még nem túl idős a letelepedni kívánó.

Az esélyeid a francia nyelv ismeretével nőhetnek, de szerintem nem lesz rá szükség. Talán nem árt alapszintű ismereteket szerezni belőle, hogy beírhasd, alapfokú ismereteid vannak róla.


Megkérdezhetem, hogy Ausztrália miért esett?

2012. ápr. 1. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ausztráliában jelenleg irreálisan szigorúak a feltételek, gondolom erre jött rá a kérdező is:)
2012. ápr. 1. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na végre egy normális ember, aki tisztában van vele, hogy jó szakma és sok tőke kell ahhoz, hogy ki tudjon menni Kanadába. Na ezzel nem azt mondom, hogy 100%, hogy biztos jövőd van Kanadában, de sokkal jobbak az esélyeid, mint a többieknek, akik 0 Ft-al és szakma nélkül (v. kamu szakmával) a zsebükben várják a megváltást Kanadától...

26-27 év egyáltalán nem késő, a nyelvtanulásra nagyon feküdj rá!

2012. ápr. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tisztelt ma 02:41!


Először válaszolok én a Te kérdésedre... Ausztrália... nos, ismerősünk ott bevándorlási ügynök, és hát engem felvilágosított hogy mit hogyan kell csinálnom, és ha netalántán nem jönne össze, sokkal, de sokkal nehezebb elmenni onnan mint bárhol máshol... 3 dolog kell oda amit kiemelt... pénz, PÉNZ és persze PÉNZ...


Kanadának melyik része, vagy melyik városok azok ahol az átlag, és a használt nyelv, az angol... És melyik része inkább francia?


+ Vancouver jó hely lenne ahhoz hogy ott kezdjem el az életemet? Vagy Toronto inkább?


Válaszodat/Válaszotokat előre is köszönöm!

2012. ápr. 1. 12:27
 6/7 anonim ***** válasza:

SZIA! mivel pontrendszer van kanadába ezért nem a bírák fogják eldönteni azt hogy mehetsz kanadába vagy sem! tehát ha van 10.000 dollárod a számládon, van egy felsőfokú nemzetközi nyelvvizsgád, 3 év tapasztalat a munkádban és diplomád akkor tuti befutó vagy!! tehát 100% hogy kijuthatsz! véleményem szerint ne nagyvárosba gondolkozz mert ott kevesebb a fizetés és drágább minden(pl toronto). helyedbe Londonba mennék ez oan 130 km re van torontotól. ez amolyan "kisváros" ami másfélszer nagyobb mint budapest. és ott nagyobb a munka lehetőség és többet is keresel mivel az összes bevándorló célpontja a nagyváros. én nyáron voltam London-ba és meséltek pár dolgot ami nagyon megfogott engem is és én is oda ki tervezem az életemet. Pl a minimálbér az oan 2300 dollár körül van ami fél milló forint

aki persze diplomás papirokkal el tud helyezkedni (a vendéglátásban könnyű elhelyezkedni) diplomával az jóval többet is meg tud keresni! és ami nagyon megdöbbentő hogy jobb körülmények között mint itt magyarországon!olcsóbb minden! az adó a benzin az étel, ruha.. ! és ami nagyon tetszett hogy az emberek nagyon nagyon kedvesek és segítőkészek és közel van a amerikai buffalo határhoz.

az én javaslatom az hogy ne add fel a célod mert mindent megér az ottani élet! nem hiába kanada a legélhetőbb ország a világon! sok sikert!

2012. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Snapette ***** válasza:

[link]


ezen a térképen megvan, hogy melyek a francia, angol, és vegyesen beszélő területek.

2012. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!