Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Van esélyem az USA-ban vagy...

Kurtsits Istvan kérdése:

Van esélyem az USA-ban vagy Kanadában letelepedni?

Figyelt kérdés

Arról szeretnék információt kapni,hogy az én helyzetemben milyen úton lenne a legnagyobb esélyem munkát vállalni Kanadában,vagy az USA-ban, s ott letelepedni.

Jelenleg Németországban élek a családommal(feleségem,fiam:13 éves,lányom: 4 éves,édesanyám),s úgy határoztunk,hogyha van esélyünk,akkor Kanadában,vagy az USA-ban képzelnénk el a jövőnket! Magyarországon egy ekkora családot eltartani manapság szinte lehetetlen,s én nem voltam hajlandó beállni bűnözőnek,ezért úgy döntöttünk másfél éve ,hogy megpróbáljuk újrakezdeni az életünket itt!

Otthon felégettünk mindent magunk körül,s eladtuk mindenünket,hogy itt elég pénzünk az újrakezdéshez.Az igaz,hogy itt nem halunk éhen,de jól sem élünk.

Csak nekem van teljes munkaidős állásom,a feleségem nehezen tanulja a Német nyelvet(pedig igyekszik),ezért nem kap csak pár órás állást,azt is nagyon kevés pénzért! Édesanyám sem tud elhelyezkedni,mert otthon kell maradnia a kislányommal,mert itt éveket kell várni arra,hogy bekerülhessen az óvodába sajnos! Egy szó mint száz,nem érezzük jól magunkat itt,érezteztik velünk,hogy bevándorlók vagyunk,nincsenek barátaink sem,pedig társasági lények vagyunk.

Tehát a kérdés:

Sajnos sem nekem,sem a feleségemnek nincs szakmája,nicsenek dollárezreink sem,viszont becsületesen dolgozunk,mindent megtanulunk amit csak kell.

Az Angol nyelvet én és édesanyám társalgási szinten beszéljük,a feleségem picit kevesebbet tud,viszont a fiam nagyon jól beszéli a nyelvet!

Tudnának e tanácsot adni abban,hogy milyen úton módon tudnánk a legegyszerűbben új életet kezdeni Kanadában?


Válaszukat előre is köszönöm



2012. ápr. 14. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Egy tanácsom van: Ha tehetitek, akkor maradjatok Németországban!


Az USA-ba munka útján kijutni gyakorlatilag nem lehet, Kanada pedig most nagyon megszigorította a bejutást, piacképes diploma, nagyon jó, nemzetközi nyelvvizsgával bizonyított nyelvtudás és legalább 3 év szakmai tapasztalat kell, hogy egyáltalán elindíthasd a bevándorlási folyamatot, amelynek a várólistája jelenleg cca. 2,5 év.


Ez a két ország nem az EU, hogy csak úgy jöhetsz, mehetsz.


Mellesleg a világ minden országában éreztetni fogják veled, hogy külföldi vagy! Soha egyetlen ország sem tekint rátok a sajátjaként! Ha ezt nem tudjátok megérteni, akkor nem való nektek a külföldi élet! Én Angliában élek, vannak barátaim, angolok is, de mégis, mindig van az emberekben egy bizonyos szintű távolságtartás! Ezt sajnos el kell fogadni!

2012. ápr. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen,ez igy van,ezzel nincs is gondom!

Teljesen természetes,hogy másképp kezelnek,talán otthon is igy működik. A problémám az,hogy pl. a munkahelyemen csak azért nem engednek új dolgokat tanulni, a jobb munkákhoz oda kerülni,szerződést aláirni,mert külföldi vagyok,s ezt a szemembe is mondják!

Ezért vagyok elkeseredve egy kicsit,mert igy nagyon stresszes az élet! Nem tudunk egyről a kettőre jutni,mert itt ilyen a hozzáállás...

Az itteni Magyaroktól nem szivesen kérek segitséget,mert már megégettem magam velük egy párszor...

2012. ápr. 14. 23:30
 3/6 A kérdező kommentje:

Amúgy anglia is érdekelne:)

Oda milyen esélyekkel indulnánk?

2012. ápr. 14. 23:33
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Ismerem a németeket, eléggé önérzetesek, távolságtartók az biztos. Az angolok egy fokkal lazábbak, az irodában, ahol dolgozom, egy kisebb csoportot vezetek, amelyben angolok is vannak, de elfogadják, hogy egy külfölditől kapják az utasításokat.


Visszatérve a kérdésedre, az USA abszolút kilőve, mert mivel munka általi kimenetelre az esély az nulla, a többi meg családosként esélytelen.(pl. házasság egy amerikaival).


Nézd meg a kanadai bevándorlási oldalt, számítsd ki a pontjaidat és ha megvan a minimális pont, akkor keress fel egy bevándorlási ügyvédet, aki segít a további lépésekben. De rövid folyamatra ne számíts, a jelenlegi elbírálási idő kb. 2,5 év, de inkább több, mivel most szigorodott a rendszer és feltorlódtak a jelentkezések.

2012. ápr. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Angliába jöhettek, de az elején semmiképp ne családostul, mert a lakásbérléssel lesz gondotok, ugyanis egy újonnan érkező bevándorlónak, angliai referencia és munkahely nélkül nem adnak ki lakást. Szobában pedig nem lakhattok ennyien. Viszont, mivel nincs szakmátok, ezért minimálbérnél többet idekinn nem fogtok keresni.(Ha heti 40 órát dolgoztok, akkor havonta nettó 880-920 fontot kerestek fejenként.) Két minimálbérből, gyerekekkel, nagyon nehéz lesz idekinn is. Az iskola, óvoda itt is sokba kerül. Két minimálbért kereső, akiknek gyerekei vannak, az sehol sem fog jól élni. Itt sem. A gyerekeseknek itt is nagyon nehéz, folyton panaszkodnak. A történeted alapján az a tanácsom, hogy maradjatok a németeknél, mert itt Angliában sem lenne jobb életetek. Ez tuti. Mert nálatok a legnagyobb baj, hogy nincsen szakmátok. Úgy pedig sehol nem fogtok jól megélni.
2012. ápr. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mint már előttem is írták, az USÁba szinte semmi esélyed, Kanadába is több évedbe telne és rengeteg pénzbe kijutni. És egyáltalán nem hiszem, hogy jobban járnátok, mint Németországban. Kanadában csak hiányszakmával lehet érvényesülni, szakma nélkül és kis nyelvtudással szinte semennyire. Tényleg inkább Angliában, vagy más EU-s országban gondolkodjatok, kevésbé üthetitek meg a bokátokat.
2012. ápr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!