Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mi a véleményed Amerikáról...

Mi a véleményed Amerikáról (most 2012-ben)? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy most, a mai világban mennyire nehéz ki jutni az USA-ba? Mennyire lehet megélni ott? És lennének segítőkész magyarok/amerikaiak akik segítenének ha kimennék?

2012. ápr. 15. 19:42
 1/4 anonim válasza:

Nehogy azt hidd majd hogy kint fog segíteni neked bárki is... mindenki próbál a saját problémájával foglalkozni nem hogy a Tieddel... sajnos ez így van. Egy tanács, átlagban beszélek most hogy USA -ban magyarban sose bízz! MONDOM, átlagról beszélek. Másrészt a magyarok kint nem alakítanak ki egy saját kis negyedet, közösséget mint az olaszok kínaiak. Mi szeretünk asszimilálódni a többséggel!


De hogy ne csak savanyúságot mondjak, persze van a kisebbik része akik majd segítenek, csak hát ezt nehéz megtalálni...


Sok sikert!

2012. ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs kint ismerősöd rokonod akkor te ott nem fogsz sokra menni, tudom mert nagybátyám így kezdte kint még régebben. Igaz vannak már ott barátai mint helyiek mint magyarok is. Én voltam már kint ha a nagybátyám nem lett volna akkor kb semmire nem mentem volna ott kint az tuti. Egyébként ott sincsen egy álomvilág, nehogy azt hidd. Igaz ott jók a fizetések és az árak sem vészesek annyira illetve el lennél ott ha normál munkád lenne, dehogy kint élj azt nem tudnád megoldani mert amennyire tudom maximum 3 hónapot dolgozhatsz kint egy adott időszakban aztán hazazavarnak. Ez sajnos így van nagybátyám is csak a barátnője miatt tudott kint maradni rendesen, én is hazajöttem 3 hónap után. Igaz nekem nem volt tervemben hogy kint maradjak sokáig.
2012. ápr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kijutni nem nehéz, ESTA + repjegy és már itt is vagy. Ha hosszabb távon gondolod, akkor már nagyságrendekkel nehezebb a dolog. Általában el lehet modani, ha van egy normális munkád, akkor meg lehet élni. Szerintem ez a legnagyobb különbség a magyar helyzethez képest. Normális melót szerintem csak legálisan lehet szerezni, az illegális út is járható, de szerintem nem éri meg a kockázatot. Ez mindenkinek a maga döntése.


Az, hogy óvakodni kell a magyaroktól, szerintem egy hatalmas baromság, és felháborít amikor ilyet olvasok. Tapasztalatom szerint a magyarok jófejek, lehúzást átverést nem tapasztaltam, igaz nem is voltam részorulva senkinek a segítségére. Mi is vendégül láttunk magyarokat, akik felénk jártak, ismerős ismerőse, szóval mi ugyan nem ismertük személyesen őket, de nem voltak teljesen idegenek.


Az, hogy nincsenek magyar negyedek, úgy, mint pl kínai negyedek, azért az megmagyarázza, hogy ebben egy 1milliárdos nemzetetről van szó.


Érdemes keresni interneten fórumokat helyi magyar fórumokat, mert onnan kaphatsz valódi segítséget. Nem tud senki segíteni a nyugati partról, ha New York-ba mész... de gondolom ez nem meglepől. Magyarok jórésze legálisan van itt, ami azt jelenti, hogy szinte kizárt dolog, hogy melót tudjon szerezni egy illegálisnak... de egy forumon már nem kizárt, hogy akad valaki aki tud. De nyilván ilyen esetben az átb.szás esélye is nagyobb.


Sok sikert.

2012. ápr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nem olyan nehéz kijutni.. de szerintem valami olyan országba menj ami jobb anyagi helyzetben van mint amerika. szóval az addig oké, hogy jobbak az árak, jobb mint magyarország, de pl. idén nagyon valószínű, hogy le lesz váltva obama, harcolni se fognak már nagyon. visszavonják a hadsereget mert nincs rá pénz, csődbe fog menni amerika is úgy mint mi, csak ők később. :))
2012. ápr. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!