Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Most akkor Hollywood, Los...

Most akkor Hollywood, Los Angeles, Beverly Hills ugyanaz?

Figyelt kérdés
Kérlek valaki magyarázza el nekem :) Próbáltam utánanézni, lehet rossz helyen keresgéltem, de nem találtam semmit róluk.
2012. ápr. 15. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Los Angeles az a város! Ebben van Hollywood és Beverly Hills.
2012. ápr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jól mondja az első. Hollywood meg Beverly Hills az Los Angelesben van mint városrész de Los Angeleshez tartozik. Úgy mint nálunk pl.: Ferencváros az is Budapestben van.
2012. ápr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kezdem érteni:)

Még annyi: Hollywood Beverly Hills része, vagy külön vannak?


Bocsánat, hogy értetlen vagyok, csak ez tényleg érdekel:)

2012. ápr. 16. 00:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Közel vannak, Beverly Hills mellett van West Hollywood, amellett Hollywood. Mind a három városrész piszok nagy "főutcája" a Sancta Monica boulvard.
2012. ápr. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

Los Angeles egy bazi nagy város és neki is vannak körzetei, amiket nálunk kerületeknek vagy ilyen-olyan városnak nevezünk, mint ahogy már itt írták: Ferencváros, Erzsébet város, stb.


Los Angeles részei pl.:


Malibu

Hancock Park

Hollywood Hills

Los Felize /spanyolos rész/

Brentwood

Santa Monica-Pacific Palisades

Holmby Hills

Beverly Hills-Rodeo Drive

Bel Air

Beverly Hills


Ezek a gazdak környékek. Mert L.A.-nak is vannak szar negyedei sőt az USA egyik legnagyobb és legveszélyesebb gettója is L.A.-ben van.

2012. ápr. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnek tisztazni 1-2 dolgot, mert latom sok itt a teves informacio.


California megyekre (county) van osztva.

Minden megyenek van egy megyeszekhelye.

Van egy olyan megye, amit ugy hivnak, hogy Los Angeles County.

Los Angeles Countynak, barmily meglepo, Los Angeles a megyeszekhelye.


Los Angeles Countyban talalhatok olyan varosok (kulonallo varosok!!!) mint peldaul Malibu, Santa Monica, Beverly Hills. Ezeknek a varosoknak van kulonallo rendorsege, birosaga, stb.

Ha irsz valakinek egy levelet, akkor azt irod a boritekra, hogy Malibu, vagy S.Monica stb es NEM azt hogy Los Angeles.


Los Angeles egy iszonyat nagy varos es osszeer Beverly Hills-el (korulfogja Bev.Hillst) es osszeer Santa Monicaval is. Pl. az utca egyik oldala Los Angeles, miutan atmesz a zebran mar Santa Monica varosaban vagy.


Hollywood, Los Feliz, West Hollywood, Brentwood vagy eppen Westwood, ezek mind Los Angeles varos reszei/keruletei, ugy mint Budapest resze paldaul Rakosszentmihaly, vagy Ujpest, de amikor cimzed a levelet nem azt irod ra varosnak, hogy Ujpest, hanem hogy Budapest. Hollywood is ilyen.

2012. ápr. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
j
2018. aug. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!