Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Foglaltam hotelszobát, de az...

Foglaltam hotelszobát, de az egyik szerződési feltételt nem értem pontosan. El tudná valaki magyarázni?

Figyelt kérdés

Előzetes fizetés : Az első éjszaka 100 százaléka felszámolásra kerül a foglalás napján. Szobánként adott, 100 USD értékű összeg kerül felszámolásra az érkezés napján


Nem értem pontosan, mert maga a szoba végösszege kb 300€ lenne és az első éjszaka árát már valóban levonták a számlámról, viszont a 100$-al nem vagyok tisztában, hogy az mire is megy. Picit tartok, hogy miután kifizettem ezeket az összegeket még levonják a foglaláskor megjelenenített teljes összeget... Vagy úgy működne a dolog, hogy kifizetem a fent említett összegeket, majd távozás napjakor a fennmaradót ?


2012. máj. 23. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell többet fizess a teljes összegnél.
2012. máj. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kiflitolvaj ***** válasza:
Annyit kell fizetned, ami az ajánlaton szerepel. A booking.com-on foglaltál? Akkor szokták rögtön levonni az első éjszakát, amikor nincs ingyenes lemondás opció. A többit pedig vagy érkezéskor, vagy távozáskor kell kifizetned, ez hotel függő. Azért a tranzakcióról vigyél igazolást, mert én már jártam úgy, hogy levonták az első éjszakát, aztán a helyszínen újra ki akarták fizettetni. Azt is meg tudod nézni, hogy van-e bármilyen extra költség, mint pl. forgalmi adó, szerviz díj, stb. Ezeket mindig fel szokták tüntetni a hotel leírásában. De pl. Kínában már több szállodában előfordult velem, hogy többet kellett fizetnem a bejelentkezéskor, mint a szoba ára és távozáskor számolnak el vele. Ebből vonják le a minibár fogyasztást, telefont, stb. Mondjuk ez olyan szállodákban volt, ahol nem tudtam sem visa-val, sem mastercard-dal fizetni, csak kp.
2012. máj. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, a booking.com-on foglaltam. És van ingyenes lemondás is , amennyiben 3 nappal az érkezés előtt értesíteni őket. Viszont ennek ellenére is levonták az első éjszakát. És még a 100USD-t sem értem, hogy az mire lesz...
2012. máj. 24. 05:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez érdekes. Biztos, hogy levonták, nem lehet, hogy csak zárolták? Sztem lépj kapcsolatba a booking ügyfélszolgálatával, ők biztos tudnak segíteni.
2012. máj. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Debit kártyával foglaltam, gondolom azért vonták le. közben felhívtam a hotelt és mondták hogy már csak a fennmaradó összeget kell fizetni érkezéskor.
2012. máj. 24. 12:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez biztosan azért van, hogyha nem mész mégse, akkor se bukjanak olyan sokat. Néha nagyon paranojásak tudnak lenni.
2012. máj. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megvolt az utazás és csak a külömbözetet kellett fizetni. A 100$ érték felszámolás pedig elmaradt, így nem derült rá fény mi lenne.
2012. jún. 11. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!