Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mennyibe kerülne egy hónap az...

Mennyibe kerülne egy hónap az USA-ba? Legolcsóbb árra gondolok. Mennyi idővel előtte lehet foglalni repülőjegyet és szállást? Mit vihetek magammal ki? Egyedül mennék.

Figyelt kérdés
USA-ba még sose repültem ezért kérdezem.
2012. jún. 2. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát az árat így mindenképp lehetetlen megmondani... Kell szállás, vagy van ismerősöd, esetleg ez a couchsurfing, vagy mi a csuda a neve?

Ha kell szállás, akkor jó a hostel is? (Az a legolcsóbb).


A repjegyet nagyon nem mindegy, mikor veszed, oda kell figyelni, és egész jó ajánlatokat is ki lehet fogni. Nem mindegy, hogy hány és milyen átszállással mész. Minél rugalmasabb vagy, annál olcsóbb lehet.

Van ugye ott is szezon, meg szezonon kívüli időszak.


Egyáltalán hova akarnál menni USÁn belül? Esetleg több helyre is? Akarnál autót bérelni, vagy a tömegközlekedést használnád? Belföldi repülés?


Milyen programok érdekelnek? A legjobb City Pass-okat meg Go City Card-okat venni - már, ha az abban felsorolt programok érdekelnek.


Ha viszek kekszeket, és azzal elvagy pár napig, lehet spórolni az ételen. Ha nem akarsz minden nap étteremben enni, megint csak lehet spórolni.


Mindent lefoglalhatsz jó előre. Én most augusztus végén megyek három hétre, de már asszem februárban megvolt minden. Az árfolyamokat is érdemes figyelni.


Az ESTA két évig érvényes, szóval azt is jó előre kitöltheted. Bordó útleveled legyen, és kell biztosítás, ami olyan 30.000,- Ft körül van.


A "mit vihetek magammal ki?" kérdés megint csak elég tág, pontosan mire gondolsz? Mármint ruhát nyilván vihetsz, vihetsz laptopot, telefont, fényképezőt... Kekszeket meg hasonlókat... Pénzt, kártyát.


Pontosítsd kicsit a kérdésed, és jobban lehet válaszolni akkor.

2012. jún. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*"Ha viszek kekszeket" - VISZEL
2012. jún. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
főként Los Angeles és a környéke érdekel jobban, a mit vihetek ki-re úgy értettem, hogy kaját vihetek-e magammal ki,
2012. jún. 2. 16:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Kekszféléket vihetsz, a kézipoggyászban meg a nagytáskában is. Pont tegnap írta itt valaki, én meg örvendeztem, mert amúgy azt hittem, hogy azt sem lehet. :)


Los Angelesben is vannak hostelek, szóval az elég "olcsó" tud lenni, ha jó neked.

2012. jún. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt a blogom. Van benne LA-ről is.

Most csinálom a homeexchanges, couchsurfinges és árakról szóló bejegyzéseket. A dátuma az összegző bejegyzéseknek ne tévesszen meg. Hátrébb állítottam. Ezeket az utolsó egy hétben tettem fel.


[link]

2012. jún. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!