Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadába utazok augusztus...

Kanadába utazok augusztus közepén. A kialakult "roma helyzet" miatt mennyire nehéz bejutni az országba egy magyarnak, mi történik a határnál belépéskor? Mennyire kötekednek?

Figyelt kérdés

2012. aug. 3. 18:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát eléggé nehéz a bejutás bár nem vészes azt kell bizonyítanod hogy van MO.-hoz kapcsolódó viszonyod(munka,család,ha iskolás vagy akkor iskoláról papír stb..)Ha rokonhoz mész vagy baráthoz/ismerőshöz akkor nekik kellene írni egy meghívó levelet amiben leírja hogy meghív titeket kanadában és addig ő gondoskodik rólad amíg kanadában tartoszkodsz...Ha viszont csak szállodába mész akkor érdemes egy papírt vinned hogy van szállás foglalásod:) Jah és legyen vissza szóló repjegyed mert ha nincs akkor 95% hogy nem engednek be az országba..
2012. aug. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Mit gondolsz melyik lenne hatékonyabb a meghívólevél, vagy a szállodai foglalás?
2012. aug. 4. 08:54
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nyilván a meghívó levél jobb mert ugye nem kell szállásra költened(ja és a meghívó levél angolul vagy franciául legyen írva attól függ Kanada melyik részére mész)

a meghívó levélben szerepelnie kell az ismerös/rokon/barát telefonszámának és/vagy a címének mert nagy esély van rá hogy a belépésnél a tiszt felfogja hívni!!!

ja és ha illegálisan akarsz maradni akkor ne vigyél sok böröndöt mert akkor jó esély van rá hogy nem engednek be.

2012. aug. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék illegálisan maradni, kb.egy hónapot töltenék kint, a jegyem is annyi időre szól. Egyik ismerösöm nemrég ment ki, s őt visszaküldték, minden indok nélkül, ezért aggódom, ráadásul angolul sem tudok.
2012. aug. 5. 08:06
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

én júli 14-én érkeztem YYZ-re. a bevándorlási tiszttől függ hogy mennyire nehéz vagy könnyű bejutni. én egy hihetetlen jófej tisztet fogtam ki. megkérdezte hogy hogy mondjuk magyarul azt hogy how are you és hogy what will you do. barátságos volt nagyon, viszont a mellettem lévő emberbe belekötöttek elég rendesen.. legalább 6szor kérdezték meg tőle hogy miért jött, kihez jött, mit fog csinálni stb. a lényeg az az hogy nem kell stresszelni. ha nagyon szemétkedik akkor ne is beszélj vele csak magyarul. akkor ha tényleg szemét bevisznek az emigrációhoz, ott tolmács segítségével elmagyarázhatod hogy miért is jöttél stb. egyet jegyezz meg nagyon, amit egyszer elmondassz legyen az akármi, amellett kell végig kitartanod akármi is történjen, mert ha szemetek nagyon és változtatsz a mondanivalódon akkor elképzelhető hogy az első géppel mehetsz vissza.


ne parázz, mert nincs mitől.

egyébként merre mész majd itt kanadában?

2012. aug. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Ha esetleg probléma lenne,minden esetben az emigrácira visznek, vagy ottani kihallgatás nélkül is visszafordíthatnak.Sajna nem tudok angolul és ez szerintem nem túl jó pont.
2012. aug. 6. 06:18
 7/12 anonim ***** válasza:
visszafordíthatnak, de alapjában véve nem ez a céljuk. a lényeg az hogy ne félj, mert nincs mitől. mondjuk én is féltem mikor jöttem, de mikor odaléptem a tiszthez akkor így valahogy elfelejtettem bef*sni :) szóval no para, be fognak engedni. mennyi időre jössz? mert ettől is függ hogy hogy állnak hozzád!
2012. aug. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ja igen, még annyi hogy nem gond egyántalán ha nem tudsz angolul.. szerintem naponta százak érkeznek így, mégis bejutnak :)
2012. aug. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
4 hétre megyek, egyet ebből a Niagaránál töltök. Nagyoon remélem nem lesz gond.Még annyit kérdeznék, hogy kell e űrlapot kitölteni belépéskor vagy csak szóban kérdeznek.Köszi a sok infót
2012. aug. 8. 08:48
 10/12 anonim ***** válasza:
kell igen. de nem veszes, ha nem erted segitenek kitolteni, raadasul volt olyan ako nem toltotte ki.. kb. olyan kerdesek voltak csak hogy van e nalad fegyver, vagy loszer es hasonlo hulyessegek. megkerdeztek meg rajta hogy meddig maradok, azthiszem kellett az utlevel szama is, es a neved angolosan ird. ha jol emlekszem egy feher talan A/5os meretu lap volt, DE csak a jobb oldalat kellett kitoltenem. a masik oldala francia volt. hirtelen ennyi jutott az eszembe, ha van valamigond, kerdes ohaj sohaj, irj privatot amint tudok valaszolok! sok sikert es no para! :)
2012. aug. 9. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!