Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogy néz ki pontosan egy...

Hogy néz ki pontosan egy amerikai lakcím?

Figyelt kérdés
Levelet szeretnék küldeni, de mit is kell pontosan ráírni? AEÁ, az állam, a város az utca és tudom, hogy kellene a házszám, de mivel google térképen néztem ki a címet, az utcán ír egy számot, a ház előtt, de nem tudom hogy az lesz-e. szerintetek?Kérlek válaszoljatok mihamarabb...holnap fel szeretném címezni. Minden ötlet jól jöhet.

2012. szept. 17. 19:34
 1/3 anonim válasza:
100%

Például így, illetve ehhez hasonló:


JANE ROE

200 E MAIN ST

PHOENIX AZ 85123

USA


Szóval majdnem pont ugyanaz, mint a magyar címzési szokás; a fentiek értelmében:


Név

Házszám Utca

Város Állam_rövidítés IRSZ

USA


Viszont azt nem értem, miért akarna valaki levelet küldeni egy térképről kiválasztott címre, úgy, hogy a házszám nem is biztos (ami még arrafelé is kell...)

2012. szept. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát azt biztos nem kell ráírni, hogy AEÁ mert az életben nem jön rá senki, mire gondolsz vele.
2012. szept. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszíró: köszönöm szépen. Most már tudom a házszámot is. Nagyon hasznos volt a válaszod!


Második hozzászóló: mivel magyarul írtam a kérdést, magyarul adtam meg hozzá a magyarázatot. Mivel az adott országnak pontos magyar megfelelője is van, előszeretettel használom. Nem vagyok annyira hülye, hogy úgy írjam rá a borítékra. :P

2012. szept. 17. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!