Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hány év bejelentett munkaviszo...

ChrisStone kérdése:

Hány év bejelentett munkaviszony után lehetek amerikai állampolgár?

Figyelt kérdés
Most várom a meghívómat egy amerikai hajós cégtől, féléves szerződésekről lenne szó. Aki dolgozott már ilyen hajón annak különösen kíváncsi lennék a véleményére... Meg lenne még egy pár kérdésem tőle. :)

2012. nov. 22. 09:16
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2012. nov. 22. 11:37
 12/19 anonim ***** válasza:
A munkavállalói nem zöldkártya. Egyik rokonom 10 évet dolgozott kint munkavállalóival a világ banknál és nem kapott zöldkártyát, most nyugdiíba ment és vissza is vonták a munkavállalói vizumját, csak turistaként mehet ki pedig van saját ingatlanja is. Állítólag vannak államok ahol más elbánásban részesülsz ha van tulajdonod de azért ott sem korlátlan a kint lét és nem vállalhat munkát.
2012. nov. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
De ha 5 évet dolgozol és folyamatosan kint vagy akkor sem kaphatsz állampolgárságot? Ő is kint volt folyamatosan, vagy csak megszakításokkal?
2012. nov. 23. 10:08
 14/19 anonim ***** válasza:
Elég nevetséges lenne, ha csupán a munkaviszony miatt valaki megkaphatna az állampolgárságot, nem gondolod?
2012. nov. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem értem mi lenne ebben annyira nevetséges ha 5 éven keresztül folyamatosan, becsületes bejelentett munkával fizetem az adót az amerikai államnak és azalatt pedig semmilyen bűncselekményt nem követek el... Ez egy bizonyítékként is szolgálhat az amerikai államnak hogy becsületes állampolgár vagyok... A zöldkártyát viszont elnyerheti bármilyen léhűtő, épp ez a nevetséges, te nem gondolod? :)
2012. nov. 24. 09:18
 16/19 anonim ***** válasza:
végig kint volt 10 évig viszont nem kapott zöldkárytát, hanem csak munkavállalói vizumot. Ez addig szól, amig a cégnél dolgozik. A zöldkártyát csak nyerni lehet, vagy ha megházasodsz egy amerikaival, akkor rá 2 évre kapod meg.
2012. nov. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Értem, így már tiszta! Egyébként próbálkozott a lottón, milyen esélyek vannak ott? Ennyi év bejelentett munka után semmilyen előnyben nem részesül az ember akkor? Szerintem ez elég nagy hülyeség, meg az hogy egy "szerencsekerékben" dől el hogy ki kaphat zöldkártyát, nevetséges!
2012. nov. 24. 09:32
 18/19 anonim ***** válasza:
A zöldkártya sem jelent automatikusan allamplgarsagot.
2012. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az allampolgarsag messze van. Egyelore neked a zoldkartyara kell gyurnod, amit vagy vizumlotton, vagy hazassag utjan vagy munka utjan tudsz megszerezni, de hajos melora nem adnak zoldkartyat. (kulonben mindenki elmenne hajora dolgozni, ha olyan egyszeru lenne).


Munka utjan zoldet ugy lehet szerezni, ha peldaul valami neves kutato vagy es egy egyetem szponzoral teged. Vagy peldaul ujsagiro vagy es egy magyar nyelvu lapot forgalmazo ceg elintezi neked a zoldet, esetleg egy magyar etterem, ha szakacs vagy. De munka utjan zoldet szerezni nagyon hosszadalmas (5-6 ev) es a munkaltatonak nagyon sokba kerul (persze egy egyetem ezt meg sem erzi) de egy kis ettermet mukodteto maganszemely mar igen. Ilyen munka utjan ha zoldet szerzel, akkor 5 ev utan folyamodhatsz a polgarsagert.

2012. nov. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!