Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mi a különbség a turista...

Mi a különbség a turista vízum és az ESTA között?

Figyelt kérdés

2013. márc. 7. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:

ESTA-t online lehet kerni, 14 dodo es bordo utlevel kell hozza. Boldog boldogtalan megkapja, aki turistaskodni akar az USAban es meg nem volt kitiltva, nincs buntetett eloelete stb.


Vizumot a kovetseg adja ki, egy szep szines ize, amit az utlevelbe nyomtatnak/ragasztanak, es olyanok kerik, akiknek ESTA-juk nem lehet. Vizumert be kell menni es valoszinuleg kikerdezik az illetot.


ESTAval max 90 napig lehet az orszagban tartozkodni, es 2 evig ervenyes.

Vizummal (altalaban 10 evre adjak, vagy adtak anno) lehet 6 honapig tartozkodni, vagy tobb vagy kevesebb, ezt a bevandorlasi tiszt donti el, amikor belepsz az orszagba.


ja es a vizum anno aszem tizen/huszon ezrekbe kerult

2013. márc. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Ismertem egy ausztrál srácot akit a határon visszafordítottak és kellett vízumot kérnie utána. Az igazság az hogy vízummal könnyebb az élet (ha egyszer megkaptad) mert a bevándorlási tiszt tudja hogy alaposan leellenőriztek.
2013. márc. 8. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Vizumot a kovetseg adja ki... es olyanok kerik, akiknek ESTA-juk nem lehet."


ezt te sem gondoltad komolyan...


Nekem a második 10éves vízumom van!

Természetesen bent voltam interjún a követségen, ahol leellenőriztek és ujjlenyomatot vettek.

Viszont cserében, semmiben nem vagyok korlátozva, azaz annyiszor megyek ki-be, ahányszor csak jól esik.


Természetesen betartom az előírásokat és eszemben sincsen kint felejtkezni!!

2013. márc. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha van bordo utleveled, sosem voltal meg kitiltva az orszagbol, turistaskodni akarsz az USAban, akkor nem ertem miert akarnal vizumot kerni, mikor az ESTA egyszerubb, gyorsabb.


A vizum korulmenyesebb, be kell menni erte a kovetsegre, idopontot kell kerni, ha megadjak akkor visszamenni felvenni az utlevelet... szerintem butasag turista vizumert folyamodni, amikor az ESTA engedelyt otthon a fotel kenyelmebol online elintezed es kb. 5 perc alatt megvan!


Termeszetesen ha nem adjak meg az ESTAt valamilyen okbol kifolyolag, akkor lehet menni vizumot kerni, de csak a h.lye ker vizumot, ahelyett, hogy elobb ESTAt intezne... szerintem...


Persze akinek anno beraktak a 10 eves vizumot az utlevelbe, arra az ESTA nem vonatkozik, de tegyuk fel hogy a kerdezonek nincs es tudni akarta a kulonbseget. Hat ez a kulonbseg :)

2013. márc. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!