Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » MI történik, ha a túrista...

MI történik, ha a túrista vízum lejárta után illegálisan maradsz New Yorkban. Mi a tapasztalatotok, hazavágják hamar az embert?

Figyelt kérdés
2009. szept. 14. 23:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%
semmi. illegális bevándorló leszel. vannak egy páran, de nem túl kényelmes státusz, nem csinálhatsz hivatalosan semmit, úgy kell csinálnod mintha nem is léteznél.
2009. szept. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%
Elég hamar megtalálnak,és haza küldenek,de utána soha a büdös életben nem teheted a lábad Amerika földjére..Hidd el,tudják a hozzá értő emberek,hogy kell az illegális ott tartózkodókat elkapni..
2009. szept. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Egy jó barátomnak is lejárt a vízuma,és egy darabig"feketén" dolgozott egy fakitermelő cégnél..Állandó ellenőrzések voltak,és ilyenkor mindig mennie kellett..Ezt fél évig tudta csinálni,majd valami miatt orvoshoz kellett mennie..Na itt volt a gond..Később úgy oldotta meg,hogy inkább hazajött magától(finoman jelezték neki,hogy így jár a legjobban).Nemrég újra ki akart menni ,de nem kapta meg a vízumot(persze akkor még kellett)azóta nem próbálkozott,mert szerinte Ő tiltó listán van...
2009. szept. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%

Lehet, én hülye vagyok, de minden média tele volt vele, hogy 2008. november 17-től NEM KELL VÍZUM az USA-ba!!!


[link]


Szóval, ha turistaútra mész, akkor vízum nélkül 90 napig tartózkodhatsz az USA-ban. :D


Ha 90 napnál tovább maradsz, akkor hazatoloncolnak, és utána nem engedélyezik többé a belépésed az USA területére.

2009. szept. 15. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
01.42-nek.Én írtam,hogy a barátom nem kapta meg a vízumot amikor újra menni akart..De hozzátettem,hogy akkor még kellett..Én is tudom,hogy 2008 óta nem kell,de ettől függetlenül ahogy írtad ha 90 napnál tovább marad valaki akkor illegálisan tartózkodik kint!!
2009. szept. 15. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azért kérdezem, mert készülök ki, nem legálisan bébiszitternek. PErsze 3 hónapig, amíg a turistavízum él, addig legaálisan utána viszont már nem. Ezér tis kérdeztem, hogy vajon mekkora az esély, hogy kb. egy évig kihúzom ott, anélkül, hog elkapnának. Ha eltelik az egy év, akkor ha hazajövök, utána vissza tudok e menni.

Köszönöm a válaszokat!

2009. szept. 15. 05:36
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

Nekem rokonom van kint.Ezért az alábbiakat javaslom:

Feltétlen legyen nálad 2-300. dollár,amikor kimégy,még akkor is ha van meghívóleveled,mert előfordulhat,hogy a reptérről visszafordítanak.Sokakat küldenek visszas minden indok nélkül.

Ha már kint vagy,vedd fel a kapcsolatot a kint élő magyarokkal.Manhattanban és Brooklynban nagyon sok magyar él,zsidó családoknál gyerekekre vagy öregekre vigyáznak,és közben végzik a háztartási munkákat.Van aki ott is lakik,van aki csak bejáró.Ebben az esetben kell lakást keresni.Elég sok szabály van a zsidóknál,amit ismerni kell és betartani azokat.A kint élő magyarok sokat tudnak segíteni ebben.És abban is,hogy miként kerülheted el,hogy ellenőrizzenek.Sokan évek óta kint vannak illegálisan,és senki nem ellenőrzi őket.

Ha viszont illegálisan maradsz kint és hazajössz,akkor többet nem engednek be Amerikába.

Azzal is számolnod kell, hogy nem könnyű ott sem az élet,és a kialkudott bért megkapod ugyan pontosan,de egy centtel sem többet.Bármikor elküldhetnek minden indok nélkül,a gojokkal egyáltalán nem korrektek.

Ezért kell a kinti magyarokkal felvenned a kapcsolatot.Ha már kint vagy,ez nem lesz nehéz.Vannak olyanok is,akik helykereséssel foglalkoznak és ebben is segíthetnek.

2009. szept. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%
A probléma ott van "utána hazajövök". Amikor ki akarsz lépni az USA-ból akkor a határon szépen megmondják neked, hogy 3 hónapig maradhattál volna, most látják, hogy 1 évig maradtál, többé nem utazhatsz be az országba.
2009. szept. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Azt kell tudnod, hogyha 180 napnál több az illegális tartózkodásod 10 évre, ha annál kevesebb (azt hiszem, ha 90 és 180 nap közötti), akkor 3 évre tiltólistára kerülsz, ami azt jelenti, hogy arra az időre semmiféle vízumot nem kaphatsz, de te rád utána sem vonatkozik majd a vízummentesség, mindig vízumot kell igényelned. Nem biztos, hogy elkapnak, de utazni nem fogsz tudni. Ha egyszer már illegális leszel, nem tudsz úgy elmenni az USA-ból, hogy utána vissza tudj menni. Amúgy ha elkapnak, deportálnak az országból, de amúgy börtönbe nem zárnak érte és nincs is más büntetés. Munkát azt nem nagyon fogsz tudni kapni, hacsaknem WC-t akarsz pucolni vagy hasonlók...miért nem dolgozol az EU-ban legálisan?
2009. szept. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
megnosulsz vagy ferjhezmesz!
2009. szept. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!