Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kérdés azokhoz, akik Amerikába...

Frigg kérdése:

Kérdés azokhoz, akik Amerikában élnek egy ideje. Nektek mennyire volt nehéz az átváltás az ottani mértékegységekre?

Figyelt kérdés
Én nemsokára megyek ki három hónapra (júniusban), majd ha minden jól megy decemberben vissza, véglegesre. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi időbe telt átállni az európai mértékegységekről? Nagyon nehéz? Vagy van-e esetleg valami jó módszer erre. Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2013. ápr. 17. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyakorlati eletben konnyu megszokni, mert hasznalod/talalkozol veluk, de ha beszelgetsz a hazaiakkal es nekik meseled, hogy mentel 100 mp/h-val, vagy vmi messze volt mert 50 merfold, akkor kicsit gondolkozni kell, hogy atvalts ugy, hogy ok megertsek.


A folyadek-kajakon (tej, kola stb) fel van tuntetve mindketto, vagyis latni fogod, hogy 1 gallon tej az 3.78L, a "footlong" szendvics az pont 1 lab hosszu, es ha ennek a szendonak csak a felet kered, akkor azt "6 inch"-kent aruljak, ebbol konnyen rajossz, hogy 12inch az 1 foot :)


Harom honap alatt meg lehet hogy nem fogod teljesen megszokni, de idovel belejossz es nap mint nap lesznek peldak a kulonbozo mertekegysegekre.


En sportolok, es a futasomat az okostelom meri es bemondja a negyedmerfoldes tavokat, igy eleg jol meg tudom saccolni, hogy mi egy merfold, vagy mi fel merfold (ha mondjuk egy hosszu uton nezel elore), vagy arrol van szo hogy ket merfoldet kell setalni egy uzletig, akkor tudom, hogy az szamomra mit jelent idoben.


A sulyokat ugy jegyeztem meg, hogy kabe a fele. Persze ez nem pontos, mert 1 lb (pound) az 0.45 kg, vagyis nem pont a fele, de ugy "korulbelul" :) Vagyis ha vki azt mondja 140 poundos, akkor tudom, hogy az illeto nincs 70 kilo.


Viszont a kisebb atvaltasokkal mar nekem is nehezsegem van, peldaul amikor az inch reszeirol beszelnek apro targyaknal, pl. 1/3 of an inch, azt peldaul nehezemre esik felfogni de nincs panik, mert kihuzom a fiokbol a vonalzot, ami az US es a metric-et is mutatja es voila :)

2013. ápr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ó, nagyon szépen köszönöm a választ :) Remélem hamar belejövök. Pont ilyesmi technikákra gondoltam, köszönöm még egyszer :)
2013. ápr. 18. 04:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!