Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Melyek CA-ban, Los Angelesben...

Melyek CA-ban, Los Angelesben a téli és nyári hónapok, meg hogy mikor hány fok van?

Figyelt kérdés
Föleg tapasztalatok, de egyéb is érdekel!

2013. ápr. 19. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A téli és nyári hónapok ugyanazok, mint nálunk, tekintve, hogy a Föld azonos féltekén vagyunk...

Összességében melegebb van, nyáron olyan 34°C körül is van sokszor (nem mintha itt az nem fordulna elő, inkább csak annyi, hogy ott általánosabb, nem kirívó eset az ilyen meleg), télen meg olyan pulcsis idő van általában.

2013. ápr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ! :)
2013. ápr. 19. 15:31
 3/11 anonim ***** válasza:

Egesz evben jo ido van. Persze telen vannak huvosebb ejszakak/reggelek, sot a kocsiuveg hajnalban beparasodik, es nyaron elofordul hogy tikkaszto a hoseg, de ugy nagy altalanossagban veve szerintem LA idojarasa hibatlan!


Californiaban vannak varosok, melyek tengerszinthez kepest huvosebb vagy melegebb idovel birnak, de LA-ben az ev szinte osszes napjan sut a napocska.


Elofordul, hogy egesz evben szoknyaban jarok dolgozni. Telen zart cipot vagy csizmat veszek (nem hotaposot!;) nyaron pedig szandalt, harisnyat sosem. Telen egy kardigant vagy egy vekony kabatot, nyaron rovidujju :)


Aki az idojaras miatt valasztja LA-t, az nem fog csalodni!

2013. ápr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyszer, ha kapnêk letelepedésit, nagyon szertnék kimenni. Elöször befejezném a sulit, és utána minden álmom kimenni! De az igaz, hogy drága az élet?
2013. ápr. 19. 19:15
 5/11 anonim ***** válasza:
A lakhatás drága, de pl. a kaja nagyon olcsó!
2013. ápr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

De az igaz, hogy drága az élet? - nem, a magyarorszagi korulmenyekhez kepest nem draga, persze attol fugg mit dolgozol es mik az igenyeid.

Ha altalanositunk es a nagytobbseget nezzuk, akkor az emberek dolgoznak, esznek, szorakoznak, egy evben egyszer meg nyaralni is elmennek es nem kapnak infarktust a benzinkuton es nagyon sokan vesznek uj autot.

Ez a magyarorszagi nagytobbsegre nem ervenyes. (ha csak LA-t nezzuk, nem az egesz USAt). Mo-n draga az uzamanyag, az etel, a szorakozas es alacsonyak a berek :(

2013. ápr. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Csinaltam egy gyors szamolast, hgy lassuk hol es hogyan lehet megelni. Vegyuk alapnak az uzemanyagot, mert az mozgat mindent:


California minimalber $8, egy havi fizu igy $1280

Magyarorszag minimalber 98000 Ft egy honapban


Egy gallon benzin kb. 4 dodo, azaz egy havi fizetesedbol itt kapsz 320 gallon benzint.


Egy liter benzin kb. 407 forint, azaz egy havi fizudbol kapsz 240 liter benzint.


Ne azt nezd, hogy 320 szemben a 240-el, hanem azt hogy 320 gallon benzin az 1200 (ezerketszaz) liter!!!


Ennyi...

2013. ápr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Aztaaaa... Mindig ledöbbentett, hogy mennyire rossz körülmények közt élünk. :( Az én szüleim teljesen itteni beállítottságúak, azt mondták, Amerika nem jó hely, meg drága, és elviselhetetlen feltételek vannak, és ne menyjek. De én nagyon szeretnék menni ha befeljeztem a tanulmányaimat, és gondoltam, megkérdezem valakitöl, akinek van tapasztalata. Nagyon köszönöm az infókat, rengeteget segített! :)
2013. ápr. 19. 21:38
 9/11 anonim ***** válasza:
Los angelesben karácsonykor van amikor 25-30 fok van. januar februárban esik az esö, legszebb hónap a május szerintem a többi dög meleg.
2013. dec. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Los angelesben az időjárás teljesen más, nincs tél csak ösz tavasz nyár. a tél olyan mint itt az ősz. nyáron nagyon meleg van 45 fok, télen pedig esős 10-15 fok van. a tavasz a legszebb április és a május.ha oda mész ez a két hónapban érdemes menni.
2013. dec. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!