Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Miért van az, hogy van aki...

Miért van az, hogy van aki azonnal megkapja akár 10 évre a vízumot és van aki ugyanazokkal a papírokkal stb érthetetlenül azonnal elutasítást kap? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Évek óta tanulmányozom a dolgokat, az esélyeket, hogyan lehet kijutni és legálisan élni az államokban. Tisztában vagyok mindennel. Pl. ha valakinek vagy egy párnak nem elég az ESTA 3 hónap turizmus céljából vagy szeretnének rendszeresen kimenni...és vízumot szeretnének. Igazolják, hogy van pénzük, m.helyük, lakhelyük és csak utazgatnának. Az egyik konzul rábólint és ad 10 évre vízumot, a másik konzul bele sem néz a papírokba és elutasít. Miért van ez? Az egész min múlik? Arcon? Nyelvtudáson? Hangulaton? Vagy a bankszámlán lévő összegen?

És szerintetek nagyobb az esélye az embernek/párnak ha van mondjuk 100-100 milliója a számláján pl. lotto nyereményből? Vagy ez sem számít, mert attól még gyanusíthatnak bevándorlással? Vagy így már tárt karokkal fogadnak?

Egy barátnőm megkapta 10 évre és egy idős bácsi is. Egy házaspár háztulajdonnal m.hellyel, családdal, pénzel NEM. És még sorolhatnám.

Mitől függ??



2013. ápr. 25. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Rizikófaktor miatt. Az idős bácsi kevesebb eséllyel megy ki feketén dolgozni, mint egy házaspár, akik tudnak egymásra támaszkodni.
2013. ápr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm. Még várom a tapasztalatokat, véleményeket.
2013. ápr. 25. 15:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Ők ki vannak képezve és rengeteg háttérinfóval is rendelkeznek.

pl. aki a neten állandóan azt kérdezi, hogy hogyan lehetne végleg kimenni,

vagy pl a vízumlottó kiállítóknak is szintén az a célja!!


Én pl. nem akarok kiköltözni az USA-ba.

Meg is kaptam másodszor is a 10 éves vizumot!!

2013. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor nem jól vannak kiképezve és rossz a rengeteg háttérinformációjuk, meet amint írtam az sem kapja meg a vízumot aki nem szándékozik bevándorolni és ezt rendesen alá is támasztja :)

Megkérdezhetem, hogy neked mi a "titkod"? :) Mi miatt kaphattad meg?

2013. ápr. 25. 21:30
 5/6 anonim ***** válasza:

Még a kötelező védőoltások sem védenek 100%-osan, van aki pont abba hal bele.

Ezzel azt akarom mondani, hogy minden rendszernek, így az USA bevándorlási hivatalának is van bizonyos hibaszázaléka...


Amúgy tudod, hogy hiába van meg minden papírod, még a reptéren is visszafordíthatnak, és nincsen apelláta ellene.

Kétszer is láttam ilyent a Kennedyn.

(Mind a két esetben fiatal nők voltak.)

2013. ápr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Makoscsiga ***** válasza:

Én ismerek pár embert, akik nem kaptak vízumot, de azoknak mind meg volt az oka... mindig volt valami sumákolás, és sosem explicite bukott ki a dolog, de valószínűleg az interjún, vagy a papírok alapján gyanúsak lettek. És aki egy kicsit is gyanús az nem kap.


De a züldkártyalottót nem hiszem, hogy néznék, szerintem nem tudják, hogy ki zk lottózik.... arra szerintem nincs kapacitás, hogy azzal bíbelődjenek. Én ZK lottóztam meg a barátnőm is, és mindeketten kaptunk vízumot, igaz nem turistát, hanem J1et.

2013. ápr. 27. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!