Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az USA-ból mekkora az a max....

Az USA-ból mekkora az a max. Mennyiség laptopból, tabletből, amit rizikó nélkül át tudok hozni a vámon?

Figyelt kérdés

2013. máj. 10. 07:19
 1/8 Nosco ***** válasza:
Szerintem 1 darab mindegyikből. Persze csomagolást meg hasonlókat felejtsd el mert az buktató. Ha többet hozol fenn akadhatsz valahol. Az egy darabra meg rámondhatod, hogy a tiéd.
2013. máj. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1 db és érdemes kicsit meghurcolni, hogy ne tűnjön újnak.
2013. máj. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Makoscsiga ***** válasza:

"1 db és érdemes kicsit meghurcolni"

Á, az felesleges (pláne, ha esetleg rendelésre megy). És sok ismerősöm azt csinálja, hogy ugyan kiszedik a dobozból, de a dobozt is ügyesen összehajtva (iPhone, laptop) belesuvasztják a bőrönd aljába, és arra már rá se néznek a határon. Volt olyan ismerősöm, aki egyszer csak fotós cuccból 6ooo dolcsi értékben hozott be. Zsír új táska, benne a váz, objektívek, szűrők, memória kártyák, tartalék akkuk. Mondjuk akkor a fotós ismerős online mindent megrendelt a srác amerikai címére, és ő csak hazahozta neki. Nekünk a max az volt, hogy kettőnknél volt 2 laptop, 2 netbook, 2 okosteló, meg vagy 4 könyvolvasó. Karácsony ugye... :-D

2013. máj. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
USA-ban tanuló indiai haverom tartott hazafelé, de előtte meglátogatott engem is és hasonló dologra kértem meg (1 laptop, 1 Kindle), ezeket simán áthozta és még volt nála 2 új laptop + a sajátja, ezeket vitte haza szintén karácsonyra. Mondjuk lehet csak szerencséje volt.
2013. máj. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De elvileg a bőröndöt itt az USA-ban elveszik és csak Budapesten kapom vissza ott azon a forgo valamin, nem? És azután már nem szokott lenni semmi.
2013. máj. 10. 16:26
 6/8 Makoscsiga ***** válasza:

"És azután már nem szokott lenni semmi."

A reptéren felveszed a bőröndöt, ballagsz vele kifelé, és odalép egy egyenruhás úriember, hogy szeretné megnézni a csomagjaidat, ne aggódj, ez csak egy rutin ellenőrzés. Ez így szokott menni. Az amerikai és a magyar határon is. Csak a magyar oldalon ritkábban van ellenőrzés, az is főleg karácsony tájékán. Nem tudom, hogy most vannak-e direkt amerikai járatok, de azok utasait előszeretettel ellenőrizték régebben.

2013. máj. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én is ezt tervezem visszafele jövet:) egyébként amerikában miért ilyen olcsók a laptopok/tabletek stb?
2013. máj. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amit rendelesre hozol muszaki cikket, azt az USAbol kifele jovet nem nezik. Az amcsit nem erdekli mit viszel ki (marmint amig nem vmi illegalis).


A szajreval Magyaroszagon lehet bajod, ugyanis Ferihegyen megkerdezi a tiszt, hogy van valami elvamolni valo? Ha ravagod, hogy nincs es gyanus vagy nekik, akkor kinyittatjak a borondot es rakerdezhetnek a sok laptop/iPhone/tablet miertjere. Ha nem tudod bizonyitani, hogy mind a tied es mar az utazas elott nalad volt, akkor elkobozzak es addig nem kapod vissza amig az afat vagy vamot vagy mit ki nem fizetsz.


Lehet hogy rad se neznek, lehet hogy meg sem kerdezik; en leptem mar ugy be a hataron, hogy a tisztek inkabb flortolni akartak nem pedig megvamolni, pedig volt nalam rendelesre hozott cucc. Olyan is volt, hogy csak koszont napszaknak megfeleloen es vegignezett, de volt mar, hogy megkerdeztek, van-e vamolnivalo, es mikor mondtam, hogy nincs elkoszont.

2013. máj. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!