Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Van itt olyan aki Torontoban él?

Van itt olyan aki Torontoban él?

Figyelt kérdés

Hogy érzitek magatokat?Milyen a megélhetés?

Mennyi esélyem lenne megkapni a munkavállalási engedélyt?

Diplomás ápoló vagyok(5 év munkatapasztalatom van),ezenkívül van egy fodrász szakmám is(2 év munkatapasztalattal),angolt nagyon jól beszélem(2 évet éltem Londonban)+németből és spanyolból középfokú nyelvvizsgám van.

Mennyi pénzt tudnák keresni?Milyen életszínvonalon élnék?

Üzeneteket is várok!



2013. jún. 15. 20:18
1 2
 1/12 anonim válasza:
0%
én torontoba lakom lassan 2 éve. Othon magyarországon majdnem éhen haltam szakadt cipőbe jártam dolgozni nagy nehezén sikerült pénzt összegyűjtenem de még pótoltak montrealból nagyszüleim. A segély magyarpénzbe átszámitva 1,4 millió forint. Ittis minden ugyan annyiba kerül. Sikerült össze jönnöm egy ide valósi lányal most esküdtem meg vele meg is kaptam a 2-ős állampolgárságot elhelyezkedtem egy gyárba mert már dolgozhatok igy hetente kapok 6000 dollárt az átszámitva kb 1,2 millió forint. A kuka mellé apple laptop volt ki dobva bontatlan csomagolásba azt tudom h m.o.-ba 670 ezerbe kerül itt meg a zsidók ki dobják iphone 5 telefont vettem 300 dolláré a elektronikai eszközök sokkal olcsóbbak itt az iphone 5 az 60 ezerbe került az internetél nem kell fizetni csak a bekötettésnél itten vannak önkiszólgáloktól fogva minden 1l benzin 1 dollár=220 ft new yourkba szoktam kocsival átmenni bulizni párszáz km de 1 óra alatt meg van ha ki érek a autó pályára 200 km/h alatt nem lehet menni én 26 ezer dollnré vettem egy mustangot m.o egy zsigulira nem tellett ugy hogy külföldön nagyon jó az élet!!!!! Amint meg brkezel kapsz indulnsi pénzt az i millij forint+2 hétre t csillagos szálodába tesznek ingyenes fogyasztással az állam ad neked saját házat csak ott mindent magadnak kell meg venni mert a házba csak egy matrac van azon kívül semmi.
2013. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
elso valaszolo: menekultkent mentel ki?
2013. jún. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első!

Te bizonyára menekültként mentél ki.Mert nem hiszem hogy egy

munkára jelentkező külföldinek ennyit segítenek.

Várok még további válaszokat mert nagyon érdekel hogy mennyi esélyem lenne.

2013. jún. 17. 22:30
 4/12 anonim válasza:
igen menekültnek mentem ki de egy munkásnak igen nem segítenének semmit se sokkal rosszabb lenne a megélhetősége. és kőműves szakmát tettem le annak idején és most hogy meg kaptam az állampolgársagot nagyon sokat keresek :)
2013. jún. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
ja és az angol meg a francia nyelvet hiába tudod itten újra kell tanulnod az egészet mert más a kiejtésük. Montrealba van francia Torontoba meg angol nyelv de van magyarnyegyed is itten
2013. jún. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az első sok hazugságot összehord, szerintem nem is volt itt soha. Ne vedd őt figyelembe, ha jót akarsz magadnak!


11$ a minimum órabér, évi 30000$ minimum meg lesz évente, ha van munkád. Lakást bérelni kb. 1000$ egy hónapra.


Ha megtalálod a helyed, itt jó élni, az emberek kedvesebbek, vidámabbak, mint otthon. Átlagban sokkal egészségesebbek, ezért tovább élnek aktív életet.


Legnépszerűbb hirdetőoldal: kijiji.ca


Sok sikert, sok szerencsét a munkakereséshez!

2013. jún. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ:)

Szóval szerinted lenne esélyem?

Azt nem tudod hogy a német és spanyol nyelvel tudnék-e valamit ott kint kezdeni?

Sajnos a franciát nem beszélem.

2013. jún. 26. 21:09
 8/12 Makoscsiga ***** válasza:

" A kuka mellé apple laptop volt ki dobva bontatlan csomagolásba azt tudom h m.o.-ba 670 ezerbe kerül itt meg a zsidók ki dobják"

Zseniális! Könnyesre röhögtem magam! :-D A rengeteg helyesírási hibával még hitelesebben tolod! Abba ne hagyd! Mesélj még valamit Torontóról! Vagy New York-ról, ha már oda jársz bulizni. :-D

2013. jún. 27. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
bocs a helyes írásé de más a billentyűzet...
2013. jún. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia újra! Itt van leírva, pontosan milyen lehetőségek vannak kijönni, neked ha nincs sponsorod, akkor munkavállalói vízum kell, amire többféle út is van, de egyik sem lesz egyszerű! [link]

Nekem könnyű volt, mert a párom egy otthoni multinál dolgozott speciális tudással, amire itt szükség van, ezért kapott cégen belül egy komplett relocation package-et, aminek részét képezte az én Open Work Vívumom, de nem lehet mindenki ilyen szerencsés. Esetleg kijöhetsz max 6 hónapra körülnézni turistaként, ahhoz semmi sem kell, de nem dolgozhatsz, csak ha találsz itt munkát, akkor igényelhetsz hozzá megfelelő vízumot. Vagy beiratkozol valami suliba és úgy... Munka az van bőven, hiszen legalább 6 millió embert eltart a város (Greater Toronto Area), mindenre szükség van, és itt nincs is olyan válság, mint otthon, munkanélküliség kisebb. Minden épül, növekszik, szükség van emberre, de az ország saját érdekében megszűri a bevándorlókat. Elsősorban nyilván kanadaiakat keresnek a munkákra, iszonyú macerás lesz a cégnek a papírjaid elintézni, amikor otthonról pályázol, nem nagyon fognak válaszolni, csak ha nagyon határozott és kitartó vagy. Nézz utána, de szerintem ápolóknak el kell majd végezni valami honosítást is, kórházak nem fogadják el az otthoni sulit. Viszont családokhoz mehetnél, mondjuk idősebb embereket ápolni, ott gondolom inkább a szimpátia dönt! Van sok idősgondozó intézmény is, nagyon szépek. A szükséges feltételeket nem tudom. Talán a fodrászhoz nem kell annyira a papír, azt simán csak lefordíttatod (ha kell, szerintem Ottawába kiküldheted hivatalos fordításért) vagy lefordítod te, és ha értesz hozzá, az kiderül hamar. Tanárok is kellenek, de ahhoz is lehet, hogy honosítani kell a papírjaidat, és nyilván nem tudsz annyira jól beszélni, mint egy spanyol vagy német. Sok szerencsét a próbálkozáshoz, szinte lehetetlen otthonról munkát találni. De ne felejtsd el, hogy 99% aki itt van, bevándorló, vagy a szülei voltak azok. Ha neked is sikerül, akkor nagyon jó lesz. Csak kérlek, ne legyél illegális.

2013. jún. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!