Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogy értik az emberek azt,...

Hogy értik az emberek azt, hogy New York-ban meglehet lenni autó nélkül?

Figyelt kérdés
Mindenhol ezt hallom, de nem tudom, hogy értik. Olyan jó a tömegközlekedés, vagy miért?
2009. okt. 18. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
egyrészt olyan jó a tömegközlekedés, másrészt annyira pocsék a közlekedés autóval. még hajnal 2kor is dugó van, hiába csinálnak ezersávos autóutakat, túlzsúfolt. a Pest reggeli csúcs ehhez képest Góbi sivatag.
2009. okt. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez elmondható minden nagyvárosra. én külföldön élek egy fővárosban és semmiképp nem vennék ide kocsit. mert sokkal egyszerűbben és gyorsabban eljutok szinte bárhova tömegközlekedéssel.
2009. okt. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

mert a tömegközlekedés annyira jó, hogy nagyon :D és mellesleg nagyon tiszta minden.

nem úgy mint ez a fos budapest

2009. okt. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Akkor te kedves utolsó, nem láttál még élőben new york-i metró aluljárót, ahol a patkányok jönnek veled szemben lefelé a lépcsőn és büdös van. MO-n nincs ekkora kosz, mint itt.

De egyébként tényleg felesleges az autó. Mindenhová el lehet menni metroval és busszal. És pl. Manhattanben lehetetlenség parkolni. Ennek ellenére van autónk, mert egy nagyobb bevásárlást nem lehetne megcsinálni kocsi nélkül és gyakran járunk a tengerpartra is és a városon kivülre. De ha neked nincs dolgod máshol és nem is akarsz kirándulni a környéken, akkor ne vegyél kocsit.

2009. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt tök sok taxi van, tényleg rengeteg ,de használják is őket. Tehát nem úgy, mint itthon,hogy gyakorlatilag állnak a taxisok, hogy ugyan jöjjön már egy utas, hanem neked kell közelharcot vívni értük. Viszont nem nagyon lehet telefonon rendelni őket, csak kimész az út szélére és leinted, de egyáltalán nem tudhatod, hogy félórán belül megáll-e egy. A másik valóban a tömegközlekedés. Gyakorlatilag nincs olyan utca aminek az 50 méteres körzetében ne lenne, egy metró vagy busz vagy akármilyen megálló. Ja és nem úgy, mint itthon, hogy este 10 után megszűnt közlekedni. Éjjel is ugyanolyan menetrenddel jár.

A tisztaságról annyit, hogy én mikor először hazajöttem, ahogy kiértem ferihegyröl és megláttam Budapestet az volt az első mondatom, hogy milyen szép tiszta ez a város. Szerinted akkor New York mennyire tiszta?

2009. okt. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

A tömegközlekedés, és a rengeteg taxi.

Carry Bradshaw (Sarah Jessica Parker) a Szex és New Yorkból is mindig avval járkált mindenhova.:D

2009. okt. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Azért nem kell mert jó a metró stb.. és New York szép város jobb autó nélkül sztem
2009. nov. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak a sárga taxit tudod leinteni az út szélén és az nem is jön rendelésre.

Egyébként lehet rendelni taxit, csak az nem sárga lesz és házhoz megy.

2009. nov. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!