Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikában munkavállaláshoz...

Amerikában munkavállaláshoz kell a TOEFL nyelvvizsga? Ha nem az akkor melyik?

Figyelt kérdés

sok kérdést és választ végignéztem már de mindenhol azt írták hogy jó nyelvtudás de azt nem hogy ezt hogy tudom bizonyítani. azt tudom hogy ha tanulni szeretnék kint akor azt kell letenni de a munkavállalásról nem találtam semmit. ha magyarországon szerzek diplomát(orvosi) akkor azt elfogadják kint vagy kell valami külön vizsgát tennem(szaknyelv vagy ilyesmi)?

szivesen beszélnék olyan magyarokkal akik hasonlóan mentek ki vagy esetleg ott tanultak öszöndíjal

jelenleg 11. es vagyok és gondolkozom a kint taluláson is de nem tudnánk megfizetni



2013. júl. 25. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
munkavállaláshoz beszélni kell tudni, a papírt senki nem kéri. vagy tudsz kommunikálni vagy nem. ennyi. amúgy jelenleg még ne agyalj ezen, rengeteg minden fog változni, mire valóban orvos leszel és esetleg kijutsz.
2013. júl. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi

am azért kezdtem el már keresgélni mert nem szeretném ha lemaradnék valamilyen hetőségről mert későn vettem észre

beszélni tudok, egy középszintű nyelvvizsgát most nemrég tettem le meg van még legalább 2 évem tanulni

2013. júl. 25. 19:58
 3/10 anonim ***** válasza:

azt nem hogy ezt hogy tudom bizonyítani - ugy hogy kinyitod a szadat, ha megertik amit mondasz es te is erted, amit neked mondanak, akkor bizonyitottal


magyarországon szerzek diplomát - eloszor altalanos iskolai ismereteidet frissitsd, Magyarorszag nagy M-el!


11. es vagyok - mire nagykoru leszel es keszen allsz a kijovetelre, addig meg annyi minden fog valtozni, hogy lehet hogy nem is akarsz mar kijonni, vagy nem is lesz USA...

2013. júl. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

mint írtam nem nyelvész szakra készülök

és mutass egy embert aki még soha nem követett el egy helyesírási hibát se vagy nem gépelt el valamit

2013. júl. 25. 20:59
 5/10 A kérdező kommentje:
azt tudtam hogy van angol nyelvű része az interjúnak de az nem feltétlen jeleni hogy nem kérnek papírt
2013. júl. 25. 21:01
 6/10 Makoscsiga ***** válasza:

Csak iskolába kell papír a nyelvtudásról (közép és felsőfokú tanulmányokhoz). A munkáltatót az se érdekli, ha jelbeszéddel kommunikálsz, az a lényeg, hogy amit csinálsz, azt krv@jól csináld. Ha a kinti tanulást nem tudjátok megfizetni, akkor kár rajta gondolkodni. Ösztöndíjakat lehet kapni, de nem 11. es szinten (még doktori ösztöndíjak se nagyon vannak külföldieknek, sőt a posztdok ösztöndíjak jórésze is csak resident alien és citizeneknek van. Valami nagyon-nagyon spéci cuccot kell hihhetetlenül magas szinten tudnod, hogy kapj lehetőséget. Az ösztöndíjak általában rendkívül kompetiitívek, amire pályáztam, 1o-2o x túljelentkezés volt.). Az orvosi diplomát nem nagyon fogadják el. A honosítással rengeteg szívás van. Itt van extra info: [link]


A nyelvtudás bizonyítása elég triviális amúgy, lévén leendő munkáltatód szinte biztos, hogy nem tud magyarul, ellenben angolul valószínűleg igen.

2013. júl. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi a linket elolvastam

csak egy kérdésem van még ha sikerül valahogy zöldkártyát szerezni pl zk lottón akkor is érvényes ez vagy akkor mehetek dolgozni

2013. júl. 26. 10:09
 8/10 Makoscsiga ***** válasza:
Az a diplomára vonatkozik. Ugye itt nem csak arról van szó, hogy a orvosi munkakör piacát védik, hanem azt is biztosítani akarják, hogy az orvosok olyan tudással rendelkezzenek, ami megfelel az amerikai standardnak. Szerintem érthető.
2013. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Makoscsiga ***** válasza:
Bár zárójelben megjegyzem, hogy zk lottó neked valószínűleg esélytelen lesz, mert most még nem pályázhatsz, és igen valószínű, hogy idén van utoljára lottó.
2013. júl. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

nyilván nem most akartam jelentkezni

azt nem tudtam hogy meg fog szünni de ha még sem azért megpróbálom hátha

2013. júl. 26. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!