Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Nehéz letelepedni az USÁ-ban?

Nehéz letelepedni az USÁ-ban?

Figyelt kérdés
25 éves, független nő vagyok. Úgy alakult, hogy a nagyszüleim után örököltem 3 lakást, és a napokban a 3.-at is sikerült eladnom. Külföldre történő kivándorlásban gondolkodom, és Amerikába mennék a legszívesebben. Anyagilag megtehetem, de mi a helyzet a különféle papírokkal stb?
2013. aug. 1. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyagilag megteheted az mit jelent? Meg tudod vásárolni a zöldkártyát magadnak? Nem lesz olcsó, de ha van pénzed tulajdonképp "megvásárolható".
2013. aug. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nehéz,

-van olyan lehetőséged hogy kimész élsz egy darabig illegálisan aztán előbb-utúbb találsz egy palit aki elvesz és kapsz zöldkártyát (én így nem mennék ki)

-Zöldkártya lottózol ha szerencséd van nyersz, erre kevés esély van

-ha valami kutató/tudós vagy akkor is van lehetőséged

- mennyire teheted meg anyagilag?, ha milliárdos nagyságrendű összeggel rendelkezel akkor is van lehetőséged, ha nyitsz egy vállalatot amivel több száz embert dolgoztatsz (gondolom erről beszélt az előző)

2013. aug. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"mennyire teheted meg anyagilag?, ha milliárdos nagyságrendű összeggel rendelkezel akkor is van lehetőséged, ha nyitsz egy vállalatot amivel több száz embert dolgoztatsz (gondolom erről beszélt az előző)"


Igen-igen, erre gondoltam, amikor azt olvastam a kérdésben, hogy "Anyagilag megtehetem" :))

Én is így tudom, hogy van ilyen, hogyha elég sok pénzt befektetsz USA-ban és munkahelyeket teremtesz akkor tárt karokkal várnak, kapsz zöldkártyát meg aztán gondolom állampolgárságot is könnyedén, de magyar forintban számolva valószínű milliárdosnak kell lenni hozzá. (bevallom nem tudom a pontos feltételeket)

2013. aug. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Makoscsiga ***** válasza:

A befektetői zöldkártya elnyeréséhez 1 vagy félmillió dollárt kell befektetni (függően attól, hogy milyen részére mész az USAnak, azaz, hogy azon a területen mekkora a munkanélküliség), és kötelezettséget kell vállalni, hogy hány amerikai állampolgárt fogsz foglalkoztatni. Kíváncsi vagyok, hogy magyarországról hányak kaptak ezen az úton letelepedési engedélyt.... :)


Kíváncsi vagyok azokra a lakásokra, amiből 3 darab és összejön negyedmilliárd.

2013. aug. 2. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ó hát akkor én hülyeséget írtam, nem is kell milliárdosnak lenni hozzá, hiszen már kb. 100 millió forint elég a dologhoz ezek szerint. Annyi akár ki is jöhet a 3 lakásból ha elég drágák voltak, nem? :) Meg a 3 lakáson kívül máshonnan is lehet vagyona a kérdezőnek, szóval akár meg is valósítható a dolog.
2013. aug. 2. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Makoscsiga leirta a lenyeget, amugy EB5 visa a neve :)


De neked nem kell munkat teremteni, meg 10 embert foglalkoztatni, vannak cegek, akik erre szakosodtak (EB 5 Regional Center), a penzedet befektetik neked peldaul szalloda epitesbe (ott tobb mint 10 embert fognak dolgoztatni) es te csak kivarod a kb. 1 masfel evet, amig megkapod a felteteles zoldk-t.

2013. aug. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
szerintem nem nehéz, ha tisztában vagy a dolgokkal és alapból erre tervezed az életed, és mellette van pénzed...pl, elkezdesz ott egyetemen tanulni, akkor ugye valószínű, hogy diákvízumot is kapsz aztán onnantól már könnyen mennek a dolgok, ha nem cseszel el semmit. persze ne azzal a céllal tanulj az Államokban, hogy letelepedj, az legyen mellékes.
2013. aug. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!