Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Labdarugó játékvezetőként...

Labdarugó játékvezetőként milyen eséllyel tudok USA-ban dolgozni?

Figyelt kérdés

Jelenleg Megye 2-3 szinten vezetek MLSZ bíróként, angol nyelvtudásom van. Tiszta az erkölcsim, 24 éves férfi vagyok.

A célom a letelepedés, a legfőbb kérdés az, hogy bíróként erre milyen esély van illetve, hogy lehet-e olyan jól keresni vele odakint, hogy főállásban tudjam űzni.

Érdekelne az is, hogy mely területeken van több esélyem, hol népszerűbb az európai foci.



Kérem, hogy a laikus, személyes véleményeket mellőzzétek, szeretnék hozzáértő, esetleg tapasztalatból adódó válaszokat kapni! Köszönöm!



2013. szept. 17. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

FIFA-engedely nelkul nincs eselyed, ez biztos. Valamilyen multadnak is kellene lenni, amit elismernek (nem lenezem a megyei focit, de az itt kb. parkbeli soccer-szintjenek felel meg)

Ismerek par referee-t, de egyik sem el meg belole foallasban, mindegyik csak hetvegen vezet meccseket a kozeli parkban ("megyei" szint). De meg arra sem jogosultak FIFA-engedely nelkul. FIFA-dresszben vezetnek meccset is, a jegyzokonyvben szerepelnie kell az engedelyuk szamanak. Naponta max. ket merkozest vezethetnek, a parkban (amit en ismerek) 8 focipalya van, mindegyiken szombat-vasarnap tarthato meccs. Neha kiskolkoknek (8-10 eveseknek) mini tournamentet tartanak, 20 perces felidokkel, egy nap alatt lezavarjak az egeszet es gyoztest is hirdetnek. A felnottek bajnoksaga minden hetvegen folyik, kiveve unnepekkor, majus 5-e korul, es szeptember 15-e korul szunetel.

A tetmerkozeseken harom biro szokott lenni, a tobbin csak egy.

Azt nem tudom, hogyan tudnal letelepedni - legalabb zoldkartya nelkul meg fifa-engedely birtokaban sem vezethetnel meccset itt. Vagy felesegul kellene venned egy itteni allampolgart (ez lenne a legpraktikusabb, ma mar homo-hazassagot is elfogadjak a zoldkartyahoz), vagy egy nagyon keresett szakmaban szponzort talalni (pl. cnc-operator, vagy egeszsegugyben valami, vagy szamitastechben valami felsofoku vegzettseg), hogy legalabb munkavallalasid legyen.

A kedvenc parkom, ahol a meccseket szoktuk nezni:

[link]

van par baseball-palya, es rc-repuloknek palya, bicikli-cross terep palya, meg minden egyeb. Ha a satelit-kepet kered le, meg a focikapukat is kiveheted es megszamolhatod a soccer-fieldeket.

Talan jon majd valaki mas is, aki lelkesitobb otletekkel rendelkezik, en csak ezt tudom, amit irtam.

2013. szept. 18. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, es a soccer ott nepszerubb, ahol sok latin van - mexikoi stb. - jellemzoen CA, FL, NY stb. allamokban.
2013. szept. 18. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ott nincs is foci
2013. szept. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Európai foci ott nemigen van, szóval...

Nem sok esélyed van.

2013. szept. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Ott nem rúgsz labdába!
2013. szept. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Most próbáljak itt is a focit promovalni. Augusztusban Indianapolisban volt egy barátságos mecs Milan és Chelsea az Oil stadiumban (Colts). Elég sokan voltak, a legtöbb Chelseanak drukkolt. Mivel sok európai és ázsiai van Amerikába, azok szeretik, de sok amerikai is kezdi szeretni.

En szerintem néz utána. Ha bizonyítasz miért ne sikerüljön? :)

2013. szept. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ott soccer kupa van. Háát..legtöbbjében az európai vagy leszármazottak kedvenc sportja. Ugye a gyökerek.


FIFA kint nem nagyon rúg labdába, nem akarlak elszomorítani de ez szerintem veszett fejsze.

2013. szept. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Nézd utana

2013. szept. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!