Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kanadai tapasztalatokról...

Kanadai tapasztalatokról mesélnétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudnátok mesélni nekem tapasztalatokat, akik már voltak kint vagy még mindig kint élnek? Esetleg oldalakat ajánlani, ahol lehet beszélgetni kint élőkkel, vagy hasznos infok vannak a kint éléssel kapcsolatban? A kijutási feltételekkel tisztában vagyok! Csak hatalmas ország és nehéz dönteni, sok mindent olvastam már de inkább csak általános leírásokat találtam és az "más", mint a valóban kint élni.



2013. nov. 22. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Vannak kanadai magyar fórumok, ha beszélgetni akarsz.


Én öt éve élek Vancouverben. Két nagy nehézség volt, ebből az egyik neked már nem lesz gond mert frissen letelepedőknek több bank is kinál csomagban szolgáltatást. Nekem irtó keservesen indult a bankolás, igaz, a PR kártyámat is sikerült rossz helyre küldeni, anélkül meg nehéz bizonyítani hogy rezidens vagy...


A másik, ami meg is lepett, nem számítottam erre, az az hogy mennyire nehéz újratanulni a bevásárlást! Kedvenc sztorim az hogy úgy tanultam meg hol lehet szennyeskosarat kapni hogy megkérdeztem a liftben a szomszédot mert sehol sem találtam... eh. Szerencsére a legtöbb cucc online kapható, de szennyeskosarat postán?

2013. nov. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 trabi.. válasza:

hello, én 2 éve élek Albertában, Edmontonhoz közel. A kérdésre órákon át lehetne válaszolni, de röviden annyit,hogy nem rossz. igen a pénz (számomra) nem rossz, ill. én a feleségemmel vagyok itt, és a kettőnk pénze nem elég jó, de itt is van szegény és munkanélküli, van olyan aki nehezen él meg, szóval nem csak a született feleségek szép kertvárosat tudod megtalálni, hanem a szegényeket is, de azért nem Brooklyn. kijutni nehéz, több év, több hónap, rengeteg papír, stb. ha valaki nekiindul első hónap min. 2000dolcsi, + egy autó. autót találsz 2000 körül. a havi élet kb 2500. lakás 1500, de lehet találni szobát ( csak egy szoba egy lakásban, többen vagytok) 6-800, telefon 65 (ebbe benne van egy előfizetés magyarországi hívásra 4cent/perc), net tv 100, biztosítás kocsira 100, kaja 600 körül. szóval el lehet köteni nem keveset, de még így is marad.

már sokan írták mindenhol, de autó tényleg kell. bár ha mondjuk edmontonban vagy calgaryban élsz ott nem feltétlenül szünséges, de ajánlott, más nagyvárosról nem tudok véleményt írni.

a népességről annyit, hogy itt van minden amit csak el tudsz képzelni, de a legtöbb az afrikai és philippin, a fehéreken kívül.

és persze jó ha tudsz angulul, nem kell tökéletesen, itt mindeni mindenhol nagyon segítőkész, szerintem ebben a legjobb ez az ország.

2013. nov. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2013. nov. 25. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!