Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Híres gettó negyedeket ismertek?

Híres gettó negyedeket ismertek?

Figyelt kérdés

Már sok embertől hallottam, hogy kint volt Amerikában és egy ilyen gettóban lakott. Ritka volt a fehér ember, és csak négerek voltak. Akik rongáltak, volt fegyverük, és stb.

Tudtok híres negyedeket?


2013. dec. 21. 20:39
 1/10 anonim válasza:
New York- Manhattan- Harlem, egész Detroit,
2013. dec. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi.:)
2013. dec. 21. 20:45
 3/10 anonim ***** válasza:

Watts, Los Angeles,


East San Diego

2013. dec. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A gyakorikerdesek megint arat, az USÁ-t filmekből ismerő emberek eszméletlen marhaságokat írnak, gondolom ugyanez a fajta népség írja mindennap hogy oda akar kivándorolni. A Harlem, bár problémás ma is, régen már nem az a hely amit a kérdező leír [link] nézzd meg a bűnözési statisztikát. Bill Clinton irodája is a Harlemben van.


Egész Detroitot elintézni egy szóval hogy gettó hasonló baromság.


Ha viszont Gary-t (Indiana) írnád így le, valószínűleg kellemetlenül közel járnál az igazsághoz, 85 százalék fekete, rettenetes szegénység, a bűnözés ami vele jár.


Baltimore Inner Harbor, Fells Point, Roland Park és Charles Village negyedei ilyenek.


Philadelphia északi részein is találsz bőven ilyen helyeket.

2013. dec. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4


tokeletesen igazad van.....DEEEE TE laknal ott a csaladoddal?

2013. dec. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Detroidra gondoltam..
2013. dec. 23. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen. Én már sokat törtem a fejemet hogy Detroitban érdemes lenne a régi company town mintájára webes startup town-t létrehozni. Bagóért van telek, ott a DTW óriási reptere, annyi dark fiber van hogy eszelős.
2013. dec. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

LA-Compton

Detroitban mi lesz? 20 év múlva polgárháború? Az afroamerikai polgármester(ek) elintézte/ék, hogy otthonosabb, afrikaiasabb legyen a hangulat...

2013. dec. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló, a statisztika amit mutattál nem bizonyít semmit, még csak nem is Harlemről ír.

8-10 éve jártam ott, akkor nagyon durva hely volt, fényes nappal is alig mertünk végigmenni az utcán (beleértve a majdnem 2m magas, izmos apámat). Mi voltunk az egyetlen fehérek a környéken, minden sarkon dílerek voltak meg úgy általában eléggé lepusztult környék volt. Azóta nem jártam arra, szóval lehet, hogy sokat javult bár még mindig NY (és talán az egész USA) egyik legveszélyesebb környékének számít. Tessék, itt van róla egy leírás:

[link]

bár nem olyan hiteles, mint egy NYPD-s statisztika, de legalább Harlemről szól :D

Hasonló környék még a brooklyni Bedford-Struyvesant, Crown Heights és Brownsville, illetve Bronx északi része.

NY-ban meg egész USA-szerte a "Projects"-ek nagy része gettós. A szegények lakhatási problémáinak megoldására építettek országos szinten önkormányzati tulajdonú lakótelepeket. Ezt nevezik public housing projectnek (innen a The Projects). Ezek közül a legdurvább a chicagoi Cabrini-Green volt, amit azóta lebontottak.

A los angeles-i Comptonnal és Watts-szal egyet értek, hasonló még Willowbrook is. Los Angeles úgy általánosságban biztonságos város, 6 évig éltem ott.

2014. jan. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 C0V4rY válasza:
100%
Ahová a google autó se mer bemenni, na, az a legveszélyesebb :-)
2016. ápr. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!