Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit érdemes tudni Los Angeles-...

Mit érdemes tudni Los Angeles-ről mielőtt kiutazunk?

Figyelt kérdés
1,2 esetleg 3 hétre érdemes menni? Milyenek az emberek,nagyon veszélyes város? Személyes tapasztalatok?

2014. ápr. 21. 17:17
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Én Hollywood-ban voltam 8 napot, és imádtam!

Nagyon érdemes oda menni, igen.

Látogathatóak a stúdiók (Warner Bros, Universal, Paramount...), ott van Disneyland, lehet menni a Hollywood Sign-hoz, van buszos túra Beverly Hills-be (a hírességek házaihoz), meg Santa Monica (Pier, 66-os út vége), Venice Beach...

Érdemes megnézni a Hollywood Museum-ot és elmenni a Griffith Observatory-hoz is.

Van Madame Tussauds, Ripley's Believe it or Not...

És persze Sunset Blvd, Hollywood Blvd (Walk of Fame a csillagokkal, Chinese Theatre a hírességek kéz- és lábnyomaival)... meg úgy az egész. :) Rendeget dolgot lehet csinálni.


Amúgy én is 3 hetet voltam Amerikában, de négy különböző városban. Minden várost imádtam, de örülök neki, hogy inkább több helyen voltam, mint egy helyen sokat. Így is mindent meg tudtam nézni, ami nagyon érdekelt (nem mondom, hogy nem mennék vissza bármikor :)), és legalább több mindent megismertem.

Talán érdemes neked is meggondolta, hogy ha már ennyi időd van, akkor pl. San Francisco, vagy valami más város is nem érdekel-e mellette.

De persze csak Los Angelesben is el lehet lenni akármennyit, az tuti.

2014. ápr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

inkább 3 hétre menj mint 2re

én többször voltam már de úgy érzem semmit se láttam :)


las vegasba és fransiscoba is menjetek át, esetleg mexikóba

ja meg a grand canyonhoz is


közbiztonság nagyon jó, emiatt ne aggódj, annyi a rendőr mint a pitsa

délen a fekák kerületeit kell csak elkerülni

2014. ápr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

en is voltam, nagyon fog tetszeni. universal studios kotelezo!! meg SF es Vegas is. sajnos a grand canyont nem tudtuk megnezni, pedig oda is keszultunk.


Ja es SF ra es LV ra eleg 2 3 nap.

2014. ápr. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

1 hetre nem erdemes, mert az utazas kimerito es hosszadalmas. 3 hetre mar erdemes, ezalatt mas varosokat is meg tudsz latogatni.

Kocsit berelj, ha messzebb is el akarsz jutni, de ne rogton a repteren, az mindig dragabb. Nyugodtan valassz egy varosi irodat es nem kell egesz idore. Tomegkozlekedve (bar nem a legjobb) siman be lehet jarni a varost. Az elso kerdezo is igy csinalta. (tudom, mert felismertem a valaszat ;)


Ha megnezed a Southwest jaratokat, neha vicces penzekert lehet kifogni jegyeket Vegasba vagy Friscoba. Igaz Vegas csak kb. 3-4 ora kocsival, az nem veszes, de a sivatagon keresztul megy, semmi latnivalo. Frisco ut latvanyosabb, foleg a viz mellett, de az meg bazi hosszu (5+ ora), oda mar megeri repulni es ott berelni egy autot.


A szallas foglalasnal kerdezz ra a parkolora, az fontos, ha berelsz kocsit, hogy legyen hova tenni a vasat. Ha nincs a hotel/motelnek parkoloja, akkor az utcan kell hagyni a kocsit, es LA-ben a parkolas nem egy leanyalom.


Ha tomegkozlekedsz, akkor mindenkepp erdemes metro megallohoz kozel keresni szallast.


Milyenek az emberek? Van vagy 10 millio, melyikre gondoltal pontosan?.... :)

Itt elek 10 eve es meg en se talalkoztam mindegyikkel, szoval erre nehez valaszolni. Sokkal nyitottabbak, kozvetlenebbek az emberek, es ha egy vadidegenre ramosolyogsz, nem fog beszolni, hogy mit vigyorogsz kiskocsog.... A varos nem veszelyes, ha odafigyelsz. A turistaktol hemzsego helyeken sok a zsebes es messzirol kiszurjak a tatott szajjal bameszkodo, Los Angeles polot viselo, terkepet bongeszo, fenykepezot kezben szorongato turistat, akire orommel lecsapnak. Keso este a zuros videket el kell kerulni es akkor nem lesz semmi baj.

2014. ápr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Én is felismerem a válaszodat! :)

Kérdező! Hallgass rá! ;)

2014. ápr. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Lehet hogy túl indiszkrét lesz a kérdésem de körülbelül mennyi pénzt fektettetek bele az utazásba ? ( mindennel együtt : repülő,szállás,látnivalók stb.)
2014. ápr. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!