Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Hogyan történik a vámáru...

Hogyan történik a vámáru nyilatkozat kitöltése Amerikába utazáskor?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, hogy ha a bőröndömben szeretnék kekszet bevinni Amerikába, azt a vámáru nyilatkozaton jelölnöm kell?

A neten található nyilatkozat mintán van olyan kérdés, hogy viszek-e be ételt, csak nem tudom, hogy itt csak akkor kell a "yes"-t jelölni, ha az nagy mennyiségű? (pl egy karton?)


[link]



2014. máj. 10. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Minden élelmiszert és élelmiszer származékot, a legkisebb mennyiséget is fel kell tüntetni! Az USA területére népegészségügyi okokból élelmiszer nem vihető be!
2014. máj. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 fGhw39-84th ***** válasza:
0%
Ugyan már! Azt ne gondold, hogy valakit érdekel, hogy kekszet akarsz bevinni. :D
2014. máj. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

immihelp.com , minek mentek ilyen weboldalakra?


Ezt [link] beirva az elso (!) talalat


[link]


piros betukkel ki van irva hogy minden etelt be kell vallani.

2014. máj. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

> Az USA területére népegészségügyi okokból élelmiszer nem vihető be!


Ez viszont emeletes baromsag, olvasd el szep a vam/hatarorseg weboldalat amit linkeltem. Ez meg Uj Zelandra sem igaz pedig ott elkoboztak a szendvicsemet amit Sydney-ben vettem viszont a brownie-mat meghagytak. Meg jo hogy nem ettem meg a szendvicset ha ilyen veszelyes...

2014. máj. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Eleg surun utazom (mert itt elek) es eddig egyszer sem jeloltem be a "yes"-t, pedig mindig van nalam elelmiszer.

Egy karton turo rudi a minimum, plusz 4-5 csomag gesztenye pure, vanilias karika, pilota keksz, negro, neha egy uveg palesz meg Duna kavics es hasonlo kemeny cukorkak, piros paprika, eros Pista es hasonlo okossagok.


Friss gyumolcsot, zoldseget illetve allati termeket (szalami, kolbasz, sajt stb) SOHA nem hozok, mert arra nagyon ugranak, de eddig kb. 2x allitottak meg, nyitottak ki a borondot es forgattak, nezegettek a gesztenye puret. Mindig csak azt, semmi mast. Talan annak plasztik alakja van, nem tudom.


Egyszer volt egy bananhej a taskamban, mert a gepen mar nem tudtam kidobni es amig vartam a borondot a kutya odajott hozzam es jelzett az ornek, hogy nalam van valami! A zoldseg/gyumolcs feluleten levo bacik es egyeb eloskodok miatt ezeket tilos behozni, ugyhogy a bananhejat is ott kidobattak velem, mielott elhagytam a repteret...


A lelkiismeretedre bizom mit jelolsz be....

2014. máj. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!