Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha Kanadába utazik valaki...

Ha Kanadába utazik valaki (new york-i átszállással), akkor kell vízum az USA-ba is?

Figyelt kérdés
Vagy ott a reptéren át engednek szállni attól még?

2014. jún. 20. 16:52
 1/6 kiflitolvaj ***** válasza:
38%
Ha nem mesz ki a tranzit varobol, akkor nem kell.
2014. jún. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Vizum mar regota nem kell az USAba, csak ESTA.


Ha Kanada a celallomasod, mindegy hol szallsz at, nem kell az atszallasi orszagba papriokat intezned, mert nem lepsz be az orszagba (hivatalosan) csak atutazol rajta!


Vagyis se vizum se ESTA nem kell neked az USAba, ha a celallomasod Kanada!

2014. jún. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Rosszul tudja az első két válaszoló, ugyanis kell vízum vagy ESTA akkor is ha csak átszállsz!
2014. jún. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazad van, en kerek elnezest a felreinformalasert!!!


Unlike many other countries, US airport do not have any form on physical immigration controls when you are departing the country on an international flight. In fact, in most airports there isn't even a concept of an "International" terminal/gate, with the same gates frequently being used for international flights and domestic flights.


As a result of this they can't enforce the concept of a 'transit' passenger - once you're in the departure area, even if you got there on the pretext of catching another international flight out of the country a few hours later, there's nothing to stop you boarding a different domestic flight, or even simply walking out of the airport!


This means that ALL passengers arriving on international flights in the US must have the legal right to enter the US. ie, you must either be a US citizen/green card holder, be from a country that is a part of the US Visa Waiver Program and have a valid ESTA, or have a US Visa.


Csinald meg az ESTA-t!

2014. jún. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kiflitolvaj ***** válasza:
En is bocs, ahol voltam ott volt tranzit varo, mondjuk nekem vizumom is volt...
2014. jún. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jé, én se gondoltam volna, hogy az amcsik ilyen bénák. Hát akkor mit lehet tenni, -- egyenesen kanadába repülj, ne New York-i átszállással. :)
2014. jún. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!