Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Nem kaptam ESTA-t, de nagyon...

Nem kaptam ESTA-t, de nagyon kéne! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy nagyon idős házaspárhoz mennénk családostul, olyanok, mintha családtagjaink lennének, többször jártak Magyarországon, egészen 3 évvel ezelőttig. Most már 90 fölöttiek. 8-an mennénk, megvannak a jegyek, és mindenki kapott ESTA-t, csak én nem eléggé mellbe vágott, mert érthetetlen. Semmi olyan kitétel nem szerepelt a válaszaimban.

Következő lépésként (fel is háborodtam nagyon) vízumért folyamodtam, befizettem a 190 dollárt (!) - jó kis anyagi káoszt okoz nekem -, de augusztus 1. az első időpontom. A gép júl. 30-án megy. MIT CSINÁLJAK? Ha elindulok ESTA nélkül, mi történik? Muszáj velük találkoznom!


2014. júl. 25. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

ESTA nelkul nem fognak beengedni, kar is kockaztatni, mert a repuloterrol egy perc alatt visszaforditanak ha nincs sem ESTA, sem vizum. Visszafele meg jossz ahogy tudsz, nem erdekli oket, van eleg illegalis bevandorlojuk igy is.


Mondjuk azert annak oka lehet, hogy az ESTA-t miert nem kaptad meg - valoszinuleg a vizumot sem fogod, csak szolok. Mellesleg ha 190 dollar (~45e forint, jol szamolom?) foldhoz vagott, mibol fizetted ki a repjegyet, ami also hangon ennek a negyszerese?

2014. júl. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ESTA, Vízum nélkül hiába is indulsz neki, úgy fordítanak vissza mint a huzat. Annak pedig oka van, hogy nem kaptad meg az ESTAT. Ok nélkül nem utasítják el. Valami adat lehet ròlad a rendszerükben.
2014. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A nagykövetségen megpróbálhatsz érdeklődni. De valami indokot csak írtak az elutasításra, nem?
2014. júl. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ESTA elutasítást nem kell indokolni! Azonban oka mindig van hogy valaki miért nem kapja meg.
2014. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem kell indokolni. Nem is tudnák mivel a "csak mert"-en kívül, vagy mert minden 500.-től megtagadják, és én az voltam. Ember nem olvassa végig olyan gyorsan az adatlapomat, amilyen gyorsan nemet írt.

Sosem voltam még kint, úgyhogy ott nem hibázhattam, sosem kábítóztam, nem csuktak le, nem tartottam rabszolgát vagy fegyvert.

2014. júl. 25. 13:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Az ESTA elektronikus (mint a neveben is szerepel); hogy miert tagadtak meg arra nem kapsz valaszt, ezt az informaciot nem adjak ki. Csak vizum a megoldas. Sokkal elobb kellett volna ESTA-t kerni:


Yes, you can apply for ESTA even if you do not know your travel date or time for certain. The travel information is optional, and you can leave it blank.


Your ESTA authorization is generally valid for multiple trips over a period of two years (starting the date that you are approved) or until your passport expires, whichever comes first



Na mindegy, [link] itt folytasd.

2014. júl. 26. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ps. termeszetesen Te artatlan vagy de ha pl. valaki mas drogugybe keveredett es a telefonjan ott volt a Te szamod akkor mar nem kapsz ESTA-t. Pech.
2014. júl. 26. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ps2. Ujraolvastam, ennyi ido alatt a DHS TRIP nem fut at, menj el a vizumidopontra es halaszd el az utadat, nem tudsz mast csinalni!
2014. júl. 26. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem fogsz velük találkozni drágám.
2014. júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
na mi történt?
2014. nov. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!