Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Az egyik ismerősöm felajánlott...

Az egyik ismerősöm felajánlott egy takaritói munkát Torontóban egy szállodában. Repülőjegy fizetve, szállás is biztosítva van. Ők egy román származású házaspár régebb óta ismerem őket pár éve költöztek ki Kanadába. Szerintetek?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok kicsit félek az egésztől ugyanis hallottam olyanokat hogy kicsalják a nőket és elkábitják meg megerőszakolják őket és a munka csak kamu és nem tudok soha többet vissza jönni.
2014. aug. 5. 12:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos hogy ez a munka illegalis hiszen erre LMIA-t kapni keptelenseg -- ahhoz bizonyitani kell a hatosagnak hogy az allast meghirdettek stb. Illegalis munka Kanadaban borzaszto ritka -- az USA-ban 350M emberre jut tobb mint 10M illegalis, de Kanadaban 35M-re kevesebb mint 100e. Ehhez meg tegyuk hozza hogy nagysagrendileg 1000 dollar a repulojegy, a minimalber jelenleg 11 dollar. Mennyit sporolhatnak rajtad hogy megerje befektetni nekik ezt az 1000 dollart? Azonfelul 50 000 dollar a buntetes ha rajtakapjak oket, es Harper egyre kemenyebben nyomja ezt a temat tehat egyre inkabb rajtakapjak oket.


Nekem nem kerek a tortenet...

2014. aug. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem sem volt kerek,de azt mondta legaláis mert neki van egy munkaközvetítő cége és ha odaértem bemegyünk elintézzük a papírokat és rendben lesz. Mondani persze bármit lehet. Viszont azt mondta,hogy ha kikérdeznek a határnál azt kell mondani hogy turista vagyok és csak 10napra jöttem barátokhoz. De amugy két hónapra mennék,felesége is abban a szállodában dolgozik. Szerinted hogyan tudnám leellenőrzni ezt az egészet hogy biztos legyek a dologban? Hivjam fel a szállodát?
2014. aug. 5. 13:00
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Amíg nincs a kezedben a szerzödés, addig ne indulj el sehova.


Egy rendes mubkaközvetítö cég soha nem ott kezd "lerendezni" dolgokat, hanem elöre.

2014. aug. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Ez annyira büzlik, hogy borzasztó - a helyedben megérné öket feljelenteni.
2014. aug. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

'Ők egy román származású házaspár régebb óta ismerem őket pár éve költöztek ki Kanadába.'


AZONNAL szakits meg veluk minden kapcsolatot, ha nem akarsz par evet rabszolgakent eltolteni.

2014. aug. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%
van itt barmilyen tapasztalata valakinek is kanadaval kapcsolatban? mert en voltam tobb mint ket evet es nem hallottam ilyeneket,hogy barkit elrabolnak meg hasonlo. sott... annyira vedig a noket,hogy este ott all meg a busz ahol a no keri, nem csak a buszmegalloban (nyilvan nem kanyarodik le az utvonalor de meg all ket megallo kozott is ha keri egy no) nekem kb egy honap alatt intezte el ugyved a munkavallalasi engedelyt. de ezt csak akkor tudjak ha ott vagy. sehova sem vesznek fel ugy dolgozni,hogy nem volt egy szemlyes interju. magyarorszagon sem. de ettol meg a munka valoszinu,hogy illegalis lenne.
2014. aug. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!! Nem megyek
2014. aug. 5. 14:38
 8/11 fGhw39-84th ***** válasza:
83%

Annak a munkaközvetítő irodának van rendes honlapja? Van bejegyzett címe, telefonszáma? Kétlem, hogy ilyen lenne.


" kicsalják a nőket és elkábitják meg megerőszakolják őket és a munka csak kamu és nem tudok soha többet vissza jönni."

Amiket leírtál, pontosan így hangzik... Szerintem nem érdemes ezt megkockáztatni.

2014. aug. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
kanadában nincs ilyen hogy kicsalnak aztán elkábítanak és megerőszakolnak, ilyesmitől nem kell félned, mielőtt kimész a kanadai magyar nagykövetségre menj be, ők pontosan meg fogják neked mondani hogy ez rendben van e vagy sem
2014. aug. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
amugy meg azt mondta hogy azért majd ott csinálunk ilyen munkavállalási engedélyt mert hogy ott könyebb elintézni itt magyarországon lehet akár 6 hónap is..
2014. aug. 8. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!