Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Kitiltottkent, illegaliskent...

Kitiltottkent, illegaliskent milyen lehetosegek vannak hazassag utjan az Usaban?

Figyelt kérdés
Egy baratomat kitoltottak 10 evre, okosan megoldva visszajutott, de persze illegalisan. Hazassag utjan probalna maradni,zoldkartyahoz jutni, de az ugyved lemondott rola, vagy 2-3 ev lenne az ugyintezes. Barkinek sikerult ez?

2014. aug. 19. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amerikai allampolgar hazastarsanak jar a zoldkartya. Meg akkor is ha az illeto ki volt tiltva az orszagbol.


DE!


[link] szerint "overstay" (tultartozkodott) emberek nem adhatnak be AOS kervenyt (AOS = Adjustment of Status), vagyis a zoldkartyat valoszinu Magyarorszagrol kell a baratodnak inteznie. Beprobalkozhat, hgy beadja itt a papirokat, de valszeg visszautasitjak es akkor vehet jegyet haza...


Guglizz forumokat "green card with overstay" es hasonlo temaban.

2014. aug. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt! En is ettol felek, hogy ha az Usaban adja be, akkor azonnal kideportaljak. De az ugyved azt mondta hogy otthonrol intezve evekbe kerulne, es nem is biztos hogy sikerul. De bizom abban, hatha van valamilyen megoldas :( nehez ugy
2014. aug. 20. 00:37
 3/11 anonim ***** válasza:
szerintem aki beadja a papirokat az mar mind tultartozkodott. legalabb is nem ismerek olyat aki idon belul hazasodott volna. mind evekig voltak itt es csak utanna hazasodtak. aztan kb 4-6 honap kozott meg is kaptak a zoldkartyat. ugyvedtol fugg.
2014. aug. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:32 - persze de a tultartozkodott es a kitiltott kozott kulonbseg van.

Az en osszes magyar ismerosom, akik hazassag utjan kaptak zoldet mind tultartozkodtak az ESTAjukat, de egyik sem hagyta el az orszagot es kapott kitiltast, hanem csak tultartozkodott.

Ha vki tultartozkodik, kimegy az orszagbol, akkor tiltast kap ami a neve mellett megjelenik a rendszerben! Az nem ugyanaz mintha csak tultartozkodik de az orszagban marad.

2014. aug. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez a problema, hogy nem csak tultartozkodott, hanem kitiltott, es aztan mas uton visszajott az Usa-ba. Ezert nehez ugy.
2014. aug. 20. 18:44
 6/11 anonim ***** válasza:
Zoldkartyat csak az USA-n kivul kaphat. Ha talal is valakit akivel osszehazasodik, haza kell mennie es onnan kell zoldkartyat kernie. A hatosag donthet ugy hogy torli a kitiltast de azert erdemes belegondolni hogy az USCIS sem hulyek gyulekezete es kiszurnak siman egy kamu hazassagot.
2014. aug. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, ez igy van. De mennyi ido lehet a varakozas otthon? Es hol kell megkotni a hazassagot? Meg az Usa-ban, vagy az amerikai allampolgarnak kell Magyarorszagra mennie?
2014. aug. 23. 18:20
 8/11 anonim válasza:
A barátnőm 3 éve van kint, együtt mentünk. Én 8 honap után jöttem haza, tul tartizkodtam és most nem kapzam meg ujra az Estat :-( Barátnőm férjhez ment, és ő már zöldkártyás, nem jött haza intézni semmit. Engem viszont privátba érdekelne a kérdező kommentje, hohy lehet okosan kijutni, ha nem kapok estát? Én is sok mindenen gondolkodom, de jelenleg csak toporgok. Megköszönném ha megirná nekem.
2015. nov. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Up
2016. szept. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vízumot kell kérni ha az ESTÁ-t megtagadták.
2016. szept. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!