Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen város New York city?...

Milyen város New York city? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Életem egyik legnagyobb vágyam hogy eljussak ide. Az álmaim fellegvára! :) Kíváncsi volnék hogy valaki közületek járt már-e ott, vagy esetleg kint él, és hogy mik a tapasztalataitok?! :)
2014. okt. 6. 18:11
 1/9 anonim válasza:
43%
Nem akarom elrontani a kedved, bár én még nem voltam ott, de szerintem az a város egy szmogos autókkal telezsúfolt beton tömb. :(
2014. okt. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Első!


Még nem voltál ott, csak hallottál valamit, így hozzászólásod indifferens.


Kérdező!

New York nem rossz hely, rengeteg csodás része van a városnak, 2-3 hetes kiruccanásra tökéletes.

2014. okt. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
90%
Harlemet kerüld el, én a central park északi részén a saját szememmel láttam egy rablást
2014. okt. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
2,5 évig éltem ott. Szerintem jó hely.
2014. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam ott de nem jo..... be$zarok... minek irsz??

En meg Tokioban nem jartam de biztos halal uncsi hely.....erted?


Kerdezo, jartam mar New Yorkban, igaz csak 3-4 napot toltottunk ott el a csaladdal, akinek dolgoztam. Megneztuk a repulogep anyahajot meg a Natural History muzeumot meg az Empire S.B is felmentunk. Igy turistaskodni meg ugy, hogy a csalad mindent fizetett, ugy nagyon klassz volt, de eskuszom a par nap eleg is. Csak ha fizetnenek mennek vissza ujra. Annyi sok szep erdekes varos van meg az USAba ahova inkabb ellatogatnek, de ha meg sosem voltal es nagyon szeretnel eljutni, akkor tettszeni fog. A nyuzsi, a tomeg, a kismillio sarga taxi...tenyleg van egy erdekes feelingje, de nekem pl. LA sokkal jobban bejon, talan a tagassaga, az idojarasa miatt.

2014. okt. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor jártam New Yorkban, kétszer pár hétig maradtam, általában csak pár napot. Egyike azon kevés USA városoknak amelyek tényleg érdekesek. A kaja irtó finom, minden pénztárcához mérten találsz érdekes helyeket ahol enni lehet. A metró túlságosan légkondicionált, én folyton torokgyulladást kaptam aztán rászoktam arra hogy kezeslábast vigyek magammal és magamra rántsam. Azóta nem fázok meg. Sok és nagyon jó callgirl van, kicsit drágák de a szolgáltatás elsőrangú. Mit szeretnél még tudni?
2014. okt. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szia! :)

És szállást hogyan foglalsz itthonról mikor kimész? Esetleg utazási irodán keresztül, vagy ez hogy működik? :)

2014. okt. 7. 15:47
 8/9 anonim ***** válasza:

> És szállást hogyan foglalsz itthonról mikor kimész?


Nekem az itthon az Kanada de voltam en kint eleget Magyarorszagrol is. Craigslist, vrbo manapsag airbnb.

2014. okt. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gunzin ***** válasza:

folyamatosan jarok be a varosba, mert itt dolgozom manhattanbe , viszont CT allamban lakom !

szoval New York egy egesz szuper "kis varos"

persze minden nagy varosnak vannak elonyei/hatranyi !

azt hogy a sajat szemeddel lattal rablast , az elofordul a 110 utca utan, bronx iranyaban, de szerintem az meg mindig nem para hely, inkabb a 170-190 utca kozott a west side-on a Washington Heights area-ban a Sok Puerto Ricoi es Dominikai arcok szeretik csinalni a feszkot :D (spanyol nyelv elony :) )

Queens is relative rendben van, viszont annak is vannak huzos kornykei.

Spanyol Roosevelt Ave, ahol barmilyen kamu papirt megszerzel ami kell :D esetleg mellete igazi junk food-os helyek vannak a Asia negyedben !

Lentebb Brooklynban megint megtalalhatok az ilyen fajta okossagok, viszont ott nem erdemes elkoricalni az Orosz negyedbe, es jok a kajaldak az Olasz reszen !

visszaterve Manhattanbe eleg nyuzsi a varos, sok kulonfele ember ! :)

New York ezert jo ,mert szinte minden nemzetisegu embert megtalalsz ott !

Kozbiztonsag : Metro-k teljesen rendben vannak. (persze ha olyan kornyekre ersz ,akkor erdemes resen lenni)

Rovid Story : egyszer munkatarsaimmal "belecsaptunk a lecso"ba majd felszalltam az "A" subway-re es sikerult elaludnom !

szerintem 2x megjartam oda vissza Bronx-ot/Queens, meg is minden ertektargyam megvolt, mikor felebredtem :)


egyeb kerdes? :)

2014. dec. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!