Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Los Angeles-ben hol és milyen...

Los Angeles-ben hol és milyen munkákat tudok vállalni?

Figyelt kérdés

27 éves srác vagyok. 7 hónapja vagyok Amerikában és eddig Floridában dolgoztam egy szállodában. Ez a munkalehetőség sajnos megszűnt és mivel csak Los Angeles-ben vannak ismerőseim így ide jöttem és most velük lakom. Sajnos az ismerőseim nem tudnak nekem segíteni, mert Ők kicsit idősebb korosztály mint én és nem tudják, hogy hol próbálkozzak. (Ők magyar közösségbe nem nagyon járnak és nem nagyon ismerik a később kijött magyarokat.) Szóval tudna valaki valamilyen tippet adni ez ügyben?

Gondoltam felteszem ide ezt a kérdést próba szerencse. :) Köszönöm előre is!



2014. nov. 6. 07:17
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

L.A-ban is vannak munkaközvetítő irodák, és ott is van jobcentre. Menj be midenhová, ad le a CV-et.

Közben CV-el a kezedben járhatod a környéket, mert osk helyen csak helyben hirdetik (vagy nem hirdetik) az állásokat. Bemehetsz több étterembe, és rákérdezhetsz, hogy nem-e kell munkaerő.

2014. nov. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
craigslisten keress munkát
2014. nov. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Az elso kommentelo valasza azert santit kicsit, mert ez jo tanacs abban az esetben, ha az illeto legalisan van itt. Gondolom te nem...


Ettermek/normalis cegek nem kockaztatjak az uzemeltetesi engedelyuket azzal, hogy illegalisokat foglalkoztatnak. Persze ha a haverod a tulaj egy barban, akkor elintezheti, hogy hetvegente (amikor nincs vagy kicsi az esely az ellenorzesre) dolgozhass nala, de egy vadidegen nem all szoba veled.


Menj el a Magyar Hazba ( [link] vagy a templomba ( [link] es ott kerj segitseget a magyaroktol. Lehet hogy talalsz olyat akinek kell takarito/kertesz/akarmi, vagy ismer valakit aki pont munkaerot keres.


A tevhittel ellentetben az itteni magyarok nem olyan szemetek, mint azt sokan szeretik beallitani, segitokeszek is boven vannak koztuk!

2014. nov. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Kedves 3. válaszoló!

Neked külön köszönöm! A Magyar házat már ajánlották nekem mások is. Elmegyek majd oda és megpróbálok ott valamilyen segítséget vagy tippet kérni. ;)

Egyébként nekem eddig itt Kaliforniában csak jó tapasztalatom volt magyarokkal. :) A keleti parton sajnos kevésbé... :/

Még egyszer köszi! ;)

2014. nov. 7. 09:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet abban valami amit a kérdező írt, hogy a keleti magyaroktól nem sok jóra lehet számítani.

Nekem élnek rokonok és ismerősök a keleti (Florida) és a nyugati (California) parton is. A keleti rokonok kétszínűek, mert amikor csak arról van szó, hogy hogyan megy a soruk, akkor megy a dicsekedés, de amikor rákérdezünk, hogy érdemes-e kimenni, akkor lebeszélő üzemmód On, bevándorló gyűlölő üzemmód On, és jön az, hogy maradjatok otthon a hátsó feleteken, mert kint rossz, nem lehet megélni, csak több diplomával legálisan. Mondják ezt azok, akik mind illegálban mentek ki, úgy éltek ott 10 évig, és a kinti fele baráti körük most is illegál.

Nyugati ismerősöktől ilyet még nem nagyon hallottam, ők azt mondják, hogy próba-szerencse.


Sikerült már találni valamit? Mi a szakmád? Ha valamilyen mesterember vagy, akkor kereshetsz megbízókat. Közben keress egy aranyos amerikai lányt és telepedj le vele valahol.

2015. márc. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!