Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Alaszkában tényleg nincsen...

Alaszkában tényleg nincsen rendes, összefüggő úthálózat?

Figyelt kérdés

Van egy autóatlaszom (Rand Mc Nally), és abban csak Fairbank környékén vannak főútak, meg pár helyen elszórva, pl. Nome környkékén mellékutak. De pl. Point Hope-ba, vagy Kotzebue-be semmilyen utat nem jelöl az atlasz.

Az még oké, hogy ősztől tavaszig jég és hó borítja a tájat, de nyáron azért csak van egy kis olvadás, nem? Na meg ha a motoros szánnal az orrom után megyek, akkor magánterületeken meg természetvédelmi körzeteket gázolok keresztül.

Akkor hogy van ez ott? Ha van út, akkor miért nem jelöli az atlasz, ha meg nincs, akkor hogy közlekednek arrafelé?


2010. jan. 28. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Földutak vannak, egészen elképesztő minőségben, érdemes mondjuk [link] itt olvasgatni.
2010. jan. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kösz. Sejtettem, hogy valahogy így van.


Két kiegészítő kérdés:

1. A földutak elbírják a kamionokat is? (szélességre és terhelésre)

2. Milyenek a hőmérsékleti viszonyok? A 12 hónapból mennyi a fagyos, mennyi az olvadékos, és mennyi a száraz? (Kb. a Fairbanks-Nome magasságában)


Mostanában párszor láttam a kamionnal a jégen című sorozatot az NGC-n megy,azt hiszem. Nem semmi. De valahogy el kell jutni az olajmezőkig!

2010. jan. 29. 11:41
 3/3 A kérdező kommentje:

"1. A földutak elbírják a kamionokat is? (szélességre és terhelésre) "

Elsősorban az olvadékos időszakra gomdoltam, mert ha meg van fagyva, akkor okés, hogy nincs gond.

2010. jan. 29. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!