Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha az USA-ba már nem jöhetek...

Ha az USA-ba már nem jöhetek vissza (ki vagyok tiltva) attól még Kanadába vagy Ausztráliába mehetek?

Figyelt kérdés

Az USA-ban sajnos (nem szándékosan) túlléptem az ESTA-val engedélyezett tartózkodási időt. Most fogok nemsokára hazamenni, már megvettem a repülőjegyemet.

Tudom, hogy innen 10 évre ki leszek tiltva. Ez rendben van! De ha én Kanadába vagy Ausztráliába szeretnék utazni, akkor arra is kihatással lehet az amerikai kitiltás? Hallottam olyat, hogy ha valakit USA-ból kitiltanak, akkor azt Kanadába sem biztos, hogy beengedik. Ez igaz?



2014. nov. 22. 03:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

> Az USA-ban sajnos (nem szándékosan) túlléptem az ESTA-val engedélyezett tartózkodási időt. Most fogok nemsokára hazamenni, már megvettem a repülőjegyemet. Tudom, hogy innen 10 évre ki leszek tiltva.


Na ne viccelj! 10 évre csak azt tiltják ki aki legalább egy évvel tartózkodott túl, azt irtó nehéz nem szándékosan elkövetni, kómában voltál vagy mi? Ha pár nappal lépted túl akkor csak az ESTÁ-t buktad, turistavízummal visszamehetsz.


Ausztrália hogy került ebbe a katyvaszba?


Végül Kanada sosem fogja beismerni hogy egyáltalán van-e rálátása arra hogy kit tiltottak ki az USÁ-ból. Ilyen szabály tuti nincs, hogy a gyakorlat mi azt az isten tudja. De nekem az az érzésem hogy Te ilyen furmányos magyar vagy aztán valami olyan kacifántos sztorit adsz elő a kanadai határon hogy kivágnak mint macskát szarni magadtól...


Üdv Vancouverből.

2014. nov. 22. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Egy évvel bőven nem léptem túl az ESTA-t. Maradjunk abban, hogy nem sokkal léptem túl. Tényleg nem volt szándékos. Mindegy ez az ÉN DOLGOM!


Szóval azt hámoztam ki a válaszodból, hogy Kanada az végül is független az USA-tól és ha esetleg majd akarok Kanadába menni akkor simán mehetek vízum mentesen is. OK! Köszi!


Ausztrália 3 okból került ide.:

1. Ott is angolul beszélnek (én a magyaron kívül, csak angolul tudok).

2. Ott vannak rokonaim.

3. Ausztrália ugyanolyan brit gyarmat mint Kanada. Nagyon formálisan a britek uralkodnak mindkét helyen és ebből gondoltam, hogy lehetnek átfedések a Kanada és Ausztrália között.


(Amúgy nem szívesen megyek Kanadába, mert hideg ország és én utálom a hideget. Csak megkérdeztem, mert soha nem lehet tudni. A célom inkább Ausztrália!)

2014. nov. 22. 06:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

" Ausztrália ugyanolyan brit gyarmat mint Kanada. Nagyon formálisan a britek uralkodnak mindkét helyen. "


Akkor frissítsd fel gyorsan a történelmi és földrajzi ismereteidet, mert ha ezt a hülyeséget akár Kanadában, akár Ausztáliában elöadod, akkor garantaltan nem kapsz még beutázási engedélyt sem!!!!!!

2014. nov. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincs összefüggésben az amerikai kitiltásod ezekkel az országokkal.

Vagyis annyiban igen, hogy ha ott is megszeged a szabályokat, akkor onnan is kitiltanak.


De ha tanácsra van szükséged szólok, hogy Magyarország néhány magas rangú tisztviselője hasonló cipőben jár, velük is konzultálhatsz.

2014. nov. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló!

Kérlek Te frissítsd fel a földrajzi, történelmi és jelenlegi politikai ismereteidet, ugyanis Ausztrália és Kanada formális uralkodója a MAI NAPIG a brit királyi család (Jelenleg Erzsébet királynő.) Ebből gondoltam - szerintem LOGIKUSAN, - hogy lehet átfedés az országok törvényei és rendelkezései között.


(Csak halkan megjegyzem, hogy ahányszor ezen az oldalon teszek fel kérdést bármilyen kategóriában, mindig van jó pár ember aki nem a kérdésre válaszol, hanem offenzívan vagy engem, a tetteimet vagy jelen esetben a történelmi ismereteimet bírálja... Érdekes és egyben szomorú, hogy ez a hozzáállás...) :/

2014. nov. 22. 17:15
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor valaki azzal nyit hogy "Tudom, hogy innen 10 évre ki leszek tiltva" azzal már nagyon óvatosan bánunk. Én nagyon sok kérdésre válaszolok normálisan (első voltam) de az ilyenekre nehéz... még egyszer: ha nem szándékosan tartózkodtál túl akkor max. 1-2 nap lehetett volna (utazás, időjárás stb) de tíz év az csak egy éves túltartózkodásra jár és TERMÉSZETESEN az nem a te hibád hiszen neked nincs ráhatásod hogy hol tartózkodsz, mi?
2014. nov. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Singham ***** válasza:
100%

10 év? 10 éves kitiltást nem lehet csak úgy kapni. Ott már szándékos túl tartózkodás lehetett.

Ez a 10 éves kitiltás meg elég szép súlyt fog nyomni a jövőben. Alapból már emiatt a két kinézett országban nehezebb lesz már bejutnod is.

Alapból Kanada szigorította a bevándorlás feltételeit. Baromi nehéz alapból legálisan bejutnod, mivel ők tényleg simán megteszik, hogy visszafordítanak, ha bármi hibát találnak a papírjaid közt. A 10 éves kitiltásod miatt meg tuti mindent átnéznek majd.

Ausztrália szintén felejtős, mert ott is baromi nehéz bevándorolni.

A ,,nem szándékos" hibád miatt szerintem EU-n belüli letelepedést válaszd. EU-n belül nem kell vízum, olyan helyekre meg nem nagyon jutsz már be, ahova kell.

2014. nov. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Mondjuk én nem értem, hogy ha Ausztráliában vannak rokonaid, miért nem oda mész/mentél? Küldenek egy meghivólevelet, oszt csá :)
2017. máj. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!