Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerikában vehet alkoholt egy...

Amerikában vehet alkoholt egy 18 éves európai?

Figyelt kérdés

2015. jan. 17. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Az amerikai törvények vonatkoznak rád is, szóval nem.

[link]

2015. jan. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez kb. Olyan, hogy Magyaroszágon vehet alkoholt egy 17 éves? Hivatalosan nem. De USAban sem kerik a jogsit feltetlen.
2015. jan. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Norbert888 válasza:
Nem!
2015. jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nem. Amerikába 21 év alatti nem vehet alkoholt ,ott 21 számít felnőtt kornak.
2015. jan. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szabina555 ***** válasza:
77%

nem 21 a felnőtt kor.. -,- de ezt most nem kezdem el magyarázni.

de 21 alatt nem vehetsz alkoholt.. és igenis elkérik feltétlen a jogsit, minden alkalommal, mert be kell ütni a gépbe a születési dátumot.. és ha többen vagytok, akkor tőlük is elkérhetik, nem csak attól, aki fizet.

2015. jan. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

21 év a (jogi)határ mindenütt, de a kontroll (a szigorú betartartatás) az államonként eltérő, ahogy az adók is.

Ezt te sem gondolod komolyan, hogy a tinik ne tudnának sehol sem alkoholt venni. Nézz szét csak a youtubeon, hogy vesznek alkoholt..... Amúgy én 26 évesen voltam először az USAban, így kipróbálni nem tudtam, de akkor erről beszéltünk az amerikai barataimmal, es azt mondtak siman megoldható volt nekik is. Ha nagyon gyerekarcod van, akkor biztos elkérik, de akkor is filléresen lehet kreált igazolványt venni, a hitelessége az eladót nem érdekli, nem rendőr, nem kötelessége felismerni, hogy eredeti e.... De a belső államok szigorúbbak, mint pl. California,

Elvileg csak zöld kártyával lehet dolgozni is.......elvileg!

2015. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A felnőttkor 18, ital vásárlásnál és bizonyos egyéb jogképességek tekintetében viszont 21 éves korig korlátozások vannak, de ettől nagykorú!
2015. jan. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
51%

Mulatsagos, hogy ezen vitaztok..... Itt elek 26 eve, minden alkalommal elkerik a jogositvanyt, ha tul fiatalnak tunik az illeto. Szigoruan veszik, termeszetesen vannak kis kapuk, mint minden mas torvenynel, minden orszagban. A vita ertelmetlen.

Zsolt

2015. jan. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 szabina555 ***** válasza:

#6


nem arról volt szó, hogy az amcsi tinik hogy vesznek alkoholt.. nyilván megoldják, és adnak hamis személyit, amikor elkérik.

de feltételezem egy 18 éves magyar srác nem fog hamis személyit csináltatni, hogy ihasson kint.. tőle tuti elkérik majd a személyit/útlevelet, és egyből nem vehet semmit.

2015. jan. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A kérdés sem az volt, hoyg a törvények szerint lehet e venni... én annyit írtam először, hogy hivatalosan nem, de megoldható, erre jöttek a válaszok, és igen aki nem gyerekarcú, nem feltétlen kérik el. De ha gyanús vagy elkérik.., de az meg orvosolható...
2015. jan. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!