Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Művészeti területen el lehet...

Művészeti területen el lehet helyezkedni az USA-ban? Illetve a H1B vízumról mik a tudnivalók?

Figyelt kérdés
Ha itthon ( Magyarországon ) egyetemi diplomát szerzek majd mesterképzést végzek a legnevesebb magyar művészeti egyetemen animáció szakon akkor van esélyem az USA-ban elhelyezkedni a jövőben? Hallottam egy ún. H1B vízumtípusról ami többek között az elismert művészeknek nyújthat megoldást. Van aki kapott már ilyet vagy rendelkezik valami infóval? Tudom, ezer és ezer kérdést tettek már fel arról, hogy hogyan lehet kijutni az USA-ba, elolvastam a legtöbbet, ezért kérem olyanok ne írjanak akiknek a véleménye, hogy : lehetetlen kijutni, semmi esély, hazaáruló vagyok stb-stb. Olyan emberek véleménye érdekel akik esetleg az USA-ban dolgoznak művészeti területen vagy számítógépes játék, filmkészítés területén. Animációs filmkészítőként, rendezőként esetleg 3d-s szakember, játéktervezőként el lehet helyezkedni az USA-ban? Ha az USA nagyon megvalósíthatatlan, melyik ország a legjobb táptalaj ilyen elképzelésekhez? Ami lehetőleg angol nyelvterület? Kanadába pl. még mindig nagyobb az esély? Onnan később át lehetne települni az USA-ba? A válaszokat előre is köszönöm :) És köszi, ha ezt végig olvassátok! F/22

2015. febr. 9. 14:39
 1/9 szabina555 ***** válasza:
konrkétan segíteni nem tudok, de nem olyan rég volt egy riport a Fókuszban 3 magyarról, akik a hollywoodi filmszakmában helyezkedtek el, egyikőjük látványtervező, azt tudom. szal nyilván nem lehetetlen, ha jó vagy, de ahhoz szerintem előtte már valamit le kell tenned a szakmában, hogy ott alkalmazzanak, felfigyeljenek rád. a filmszakma meg am.is telített, mki oda akar bekerülni, aki amcsi, az is, és ők nyilván nagyobb eséllyel indulnak, mert nincs vízumprocedúra. de én azt mondom, ha tényleg a legjobbak között vagy, előbb-utóbb kiköthetsz ott is (igaz legyen ez bármilyen szakmára).
2015. febr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyen területen simán. Ha nem is kapsz rögtön fizető állást, gyakornokként sok helyen dolgozhatsz, megkapod a munkavállóit, ezután már gyakorlattal mehetsz "rendes" állás után.
2015. febr. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A H1B-nek mi köze van a művészethez?


The US H1B visa is a non-immigrant visa that allows US companies to employ foreign workers in specialty occupations that require theoretical or technical expertise in specialized fields such as in architecture, engineering, mathematics, science, and medicine.


A filmkészitő, rendező az más állat


O-1A: individuals with an extraordinary ability in the sciences, education, business, or athletics (not including the arts, motion pictures or television industry)

O-1B: individuals with an extraordinary ability in the arts or extraordinary achievement in motion picture or television industry

2015. febr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves 21:48-as teljes mértékben igazad van! Én valahol azt olvastam, hogy a H1B vízummal mehetnek művészeti területen dolgozók is. Vagy félreolvastam vagy félre tájékoztattak, szóval nagyon köszi a kommented, hasznos volt! Mostmár beugrott, hogy tényleg az általad írt vízumtípus a "befutó". Utánanézek:)
2015. febr. 9. 23:19
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindhármótoknak köszi eddig, hasznosak voltak :)
2015. febr. 9. 23:20
 6/9 cydor ***** válasza:

A nyaron voltam az usaban esta-val hogy felmerjem a hekyzetet. Mivel fiatal vagy es egyetemre jarsz az osztondij a legjobb megoldas hogy kijuss. Fulbrigt usa allami osztondija, atlagosan 10 magyar nyer evente. Aki kikut, annak szinte biztosan felkinaljak hogy valamilyen formaban meghosszabbitjak a tartozkodasat vagy visszahivják allasajánlattal. Ezt mindent itthonrol kell intezni.

Mas osztondijakkal is ki lehet jutni, es lehet pedálozni, de sokkal nehezebb ugy.

Ha minden kotel szakad akkor marad NewYork. Ezt az utat nem javaslom, de siman lehet hogy pont egy szerencses szeriaba kerülsz. Esta-val kiutazol, szerzel munkát feketén. Általában nem a szakmában hanem valami alantas munka, putri szállás.(igérni tudnak nagyon, de a mexikoi bevandorlokkkal kell versenyezni a munkáért. Ha a szallas meg a kaja megvan ruhazkodasra mar nem biztos hogy kapsz penzt meg idot se. Gyakorlatilag mindegy hogy takaritonak beteggondozonak, vagy filmipari segedmunkasnak mesz. Viszont ha mar ott vagy tudsz ismerkedni. Ha 2even belül nem sikerul a szakmaba bekerülnöd, akkor tonkretetted az eleted. Ha igen, akkor azt mondod hogy meg ezt az aldozatot is megerte.

2015. febr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 cydor ***** válasza:
A valaszomat sok sok emberrel valo bszelgetes alapján írtam. Többségében magyarok, de mas europai es azsiai afrikai bevandorlokkal is talalkoztam. Mindenki azt mondja hogy korabban könyebb volt, minden talpraesett ember talalt munkat,majd vallalkozast alapitott, most k10kolegajaval kozosen dolgoznak. Altalaban amerikaban nem vedi a d olgozot semmi attol hogy galalra dolgoztassák, a leggazdagabb cegvezetok is minimum napi 12 oraznak es gyakran ugyanazt a munkat mint a munkasaik. Meg ismerkedtem olyanokkal, akiknek jol megy, lakasokat vasarolnak,es szo baztatnak.(nyc-ben atlag 200ezer Ft tol indulnak a szobaárak, ami be n még egerek futkoznak, de nem nyomortanya.) c
2015. febr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
az utolsó két válasz te vagy (egy személy) Te kinn élsz az USA-ban? Kszi a választ amúgy, a fulbright ösztöndíj az jó ötlet tényleg, már én is néztem régebben. Feketén nem nagyon akarnék kimenni, mert ha hazatoloncolnak mert lebukok, akkor lőhetek az álmomnak, hogy kinn élhessek..Megpróbálok legális keretek közt kijutni! :)
2015. febr. 10. 18:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nagyon telített lenne a szakmád. Minden fiatal ehhez hasonló szakmát próbál szerezni, így könnyebben válogathatnak az állampolgárok között. Ugyanis ahhoz, hogy téged itthonról felvegyenek meg kell indokolniuk te miért vagy jobb szakember, mint az ott élő amerikaiak. Ráadásul előtte meg is kell hirdetniük az állást X hétig, és csak akkor adhatják be a szükséges kérvényeket, ha annyi idő alatt nem találtak senkit se. Ez viszont meg lehetetlen: mint mondtam elég sokan tanulnak animációt és ehhez hasonló szakmákat. Nem lehetetlen kimenned, de nem is lesz könnyű. Kezdetnek, mint írták próbálj meg külföldi ösztöndíjat szerezned. Ott pedig nagyon gürizzél, hogy még valamilyen más ösztöndíjat is kapj. Vagy pl.: elmész egy évre a houstoni egyetemre, utána pedig megpályázod a csak magyaroknak szóló ösztöndíjat (ehhez viszont legalább 1 szemesztert tanulnod kell kint). Úgyhogy sok lehetőség van kint maradni, viszont kimenni annál kevesebb.

Ha pedig elsőnek nem is jön össze USA, akkor Angliát válaszd. Kanada felejtős. Baromira szigorítottak a külföldieknek szóló munkavállaláson. Ráadásul ezt tetézi azt is, hogy Kanada nyíltan rasszista lett a magyarokkal szemben. Megtudják, hogy magyar vagy egyből szigorúbban ellenőriznek téged, mint másokat. Nem egy kint élő ismerősöm mondta ezt. Úgyhogy inkább Anglia. Ausztrália azért felejtős még, mert oda baromi drága is kimenni + olyan nehéz legálisan kimenni, mint az USA-ba.

2015. febr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!