Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » DV2016-os sorsolás sikerült...

DV2016-os sorsolás sikerült valakinek? Hogy is van ez pontosan?

Figyelt kérdés
Aki most azt látja, hogy nem húzták ki, akkor az azt jelenti, hogy nem sikerült neki? Mert ugye úgy van, hogy 2015. május 5-től elérhető, legkésőbb 2016. június 30-ig. De ez csak arra vonatkozik, hogy ebben az időintervallumban lehet leellenőrizni a státuszt, vagy ez arra, hogy eddig töltik fel a sorsolás eredményét?

2015. máj. 8. 00:01
 1/6 anonim ***** válasza:

A sorsolás már megvolt, amin ezek szerint nem húztak ki. Viszont a visszautasított helyeket (akik nem felelnek meg a követelményeknek), vagy esetleg visszamondják, újra kisorsolják, ezért a megadott dátumig még van egy minimális esély.

Amúgy nekem se sikerült, ez volt a 3. próbálkozásom.

2015. máj. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%
Nem szoktam választ kapni de én makacs vagyok: mi az ördögöt akartok ti az USÁ-tól? Egész Nyugat-Európa nyitva áll és pont az USA kell nektek? Miért? Olvassátok a napi sajtót? Tudjátok mi van most ott? Vagy csak a hollywood meg a TV meg az évtizede halott "american dream" legendája hajt?
2015. máj. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kedves 2-es. En valaszolok neked. En is sokaig gondolkoztam a kerdeseden. Igaz, hogy egesz Europa nyitva van magyarok elott, de viszont Europa se a regi, es ugy nez ki rosszabbra fordul a helyzet. Gazdasagilag is, emberileg is. Nagy az embervandorlas, nezd csak mni tortenik Olaszorszagban, es nem egyszeru rendes eletet teremteni. Szoval lehet hogy az emberek kiabrandultak es abban remenykednek hogy oceanon tul jobb az elet. Ami kulonben igaz! Nem Hollywoodi alom, de azert sokkal gyorsabban lehet elore jutni, barmilyen nemzetisegu es borszinu vagy. Nem hiaba emberek millioi akarnak ide koltozni. Nem tudom miket olvastal, es milyen sajtoban, de usa rendkivul komplikalt es sokoldalu orszag, itt mindenki megtalalhat maganak valo helyet. Azok, akik szidjak, ide koltoznenek pillanatok belul ha lenne lehetoseguk.
2015. máj. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es: Nézd, én már több európai országban dolgoztam, dolgozok is jelenleg, elsősorban kalandvágyból mennék ki, illetve körbe szeretném utazni.

Tisztában vagyok a jelenlegi helyzettel, ott is vannak problémák, mint minden országban, de szerintem akinek van normális szakmája, tőkéje, nyelvtudása, esetleg vállalkozna kint, annak még mindig jó lehetőség. Aki segéd, vagy szaktudás nélküli munkára menne, annak lehet, hogy csalódás lesz, bár még úgy is jobb életszínvonalon lehet élni, mint Mo-n.

2015. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló: köszönöm szépen a válaszodat és nagyon sajnálom :( Remélem egyszer neked is teljesül az álmod és kihúznak a sorsoláson.

Kedves második: Neked is köszönöm a válaszodat. Európa öregedik, egyre rosszabb helyzetben van/lesz. Nem az én generációmat veszélyezteti a mostani helyzet, majd inkább a gyerekeim, unokáim jövőjét fogja. Legélhetőbb országok Ausztrália és Kanada. Ausztráliába végleges letelepedést nem tervezek, maximum pár év tapasztalatnak jó. Kanadába szívesen élnék és meg is fogom próbálni a kijutást. Tudom, hogy oda pontrendszerrel működik a kijutás, így míg szerzek plusz iskolákat és az IELTS nyelvvizsgát is leteszem, addig gondoltam megpróbálom a zöldkártya lottót, mert az USA-ban is szívesen élnék. Tudom, hogy ott sincs kolbászból a kerítés, nem Los Angelesbe vágyom színésznőnek, és olyan álmom sincs, hogy körbeutazom Ferrarival Amerikát, mert olyan jól fogok keresni... a realitás talaján állok. Az, hogy ki hova vágyik meg szerintem ugyanúgy ízlés kérdése, mint hogy ki milyen ételt szeret. Tudjuk, hogy lehetne nyitni Nyugat-Európa felé, de ha egyszer nem arra vágyunk? :)

2015. máj. 8. 15:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért pl, mert az USA jóval gazdagabb, és befogadóbb, mint az európai országok. Persze, a szegénység jóval súlyosabb, de ha profi vagy, és keményen nyomod, akkor jóval feljebb lehet jutni, mint európában. Ez ténykérdés. Az más lapra tartozik, hogy akik pl. Magyarországról zöldkártyalottóval kijutnak, azok milyen eséllyel tudnak kinn labdába rúgni, milyen pluszt visznek, ami ott őket a szegénységi küszöb fölött, jobb esetben a középosztályban tartja (nyilván kinn az átlagos magyar megtakarítás szinte semmit sem ér).
2015. máj. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!