Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Amerika mit vihetek a bőröndöm...

Amerika mit vihetek a bőröndömben és a kézipoggyászomban?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni a kint élőket és a kintre sokat látogatokat hogy mit hiányoltok ti kint ami itthon van pl. Túrórudi vagy bármi amit vihetek is ajándékba a rokonoknak és nem veszik el tőlem a reptéren illetve a sima táskába ami velem van vihetek-e: Fogamzásgátlót(levélben vagy dobozostul) kézfertőtlenítő? És van-e egyéb más tanácsotok?

2015. máj. 11. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:

En nagyon regota itt elek, akarhanyszor jovok, vagy jonnek hozzam, a turo rudi es a gesztenye pure az elengedhetetlen. Megvasarlas utan azonnal fagyasztoba (a rudit is) es utazas elott par oraval a fagyasztott cuccot jol becsomagolva mehet a borondbe (amit feladsz) es igy ki szokta birni. Erkezes utan azonnal be a fagyasztoba es honapokig elallna, ha meg nem ennenk meg mind....

Barmilyen csokit, kekszet, cukrot hozhatsz (pilota, Balanton, sport, Duna kavics, szaloncukor, stb). De nem hozhatsz allati eredetu cuccot (sajt, hus, szalami, kolbasz stb) es friss zoldseg/gyumolcs se legyen nalad, csak amit az utazas soran megeszel.

Fogamzasgatlot (es akarmilyen gyogyszert) hozhatsz, kezfertotlenitot a kezitaskaban (ha a meret megfelel).

Hozhatsz alkoholt is (ha szeretik a jo hazai palinkat) de abbol van hatar, talan egy uveg csak, es azt veszettul be kell csomagolni, mert ha eltorik meg karacsonykor is palinka szagu lesz minden cuccod ;D

2015. máj. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget :) és nem fogják kidobatni velem a hamikat?
2015. máj. 12. 05:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Az USA custom oldalan megtalalod (angolul) melyek a tiltott targyak (kb amiket leirtam, hus, zoldseg, gyumolcs. Meg a nyilvanvalo dolgok, kabitoszer, loszer, uzemanyag stb;).


A rudi, a pure, a pilota keksz nem husbol/gyomolcsbol van ugyhogy ezeket nyugodtan hozhatod. Nekem egyszer kinyitottak a borondot es mindegyik gesztenyepuret kezbe vettek es nezegettek (gondolom plasztikbomba fazonja miatt), mondtam, hogy chestnut puree, visszarakta es mehettem, de amig pakoltam vissza a cuccot a mellettem levo asztalnal a csaladnak feltartottak a nylon zacsijat amiben ranezesre volt vagy 4 kilo narancs. Azt mondja a tiszt, megeszitek itt vagy kuka? Persze nem ettek meg, ugyh kuka volt a narancs. A gyumolcs/zoldseg feluleten levo korokozok/bakteriumok miatt nem lehet ezeket behozni, hogy vmi durva europai fajta ne terjedjen el az USAban, erted? A hust pedig a kergemarhakor miatt, mert nem tudjak ellenorizni a hus eredetet.


Hallottam en is a sztorikat, hogy vki egy rud teli meg egy rud gyulait hozott a borondbe. Egeszsegere. De ezek tiltott dolgok, szoval ha elveszik es kuka, akkor igy jart az ember, de megbuntetni nem fognak, mint ahogy sokan remisztgetik a jonepet. A lenyeg, hogy ezeket ne hozd magaddal es akkor nem lesz gond.

2015. máj. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! Már nagyon izgulok és várom, tényleg köszi a segítséget!!!
2015. máj. 13. 05:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!