Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha ESTA-val tudnek vagy ket...

Ha ESTA-val tudnek vagy ket harom hetet dolgozni amig amerikaban tartozkodom lehetseges e kapni kis idore ado szamot?

Figyelt kérdés

olyanokhoz fordulnek ezzel a kerdessel akik kint elnek vagy hasznaltak mar az estat.

most nyaron szeretnek kimenni 3 honapra az usaba.Halottam olyanrol ha esetleg ott szeretnek vagy adodik ismerosokkel egy kis munka ideiglenes akkor igenyelhetek az Esta vizumhoz adoszamot amivel teljesen legalis lesz a dolog? ez egy hotel lenne. Semmifele fekete meloba es dolgokba nem akarok belekeveredni. kerem mihamarabbi valaszokat es elore koszonom



2015. júl. 6. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Esta-val nem lehet dolgozni. Így SS numbert sem tudsz kérni. Vagyis a hotel feketén akar dolgoztatni. Ha nem így lenne, ö intézné neked a munkavállalói vízumot.
2015. júl. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
azt mondtak hogy mindenki igy dolgozik es 120 usd -ert kitudjuk valtani a szamot de viszont 90 nap utan vissza kell jonni hogy allitolag nem lehet sehogy se feketen a sok ellenorzes miatt
2015. júl. 6. 14:56
 3/10 A kérdező kommentje:
nem tudom fontos papirjaim ugyintezes alatt es ilyen miatt nem akarok bajba keveredni
2015. júl. 6. 14:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Social security number-ért nem kell fizetni.
2015. júl. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ESTA-val nem adnak ki adószámot! ESTA csak turizmus céljából van, nem dolgozni.
2015. júl. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"igenyelhetek az Esta vizumhoz adoszamot amivel teljesen legalis lesz a dolog?"


Az ESTA nem vízum, és semmilyen munkavállalásra nem jogosít. Ismerősöd be akar palizni téged.

2015. júl. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz legalis! Az hogy sokan csalnak es visszaelnek ESTA-val nem jelenti hogy legalis a dolog. Az, hogy sokan lopnak es olnek, nem jelenti, hogy a torveny megengedi.
2015. júl. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Ne keverjuk a szezont a fazonnal.

Az SS, vagyis social security szam, az nem adoszam. Az adoszam az TIN, tax identification number.


De a tobbieknek abban igaza van, hogy az ESTA nem vizum. Az ESTA electronic system for travel authorization - utazasra jogosito rendszer.


ESTAval erkezok az USAban NEM dolgozhatnak, NEM tanulhatnak, NEM adozhatnak. Turistaskodason kivul semmit nem csinalhatnak legalisan. TIN szamot ESTAsoknak NEM adnak.


Nem hasznaltam meg az ESTAt mert kint elek legalisan de evekkel ezelott megjartam a hadak utjat es hidd el nem egyszeru.


Egy jo tanacsot fogadj el: sajatitsd el NAGYON JOL az angol nyelvet es hivatalos oldalakon nezz ennek utana, uscis, visajourney, stb. es ne az alapjan donts hogy vadidegenek a GYIKon mit irogatnak ossze mikor sokan megcsak latogatoban sem voltak az USAban. En is lehet hogy egy falusi szegenylegeny vagyok, aki a GYIKon amerikai magyarnak adja el magat..... ;)



"Semmifele fekete meloba es dolgokba nem akarok belekeveredni." Ha ESTAval lepsz be az USA teruletere es szallodaban fogsz dolgozni, akkor az fekete melo lesz es mint olyan ILLEGALIS. Ha elkapnak megbuntetnek. Nemcsak teged, de azt is aki neked a munkat adta. Az orszagbol kitiltanak es ide vissza tizenhuszon evig nem fogsz tudni jonni!

2015. júl. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
[link] olvassatok el itt is allitjak hogg lehet 2015 tol uj torveny van
2015. júl. 9. 11:25
 10/10 anonim ***** válasza:

"olvassatok el itt is allitjak hogg" - azt is allithatjak hogy Michael Jackson lesz a kovetkezo elnok, attol az meg nem valik valosagga...


En vegigfutottam az oldalt amit belinkeltel, de egy darab hivatalos forrasbol szarmazo referenciat nem talaltam.


Annak idejen (majdn' 10 eve) amikor meg illegalisan eltem az orszagba en is probaltam TIN szamot szerezni, (sot en naiv meg SS szamert is sorba alltam) de NEM LEHETETT!


Persze azota biztos valtoztak a torvenyek, de akkor a sok okos miert nem masolja be az ide vonatkozo torvenyeket hogy hivatalos forrasbol megtudjuk mi is, hogy mi a tutti?!?!

2015. júl. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!