Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Quebec hivatalos nyelve a...

Quebec hivatalos nyelve a francia. Beszélnek ott angolul, mennyire értik meg?

Figyelt kérdés
2015. júl. 11. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Megértik az angolt is, sőt beszèlik is de elsősorban a francia a nyelvük.
2015. júl. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
abszolut megertik, es jobban is beszelik, mint egy atlagos turista. sokan anyanyelvi szinten is.
2015. júl. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
En viszont azt tapasztaltam hogy bar nagyon jol megertik az angolt, nem szivesen beszelik, sot, neha ugy teszik, hogy nem ertik az embert. Jobb lenne azert legalabb egy kicsit franciaul is beszelni. Az volt szemelyes tapasztalatom Montrealban es Quebec Cityben.
2015. júl. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

En 20 eve elek Canadaban, es igazat adok a 3.

A francia es az angol ugy van mint a kutya! Utaljak egymast mint a sz**r, En mikor utoljare Montrealban voltam,volt aki megertet angolul,es vallaszlolt,volt aki,szo nelkul otthagyot mint egy darab sz**rt,a kozertben a lany nagyon kedvesen koszont franciaul,en valaszoltam angolul,o oda dobta a visszajarot mint a kutyanak! Enyit az angol-francia kerdesrol!Ha nem beszelsz franciaul ne sokk jorra szamits!

2015. júl. 14. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A Tengerész ***** válasza:
Én azt csinálnám, hogy pár száz fontosabb szót megtanulnék franciául, próbálnék vele gagyogni, aztán bedobnám franciául, hogy "Bocsának magyar vagyok nem beszélek jól franciául. Tudnánk angolul beszélni?" Akkor ha csak nem kőbunkó a partner csak nem fordít hátat. ha meg az akkor amúgyis menjen a fenébe.
2015. júl. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!